16 Sene Önce Benzin ve Mazot Fiyatı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Apocalypse_

Where there is love there is life
Onursal Üye
Bu fiyatları görünce emin'im kalp krizi geçireceksiniz.

Ekli dosyalar

Son düzenleyen moderatör:

alpacino_34

Profesör
Vayy be :) oyıllarda Transporterı bugunun parasiýla 30 40 tl ye fulluyoduk :)
Her yıl zam olursa böyle artar fiyatlar ..

alpacino_34

Profesör
Sadece akaryakıt değil sıfır araçlarda uygundu örneğin 2004 yılında golf 32 Bin .000 Ytl den başliyodu

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Bırakın böyle daha iyi. Ülkemizde şuan benzin 5 lira, ben bugün pastaneye arabayla gideyim dedim trafikten gidemedim geri döndüm. 1 lira olsa millet trafikten benzinliğe bile gidemez. Güzel denge kurulmuş bence hiç isyan etmeye gerek yok. Bizim milletimiz zaten çok gereksiz şekilde trafiğe çıkıyor.

okinkurt

Deaktif
Bırakın böyle daha iyi. Ülkemizde şuan benzin 5 lira, ben bugün pastaneye arabayla gideyim dedim trafikten gidemedim geri döndüm. 1 lira olsa millet trafikten benzinliğe bile gidemez. Güzel denge kurulmuş bence hiç isyan etmeye gerek yok. Bizim milletimiz zaten çok gereksiz şekilde trafiğe çıkıyor.
Basit yerlere bisikletle gidilse olur aslında birçok ülkede böle yapılıyor.

Seyhoo

Yasaklı
Yasaklı
Son Dakika;

Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası (PÜİS) bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaz fiyatlarına 3 kuruş fiyat zam yapıldığını açıkladı. Buna göre; otogazın litre fiyatı; İstanbul ve İzmir’de 2,75 liradan 2,78 liraya, 2,79 liradan 2,82 liraya yükselecek.

Apocalypse_

Where there is love there is life
Onursal Üye
Son Dakika;

Petrol Ürünleri İş Verenler Sendikası (PÜİS) bu geceyarısından itibaren geçerli olmak üzere otogaz fiyatlarına 3 kuruş fiyat zam yapıldığını açıkladı. Buna göre; otogazın litre fiyatı; İstanbul ve İzmir’de 2,75 liradan 2,78 liraya, 2,79 liradan 2,82 liraya yükselecek.
Vallahi bizim ülke hakinden menmun ki baş kaldırmıyorlar

Bloother

Rektör
Benzin litre fiyatı 8.85₺ olana kadar yolu var zammın.. İşte o zaman 2000 yılıyla eşit oluyoruz.. Madem böyle kıyaslıyorsunuz, buna da razı gelmeniz lazım.. 2001 yılı benzin litre fiyatı ise bugüne kıyasla 13.25₺ idi..

okinkurt

Deaktif
Abi pahallıysa kullanmamak lazım o halde herşeye yakınan ama hiç birşeye itiraz etmiyen bir milletiz.

orcnd

Dekan
benzin yüksek değil bizim paramız değersiz.
türkiye aldığı benzin karşılığında patates domates verirse olacağı budur.

burada devlete düşen ar-ge personeli yetiştirecek okulları yapmaktır.
fakat biz bina yapıyoruz. fakat içlerinde eğitim verecek yeterli hoca yok.

Ben Kenobi

Dekan
Maalesef birçok şey pahalı.
Dolar arttıkça bu tür paylaşımlar artacak.
Özellikle teknolojide artık orta seviye ürünleri bile alamıyor kimse.
Teknosa'daki çalışan arkadaşla sohbet ettiğimde artık genelde alt seviye ürünler getiriyoruz dedi.
Trafiğin pahalılığa rağmen yoğun olması fiyatlardaki pahalılığa bahane değil.
Tam tersi pahalı olmasına rağmen trafiğin yoğun olması altyapı yetersizliği, çarpık kentleşme vs 'nin bir hayli yoğun olduğunun göstergesi.

kcr

Asistan
Elbette gariban yine gariban ama bundan 30 yıl önce bırakın Avrupa arabayı, bir Murat almak bile pekçok kişi için ulaşılması zor, neredeyse imkânsızdı. 90'larda Tofaş marka bir araba bir daireyle takas edilecek kadar olağanüstü pahalıydı. Şimdi bakıyorum da milletin altında Avrupa arabalar... Pek çoğu da en az 40-50 bin liralık... Aylık geliri yüksek olan zaten tık para alıyor. Maaşlı olan da kredi çekip gerekirse 5-6 sene taksitle cillop gibi aksesuarlı, modelli bir araba alabiliyor. Bugün alınabilen bu Avrupa arabaları 90'larda, hele ki 80'lerde almaya kalksanız, o fâhiş faizli krediler için bir ömür boyu taksit ödemeniz gerekirdi. Bu da gün gibi ortada duran bir gerçek...

stat counter