2.2.2 Romuna Nasıl Dönerim ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

fiftycent86

Üyecik
evet nova da aynı şekilde yükleniyor. önce dediğim format işlemlerini yap daha sonra sdcard ın içinden nova yı seçerek yükle
peki nova yüklerken dostum dediğin gibi format atma işlemini yapcakmıyım yoksa direkmi sd carddan mı kurcam novayı rootladıktan sonra

--- Mesaj Güncellendi ---

bu son yazdığımı ben yazmadım nasıl siliniyor bu son yazdığım...tuhaf ya

--- Mesaj Güncellendi ---

evet nova da aynı şekilde yükleniyor. önce dediğim format işlemlerini yap daha sonra sdcard ın içinden nova yı seçerek yükle
sonunda yükledim çok şükür şuan marvel rom var,çok sade ama hızlı görünüşüde güzel yanlız biz zeus romda nerde hata yaptık anlamadım,marvel romu indirdiğimde 170 mb idi,ancak zeus romu verdiğin linkten indirince 13 mb idi,fark bundan kaynaklı olabilirmi sence dostum?

ganayem

Üyecik

fiftycent86

Üyecik
full zeus rom linki verilmemiş. 4.02b update linki verilmiş.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274
buradan full zeus romu indirebilirsiniz. v4.02b_int olanı.
aynen dostum bende bişiler eksik diodum çünkü 13 mb idi,peki son bi soru marvel ile zeus rom arasındaki fark nedir hocam özellik olarak ne katıyorlar telefona?birde ben marvel romu kaldırıp zzeus romu kurmak istesem yine baştanmı başlamak zorundayıp v10a kur root çek falan

ganayem

Üyecik
ikisini de denemedim:) kendin kolayca deneyebilirsin. romları telefona at, CWM ile telefonu açıp, install from zip deyip zeus veya marveli seçebilirsin. kurmadan önce CWM'de telefonu wipe data yap sonra çakışma olmasın.

fiftycent86

Üyecik
ben buldum nerede hata yaptığımızı :) benim verdiğim linkte hata varmış :) tam sürüm yerine patch 'i vermişim sana link olarak hakkını helal et kardeş :)

zeus : http://www.mediafire.com/?2oz025zg3j97vn6 (162mb)
ne demek helal olsun :) sende helal et başını çok ağrıttım,çok uğraştık ama benim gibi hiç anlamayan insan bile başardı ya size helal olsun :) bu arada yukarda arkadaş telefonu wipe data yap dedi zeus romu kurduğun zaman çakışma olmasın diye ne demek istedi acaba?birde ben navigasyon ve oyun yüklemek istesem programı direk sd kartamı atcam,marketten indirmicem ndrive yada daha iyi internete bağlanmayan bildiğiniz navigasyon programı varmı?

kadrisercanoguz

Üyecik
yafff arkadaşlar bu nova 8 rom un link inde bir problem varr help mee :D zeusu sevmedim yaa pek memoryden çok yiyor nedense yaa

NecronomicoN

Profesör
kadrisercanoguz zeus şuan piyasadaki en hızlı rom. ama marvel de iyi durumda şuan.
fiftycent86 ben pek kullanmıyorum dışarıdan navigasyon. ben google maps'i kullanıyorum o konuda. zeus'un yukarıdaki sürümünü (4.2) yüklerken wipe yapmana gerek yok kendi zaten tüm her şey için kendiliğinden wipe yapmaktadır. marvelv4 de yüklerken wipe yapmakta kendiliğinden. market dışından indireceksen eğer uygulamayı indirdikten sonra sdcard'a at ve es file explorer (yada astro) ile içinden bul ve yükle.

fiftycent86

Üyecik
@kadrisercanoguz zeus şuan piyasadaki en hızlı rom. ama marvel de iyi durumda şuan.
@fiftycent86 ben pek kullanmıyorum dışarıdan navigasyon. ben google maps'i kullanıyorum o konuda. zeus'un yukarıdaki sürümünü (4.2) yüklerken wipe yapmana gerek yok kendi zaten tüm her şey için kendiliğinden wipe yapmaktadır. marvelv4 de yüklerken wipe yapmakta kendiliğinden. market dışından indireceksen eğer uygulamayı indirdikten sonra sdcard'a at ve es file explorer (yada astro) ile içinden bul ve yükle.
peki dostum şimdi ben telefonumda marvel rom yüklü,diyelimki zeus yapmak istiyorum ne yapmam gerekli sana zahmet olmazsa eğer,sd kart dizininemi atcam direk,sonra rom managerden recovery mi yapcam aynı şekil,marvel romu sd karttan sileyimmi?hani silmek falan gerekmiyormu ilk önce marveli?

NecronomicoN

Profesör
sdcard'a atacaksın
reboot into recovery e gireceksin
install zip from sdcard dan zip i seç ve marvel in üzerine yükle. wipe işini o yapacak zaten.
marvel i silebilirsin o sadece setup dosyası

fiftycent86

Üyecik
sdcard'a atacaksın
install zip from sdcard dan zip i seç ve marvel in üzerine yükle. wipe işini o yapacak zaten.
hakkını helal et dostum 3 gündür uğraştırıyorum seni :) son bir isteğim daha olacak 2.3.7 nasıl romdur?yada nova v8?böle ekranı güzel geçiş efektleri güzel telefona özellik kazandıran rom olarak hangisini önerirsin?şimdi marvel kullanıyorum gerçekten hoşuma gitti ama çok sade efekt falan neredeyse hiç yok ram fazla yememesi mükemmel şarj iyi gidiyor

kadrisercanoguz

Üyecik
sdcard'a atacaksın

abii bana nova rom ve marvel rom u bulabilcegim linkler yollarmısın ben bulamadım multiupload da hata veriyor

NecronomicoN

Profesör
marvel'in linkini daha önce verdik bu konuda.
nova: http://www.filefactory.com/file/c29f172/n/nova-eight.zip

2.3.7 nin çok hatası var içinde, tavsiye etmiyorum kullanmanı. zeus'da da ekstra olarak android 4 'ün ekran geçişleri animasyonu var fakat ara sıra donma problemleri ve şarjın azalması gibi sorunları olabiliyor bazı kullanıcılarda o yüzden çok kararlı bir rom değil. zeus'un şarjı bende marvelden daha da güzel gidiyordu belirteyim. helal olsun :)

zeus'un da 5.sürümünün lite versiyonu çıktı bu sürümde sorunlar çözülmüş gibi görünüyor, çok daha iyi batarya ömründen bahsediyorlar fakat daha denemedm ben. zeus v5 i yükleyeceksen daha önce yaptırdığım format system,cache,... gibi şeyleri yapman gerek önce daha sonra yüklemen gerek.

zeus v5_lite: http://www.mediafire.com/?c6muk08a1yu0mvr

kadrisercanoguz

Üyecik
marvel'in linkini daha önce verdik bu konuda.
nova: http://www.filefactory.com/file/c29f172/n/nova-eight.zip

2.3.7 nin çok hatası var içinde, tavsiye etmiyorum kullanmanı. zeus'da da ekstra olarak android 4 'ün ekran geçişleri animasyonu var fakat ara sıra donma problemleri ve şarjın azalması gibi sorunları olabiliyor bazı kullanıcılarda o yüzden çok kararlı bir rom değil. zeus'un şarjı bende marvelden daha da güzel gidiyordu belirteyim. helal olsun :)

zeus'un da 5.sürümünün lite versiyonu çıktı bu sürümde sorunlar çözülmüş gibi görünüyor, çok daha iyi batarya ömründen bahsediyorlar fakat daha denemedm ben. zeus v5 i yükleyeceksen daha önce yaptırdığım format system,cache,... gibi şeyleri yapman gerek önce daha sonra yüklemen gerek.

zeus v5_lite: http://www.mediafire.com/?c6muk08a1yu0mvr

yaa şimdii deniyorum ama nova nın link inde problem varr yaa sanırım

NecronomicoN

Profesör
ücretsiz indirme kapasitesi şuan için dolu diyor. ya premium alın yada daha sonra deneyin dediklerine göre daha sonra tekrar dene indirmeyi.

fiftycent86

Üyecik
ücretsiz indirme kapasitesi şuan için dolu diyor. ya premium alın yada daha sonra deneyin dediklerine göre daha sonra tekrar dene indirmeyi.
dostum birşey soracağım sana ben diyelim tekrardan v10a romuna dönsem,türkiye dışındaki v20b mi v20c mi avrupa romuna dönmek için lg uptadesten güncelleme yapsam acaba beni v20a mı günceller yoksa v20b mi c mi tam bilmiyorum avrupa romunamı günceller,birde güncellermi acaba v10a ya dönersem?

stat counter