3000-5000 Lira Arası Dizüstü Bilgisayarlar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Sizce hangisini almalıyım?

• Kullanılan toplam oy
    67

MKT

Asistan
Bırak 17.3 sevgisini daha pahalı oluyorlar. Sana Tulpar T5 V13.1 15.6" Gaming Laptop öneririm ekran kartı baya iyi.
Sabahtan beri bu cihaza bakmaktayım fakat alan herkes ısınma konusunda çok şikayetçi nedeni de abra kasası olması diğer tulparlarda 1060 + 3 fan varken bunda 2 fan var dolayısıyla yetmemiş mi artık nolmuş herkes w a s d tuşlarının yanmasından şikayetçi ve ara sıra fps drop falan alıyorlarmış. Bu laptopu alacaktım fakat şuan çok kararsız kaldım bütçeyi 6k ya çıkartıp excalibur da alabilirim 1060lı falan onlar hakkında düşünceleriniz neler
--- Gönderi Güncellendi ---
17.3inch olunca ısınmaz sorun olmaz...
Var mı peki hocam önerebileceğin 17.3 inç laptop falan

Sabahtan beri bu cihaza bakmaktayım fakat alan herkes ısınma konusunda çok şikayetçi nedeni de abra kasası olması diğer tulparlarda 1060 + 3 fan varken bunda 2 fan var dolayısıyla yetmemiş mi artık nolmuş herkes w a s d tuşlarının yanmasından şikayetçi ve ara sıra fps drop falan alıyorlarmış. Bu laptopu alacaktım fakat şuan çok kararsız kaldım bütçeyi 6k ya çıkartıp excalibur da alabilirim 1060lı falan onlar hakkında düşünceleriniz neler
sakın gazulet gaspet casper alma o çöp oğlu çöp monster daha iyi.

led ile ips farkı yok gibi ki mat ekran seçmen gerek ...
Fotoğraf-0014.jpg

tft lcd.
2016-07-03 00.23.43.jpg

ips ne farkı var?

MKT

Asistan
Alttaki ips değil mi çünkü hiç yansıma olmamış ama üsttekinde arkada tablo mu var bir şey var o gözüküyor fark o işte
--- Gönderi Güncellendi ---
Ips daha canlı oluyo bi de videoları falan var internette ips vs tn falan
ips olan hometech t701 tn olan dark evopad 3g m7220 oyun için mat ekran yeterli satın alma da ekran seçiliyor olmalı ips' i ordan seçersin iletişim yerinden de sorablirsin.

MKT

Asistan
ips olan hometech t701 tn olan dark evopad 3g m7220 oyun için mat ekran yeterli satın alma da ekran seçiliyor olmalı ips' i ordan seçersin iletişim yerinden de sorablirsin.
daha önce denemiştim fakat maalesef ips olmuyormuş abra a7 serisinde şey dediler AAS teknolojisi var ipsden daha iyi falan dedi ama bilmiyorum

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Ekrana baktığın zaman kendini görüp görmemen IPS ile alakalı değil ekranın mat olup olmaması ile alakalıdır.TN panel ve IPS panel arasında cidden çok fark yok çünkü bu fiyat bandında konulan IPS panelde bi Mac kalitesi olmuyor o yüzden buna takılmamanı öneririm.TN panel ayrıca daha hızlı tepkime süresine sahip.Şöyle bir handikap var TN panel yanlardan bakınca daha fazla görüntü kaybına uğratır tek dezavantaj bu.

MKT

Asistan
Ekrana baktığın zaman kendini görüp görmemen IPS ile alakalı değil ekranın mat olup olmaması ile alakalıdır.TN panel ve IPS panel arasında cidden çok fark yok çünkü bu fiyat bandında konulan IPS panelde bi Mac kalitesi olmuyor o yüzden buna takılmamanı öneririm.TN panel ayrıca daha hızlı tepkime süresine sahip.Şöyle bir handikap var TN panel yanlardan bakınca daha fazla görüntü kaybına uğratır tek dezavantaj bu.
Teşekkürler hocam bu yorumun için yani full hd mat led ekran alsam tn panel yandan bakınca kararması dışında pek sıkıntı olmaz diyorsun dimi

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
Teşekkürler hocam bu yorumun için yani full hd mat led ekran alsam tn panel yandan bakınca kararması dışında pek sıkıntı olmaz diyorsun dimi
Aynen öyle sadece yanlarda kararma olur önemli olan güneş için mat olması.

Byperest

Asistan
taş çatlasın 4500 TL olabilir o da çok çok iyi olduğu için olabilir anca.

Öğrenciyim ve işime yarayacak özellikler;

- Taşınabilirlik yani 14-13.3 inç olursa ve maximum 2.2kg olursa iyi olur.

- Ekran kalitesi minimum orta, "renklerin gerçeğe yakın olması gerekiyor".

- Pil ömrü 5-6 saat götürse iyi.

- En kötü ihtimalle CS:GO oynayacağım için ekran kartının kalitesi pek önemli değil o yüzden SSD, ram ve işlemcinin performanslı olmasını istiyorum. Fotoğraf için pek sorun olacağını düşünmüyorum ama video için şart.

Not: Macbook önerisinde bulunmayın çünkü kart okuyucu, hdmı, usb 3.0............... gibi portları olmayan bir dizüstü alamam umarım apple'ın kafasına saksı düşer de gelecek macbook modelinde bu portları koymayı "akıl eder." Ayrıca gidip bana msı, monster oyuncu bilgisayarı önermeyin bilen, tecrübe edinmiş insanlar yorum yapsın amelelik yapmak istemiyorum 3 kilo dizüstüyle.

stat counter