Adsl aboneliğimi Fiber'e geçirmişler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Lee Tai

Profesör
Bende de şöyle bi durum var. Ttnet 8 mbit sınırsız paketini almıştım binaya fiber kutusu taktılar hızım 8 den 14mbite çıktı fiyatda değişme yok

mendocino

Rektör
Benımde durum üsttekı gıbıydı bedava modemimı aldım coktandır kullanıyorum

teknogemisi

Üyecik
8mbit adsl abonesiydim bugünlerde kopma problemleri yasadigim icin ttneti aradim. Hattimin adsl degil fiber oldugunu, dönüsüm yapildigini soylediler zaten 1-2 aydir hizim normal 8mbit hizi degildi farketmistim. Nys musteri temsilcisi modemden kaynakli fiber modem lazim dedi peki iyi hoşta ben nasil bu modemle baglaniyorum ozaman hem benim talebim olmadan kim geciriyor dedim ses yok. Fiber icin ewdeki kablolarin modemn vs degismesi gerekmiyormu gerekiyorsa ben nasil normal adsl modemle baglaniyorm? Hadi tamam gerekmiyor fiber hizinda adsl vs adi her neyse onu verdiniz modem niye kopuyor? Modem almam gerekiyorsa neden bana sormadan fibere gecirdiniz benim simdi saglikli baglanti icin tam olarak nasil bi modem almam gerekli?

Dönüşüm artık her bölgede otomatik olarak yapılmakta müşteri talebi bu durum için alınmaz.
Modeminiz desteklemiyorsa fiber bağlantıyı ofisler ya da müdürlük ile görüşebilir ya da çağrı merkezinden ücretsiz fiber modemi değişimi için kayıt bırakabilirsin bilginiz olsun.

helpmert

Doçent
8mbit adsl abonesiydim bugünlerde kopma problemleri yasadigim icin ttneti aradim. Hattimin adsl degil fiber oldugunu, dönüsüm yapildigini soylediler zaten 1-2 aydir hizim normal 8mbit hizi degildi farketmistim. Nys musteri temsilcisi modemden kaynakli fiber modem lazim dedi peki iyi hoşta ben nasil bu modemle baglaniyorum ozaman hem benim talebim olmadan kim geciriyor dedim ses yok. Fiber icin ewdeki kablolarin modemn vs degismesi gerekmiyormu gerekiyorsa ben nasil normal adsl modemle baglaniyorm? Hadi tamam gerekmiyor fiber hizinda adsl vs adi her neyse onu verdiniz modem niye kopuyor? Modem almam gerekiyorsa neden bana sormadan fibere gecirdiniz benim simdi saglikli baglanti icin tam olarak nasil bi modem almam gerekli?

öncelikle bir bölgede fiber çalışması yapılır ve oraya fiber gelirse tüm adsl müşterileri ücretsiz fibere geçiriiyor..

sendede büyük ihtimalle şöyle olmuştur..

vdsl sinyali vermişlerdir herkese sen adsl sin diye adsl de max 24 mbps hız kaldırır
sadece 20 falan atamişlardir sen airties air 5650 modem al ardından türk telekom müdürlüğüne git sinyalini VDSL ye çevirttir 24 mbps hızın olacak.

eğer üstlere cikmak istiyorsan paket değişikliği yapman gerekiyor.

stat counter