Akıllı Telefonlara bu kadar para dökmek doğru mu ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

hiç bir telefon fiyatını haketmiyor 147$ ülkemizde 2000 tl kısacası telefon almıyoruz vergi kdv alıyoruz ötv yüzde 25 öiv yüzde 25 kdv yüzde 18 vergi vergi vergi

kmurat

Dekan
Pahalı buluyorsunuz, anladım da. O zaman neden alıyorsunuz?

Şahsen pahalı bulduğum bir şeyi, ne kadar beğensemde almam. Param olsa dahi, pahalı buluyorsam almam. Ama milletin parası var ki, ve de satabiliyorlar ki, fiyatlar yükseltiliyor. Uzaylılar gelipte bizim ülkeden İPhone almıyordur sanırım. Satamıyor olsalardı birer birer kapanırlardı.

Murat'ın parası yok, çünkü o öğrenci adam. Ama 10.000 tl'lik fiyata rağmen bir ürün çok satabiliyorsa, demekki bu ülkede bir çok insanın durumu iyi. (Bankalar paranın dönmeyeceği yere Kredi vermez. Bunu iyi bilin. )

Daha önce borç almaya çalışan biri olarak, Kredi ne kadar zor alınır, iyi bilirim. Hesabınızdan para çektiğiniz an, Kredi kartınızın limiti sizin onayınız dışında düşer. Ve size bir kısa mesaj ile uyarı gelir. Sizi ve maddi durumunuzu adım adım takip ediyorlar.

--ProofStriker

Profesör
Bu durum alım gücü ve tercih meselesi aslında. Kimse insanlara zorla amiral gemisi alın diye kafasına silah dayamıyor mantıklı düşünen insan en üst amiral gemisi alıp da bütçesini zorlamaz, ha maddi durumu iyi olanlara sözüm yok onlara o dokunmaz orası ayrı.

Ülke ekonomisi maalesef kötü ancak bizim insanımız da evinde doğalgazdan elektrikten yediği ekmekten tasarruf eder gene o üst model amiral gemisini alır. Çünkü gösterişi seven takıntılı bir milletiz hele yapılan anlı şanlı büyük düğünler.

Şahsen benim bakış açım şu şekilde en üst model amiral gemisi alıp gittiği yere kadar 5-6 sene vb kullanmak bugün aldığınız orta segment telefondan 3-4 yıl sonra o memniyetiniz kalmayacak tarihe karışacak ama amiral gemisi alsanız ömrü boyunca gittiği yere kadar kullanabilirsiniz çöp olana kadar çöp olduğunda kullanılmayacak duruma geldiğinde de o ileriki zamanın orta segment telefonu olacaktır aslında böylece ömrü boyu aslında eskimeden teknolojiden geri kalmadan kullanılabilir,

Ama en üst model amiral gemisi alıp da seneye yeni modeli çıktı değiştirmek de mantıklı değil bence.

kmurat

Dekan
Herkes sizin sandığınız kadar fakir değil, anlaşılan. Kendinizi kandırıyorsunuz.

Dün bir düğüne gittim. Benden başka 20 lira takmak isteyen olmadı. Ben mi cimriyim? anlayamadım. Gelin arabası bile Mercedes. Kiralasan günlük en az 1000 tl eder.

Fakir olsada zengini oynama eğilimleri yüksek öürlerinin sonuna kadar borç ödüyorlar tabi ölmezlerse. ..
Kalan sağlara kaçıyor sonra reddi miras ne bilmiyorsalar.

kmurat

Dekan
Kimsenin Telefon yüzünden borcu olmuyor. Araba yüzünden de olmuyor. Banka haciz koyar, yine de alacağını alır. Borcu olanların derdi başka. "At yarışları", "Kumar","Pavyon hayatı". Böyle kişiler de ne kadar kazanırsalar kazansınlar, hep borçlu kalırlar. Hatta sende para varsa, onu da elinden alıp, gömerler.

Administraktör

Audiophile
Yönetici
Mod. Adayı
Kimsenin Telefon yüzünden borcu olmuyor. Araba yüzünden de olmuyor. Banka haciz koyar, yine de alacağını alır. Borcu olanların derdi başka. "At yarışları", "Kumar","Pavyon hayatı". Böyle kişiler de ne kadar kazanırsalar kazansınlar, hep borçlu kalırlar. Hatta sende para varsa, onu da elinden alıp, gömerler.
Araba aldığı için batanı bende görmedim ancak iş kurma çabası için kredi vs çekipte batanı çok gördüm.

Son düzenleme:

Sansar667

Profesör
Eğer aldığım teknolojik ürün bana para kazandırmıyorsa ona kesinlikle bütün paramı dökmem. 3 yıllık bir laptop , 4 yıllık bir telefon ,6 yıllık bir harddisk ve 2 yıllık fare & kulaklık seti kullanıyorum. Aldığım ürünlerin hepsinin daha iyisi çıkmış durumda ama bizde parayı sokakta toplamıyoruz. Teknolojiyi yeni şeyleri seviyoruz ama eskisi bozulana kadar devam...

Rubik Küpü

Üyecik
Telefonların fiyatları son birkaç senedir cidden gereksiz pahalı. Yani o kadar para vermek mantıklı gelmiyor.

astegon

Profesör
Benim mesajım konu çerçevesinde Murat a cevaptı. Çoğunu silmiş olsamda forumdaki eski mesajlarıma bakabilirsin. Siyasetin serbest olduğu mesajlara. Ben görüşümü çok açık ve net Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde belli ettim. Şuan ise yapılan bazı hatalar sebebi ile tarafsızım.

Açıkcası bulunduğumuz durumu geçmişten günümüze incelediğimizde ben hep aynı çizgide bir hareket görüyorum.

2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde bana göre bu ülkeyi değiştirebilecek biri vardı adaylar arasında ancak şuan ülkeyi değiştirebilecek hiç kimse yok.

Böyle düşünen biri insanlara nasıl tavsiyeler yapar Bi düşünün isterseniz? Bu ülkenin başına A da gelse C de gelse aynı der değil mi?

Ve ayrıca bu ülkede bir şey değişmesini bekleme kendini kurtarmaya bak der değil mi?

Şimdi bu çerçevede yazdıklarımı bir daha oku. Ben bu konu hakkında dahada konuşmayacağım.
Forumda mesaj silenleri mod adayı mı yapmışlar. enteresan...

Takılıyorum ha :)

siyaseti bari şu konuda tartışmasak diyorum.

stat counter