AKK Çözümü İçeride, Buyrun!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

CalliOped

Asistan
Hızı 1 mbit'e düşen arkadaşlar, Airties modemi olanlar deneyebilir, ADSL ayarları içerisindeki MTU değerini 392 yapıp, resetleyin, hızınız 3 mbit'e kadar çıkıyor, daha stabil MTU değeri bulanlar deneyip paylaşabilir...

Arkadaşlar mtu değerini hangi modemlerde nereden girildiğini yazın ilk mesaja ekleyeyim.

Airties air modemlerde

İnternet
İnternet ayarları
Ve düzenle dedikten sonra MTU değeri karşımıza geliyor.
Huawei hg521

Temel / Wan bölümü altında en altta bulunulabilir yoksa yazılım versiyonunda güncellemesi yapılması gerek.

Webkurum

Profesör
Sadece aırtesmı bence ımkansız ama denıyım yınede :D

DarKeN

Profesör
Şu ana kadar TTnet'i savunmuştum ama hayatımda ilk defa 1 mbit hızıyla karşı karşıyayım ve korkunç bir deneyim bu. Video bile izleyemiyorum youtube'ta. Şu ana kadar ttnet adil kullanım kotasını savunmuştum ve bu durumda olan insanları düşünmemiştim şimdi sizin halinizden çok iyi anlıyorum ve özür diliyorum herkesten ttnet'i savunduğum için. Benim için bir ders oldu bu deneyim. Kahrolsun TTnet ... Yeni bir düşman daha edindin :mad:

T800

Profesör
Hocam tam olarak neresi ben bulamadım benim modem rt 205

neet

Guru
Onursal Üye
birisi şu mtu ya tam olarak nasıl ulaşıcam söyleyebilir mi :D merak ettim düzelende yok sanırım... içimde kalmasın :p

T800

Profesör
Eee tamam yaptım ama şimdi artık sayfalar bile geç açılıyor ne iş.. :(

MasterFather

Profesör
evet sayfalar geç acılıyor.ama speedtest 1mb geçmeyen.5 mb oldu.

CalliOped

Asistan
modem arayüzüne giriyosun, sol tarafta ADSL'ye tıklıyosun, çıkan altta ADSL ayarlarına girip, sonra o sayfada vc1 yazıyor onun üzerine tıkladıktan sonra MTU değeri var orada... :D
hocam buldun madem paylaşsan ya :) ben bulamadım hala mtu yu

--- Mesaj Güncellendi ---

sayfalar geç açılmıyor ama bazı sitelere girmiyor nedense bunu yapınca, mesela bende google ve facebook'a giremiyorum, bununda çözümü var tabiki, HOTSPOT SHİELD kullanarak aşabilirsiniz
Eee tamam yaptım ama şimdi artık sayfalar bile geç açılıyor ne iş.. :(

--- Mesaj Güncellendi ---

modem arayüzüne giriyosun, sol tarafta ADSL'ye tıklıyosun, çıkan altta ADSL ayarlarına girip, sonra o sayfada vc1 yazıyor onun üzerine tıkladıktan sonra MTU değeri var orada...
birisi şu mtu ya tam olarak nasıl ulaşıcam söyleyebilir mi :D merak ettim düzelende yok sanırım... içimde kalmasın :p

T800

Profesör

Ghost34

Profesör
buyrun beyler birazdan denicem bende :)

siteleri gezemiyorsunuz fakat indirdiğiniz şey hızlanıyor, izlediğiniz videolar hızlı doluyor :/

emirkan

Üyecik
Arkadaşın anlatını yaptım yaptım ve işe yaradı.

Airties 206 admin panel - internet - internet ayarları - düzenle

T800

Profesör
Arkadaş bende neden olmuyor ya kafayı yiyecem..

stat counter