Altyapı Bir Anda Hız Düşmesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


didos38

Üyecik
Katılım
10 Tem 2017
Mesajlar
13
Puanları
3
Konum
İstanbul
Merhabalar,
Yaklaşık 2 aydır hızım bir anda düşüyor. Türk Telekom tarafından modemim 12 Mbps hıza kısıtlanmış bir şekilde. Asıl sorunum şu, Ankastre kutusundan bana gelen max hız 25-27 Mbps arasında değişiyor. 5-10 dakika sonra 17-18 Mbps'e düşüyor ve 9 Mbps civarında kayıp yaşanıyor. Ankastre kutusundan EK'i çıkardım direkt olarak bağlantıyı gerçekleştirdim. Daha iyi bir sonuç elde ettim. Ancak bu hız neden bir anda düşüyor sizlerinde görüşlerini almak istiyorum.
Toplamda 1 tane ek var o da modeme takılan uç kısmının yakınlarında. Splitter v.b kullanmıyorum. Kullanmış olduğum kablo elektrik kablosu ama garip olan şey daha önce hiç bu kabloyla sorun yaşamadım, telefon kablosuyla değiştireceğim ancak düzgün bir kablo bulamadım öneriniz varsa internetten almayı düşünüyorum. Türk Telekom ekipleri bir sorun olmadığını ve VDSL hizmetini alamayacağımı söylediler ek olarak sinyalimin ADLS'e çevrilmesini söylediler. Ancak burada ben 16 Mbps 2 sene boyunca sorunsuz kullandım. Ne olduysa bu sene 16 Mbps kullanamıyorum. Saha dolabı-Ankastre kutusu arasında bir arıza olduğunu düşünüyorum açıkçası.
Screenshot_3 (1).png
 

didos38

Üyecik
Katılım
10 Tem 2017
Mesajlar
13
Puanları
3
Konum
İstanbul
Görüldüğü gibi yaklaşık 2 saattir ankastre yanında duruyor modem ve sorunun tesisattan kaynaklandığını anladım. Kablo önerilerinizi var mıdır?
Screenshot_2.png
 

ReXulEc

Üyecik
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
34
Puanları
8
Selamlar Kardeşim. Bu Konuya Her İsteyen Tavsiye Veremez. Kablonun Tipine Ve Kalitesine Bakılması Lazım. Benden Tavsiyen Bir Profesyonele git
 
Üst
stat counter