Anakart Modelinin Hiçbir Yerde Yazmaması

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

forkun

Üyecik
Yardım gerektiren bir sorunum var. Bilgisayar donanımlarını gösteren birçok program indirmeme rağmen anakartımın modelini bulamıyorum, üstelik anakartımın üstündede yazmıyor. Kocaman bir lenovo yazısından baska okunacak büyüklükte başka hicbir yazı yok. İndirdiğim programlarda da sadece filed by O.E.M yazıyor veya hicbirsey yazmiyor. İşlemci ve ramlerimi yükseltmem için anakartımın modelini bilmem gerekiyor. O kadar anakartlara bakmama rağmen tip olarak benzeyen bir anakart da görmedim internette. Acaba ne yapmam gerekiyor lutfen yardim edin. Anakartım: 4 tane DDR3 ram slotu olan 775 soket islemcisi olan 1 ses kartı girisi 1 ekran karti girisi olan DDR3 mavi bir anakart ve kasa toplama degildir. İslemci olarak da intel pentium E6300 takılı.

umitarabaci

Asistan
İnternette biosa gömülü lisans keyi bulma programları var onları kurcalarsan biyerlerde yazıyordur.

met 35

Dekan
Serisini modelini bulsan da bi işe yaramıyor. Adamlar neyi desteklediğini neyi desteklemediğini yazan bi site koymuyorlar.

forkun

Üyecik
Hwinfo programını denemedim isen tavsiye olur
ilk defa bir programda adam akıllı bir model belirtiliyor çok teşekkür ederim sanırım anakart modelim bu LENOVO Intel G43 (Eaglelake-G) + ICH10R
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi diğer bir sıkıntı ben bu anakartın core2 quad desteklediğine nerden bakıcam :D

AmbaSSadoR

Profesör
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...
ilk defa bir programda adam akıllı bir model belirtiliyor çok teşekkür ederim sanırım anakart modelim bu LENOVO Intel G43 (Eaglelake-G) + ICH10R
Mesaj otomatik birleştirildi:

şimdi diğer bir sıkıntı ben bu anakartın core2 quad desteklediğine nerden bakıcam :D
genelde destekler 775 pin ama hangi işlemci olduğu ile alakalı bir durum aslında sana yazdığım programdan bir ekran görüntüsü atsan daha faydalı olur bulma açısında
birde masaüstü ise bu pcnin bir yerinde model vs yazmıyor mu?

Hazır bilgisayarlarda böyle bi sıkıntı var benim de masaüstünde ne olduğu belirsiz anakartın :D Yukarda önerilen programı ben de deneyeyim bi.

stat counter