Binamda İnternet Altyapısı Yok

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

CryptL

Üyecik
hocam şöyle konuya giriş yapayım. bir bina yapılırken türk telekom gider müteahhitle görüşür belediye yetkilileriyle der ki ben buraya alt yapı döşeyecem sana şu kadar para tabi hemen söylemiyor bunu telekom plan yapıyo kendi kendine benim burdan karım ne olur diye baktı onayladı tamam diyor belediyeden izin alıyor bu kadar. her şeyi telekoma yıkmak mantıksız belediye izni müteahhit izni çok süreç gerektiriyor.

okan331

Üyecik
hocam şöyle konuya giriş yapayım. bir bina yapılırken türk telekom gider müteahhitle görüşür belediye yetkilileriyle der ki ben buraya alt yapı döşeyecem sana şu kadar para tabi hemen söylemiyor bunu telekom plan yapıyo kendi kendine benim burdan karım ne olur diye baktı onayladı tamam diyor belediyeden izin alıyor bu kadar. her şeyi telekoma yıkmak mantıksız belediye izni müteahhit izni çok süreç gerektiriyor.
Bana 2019 filan dediler böyle bir şey olamaz. Şehrin merkezinde yaşıyorum. 2019 yılına planlanmış dediğine göre gerekli izinler için henüz talep bile olmamış ki 2019 yılında bidaha arayın sorun dediler. 2019 yılında da gelip gelmeyeceği belirsiz.

okan331

Üyecik
Ben birazdan Türk Telekom İl Müdürlüğü'ne gideceğim de sizce tam olarak ne demeliyim?

themorgan

Asistan
Ben birazdan Türk Telekom İl Müdürlüğü'ne gideceğim de sizce tam olarak ne demeliyim?
Aynı durum 2015 te benimde başıma geldi bina yeni olduğu için 2 ay felan bekledim telefonla aramayla olmuyor türk telekom merkez müdürlüğe gittim bekliyorum hala bi çözüm sunamadınız daha yetkili biriyle görüşmek istiyorum dedim türk telekom merkez müdürünün odasına yönlendirdiler adam çok sıcak kanlı karşıladı arkadaşımla bana kahve felan ikram etti hemen altyapı operasyon sorumlularını aradı yarın bağlantınız çekilir dedi sokaktan binaya çekildi 2. gün binayada fiber kutuyu koydular direk ekiplere telefonumu felan vermişler kutunuz binaya bağlandı ekipler yarın modemi bağlar dedi 3. gün modem bağlandı.
Bence direk telekoma git daha yetkili birisiyle görüşmek istiyorum demen daha iyi olur.

okan331

Üyecik
Aynı durum 2015 te benimde başıma geldi bina yeni olduğu için 2 ay felan bekledim telefonla aramayla olmuyor türk telekom merkez müdürlüğe gittim bekliyorum hala bi çözüm sunamadınız daha yetkili biriyle görüşmek istiyorum dedim türk telekom merkez müdürünün odasına yönlendirdiler adam çok sıcak kanlı karşıladı arkadaşımla bana kahve felan ikram etti hemen altyapı operasyon sorumlularını aradı yarın bağlantınız çekilir dedi sokaktan binaya çekildi 2. gün binayada fiber kutuyu koydular direk ekiplere telefonumu felan vermişler kutunuz binaya bağlandı ekipler yarın modemi bağlar dedi 3. gün modem bağlandı.
Bence direk telekoma git daha yetkili birisiyle görüşmek istiyorum demen daha iyi olur.
Tamam biraz bekleyeyim sonuç olmazsa dediğinizi yaparım. Teşekkür ederim.

lotusadana

Asistan
O iş ev sahibinin halledebileceği bir konu değil. Saha dolabından binaya çekilecek hattın parasını telekom bina sahibinden talep eder. Vermezse çekmez. Çekmezse bina projesi tamamlanmadığı için iskan izni alamaz.
Bu yüzden binayı yapan firmanın yapması gerekli işlemler bitmemiş olabilir.
Ben de aynı şekilde yeni binadan ev aldım. Elektriğini bile açtıramıyorum. Mütahit başvursun diye bekliyorum.

okan331

Üyecik
O iş ev sahibinin halledebileceği bir konu değil. Saha dolabından binaya çekilecek hattın parasını telekom bina sahibinden talep eder. Vermezse çekmez. Çekmezse bina projesi tamamlanmadığı için iskan izni alamaz.
Bu yüzden binayı yapan firmanın yapması gerekli işlemler bitmemiş olabilir.
Ben de aynı şekilde yeni binadan ev aldım. Elektriğini bile açtıramıyorum. Mütahit başvursun diye bekliyorum.
Müteahhitede söyledim bina biraz dolsun bekleyin filan dedi.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bugün fark ettim de evin yaklaşık 5 metre aşağısında altyapı kutusu var.

Son düzenleme:

Eypion

Üyecik
Merhaba ben yeni binaya taşındım binamda internet altyapısı yok. Türk telekomla görüştüm bina yeni olduğu için fiber olarak 2019 yılına planlanmış 2019un sonu mu başı mı artık Allah bilir. Ben o kadar süre internet olmadan napacam ? Paket idare etmiyor çanak antenden internet derseniz o çok pahalı yan binada internet var galiba oradan altyapı fln alamaz mıyım? (geçici olarak)
Bende de turk telekom altyapi yoktu 6 ay altyapi gelmesi icin bekledim gelmeyince en sonunda Turkcell Superbox sinirsiz internet aldim sorunum cozuldu.

themorgan

Asistan
Bende yeni binaya taşınmıştım nakil işlemi için başvurdum gpon internet ftth fiber çekilecek denildi 3 aya yakın bir sürede benim altyapı halledilmişti ama en son kayseri merkez türk telekom müdürlügüne gitmiştim operasyon müdürü baya ilgilenmişti meğerse en hızlı benimkisi sürmüş çogu sayfada baktım 3 yıl süren bile var. Ama başka firmadan internet alamıyorum en büyük sıkıntı bu birde yanında verdikleri tilgin modem.

stat counter