Çin’deki elektrikli araç şarj sayısı 1 milyona ulaştı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


by efsane

[email protected]
Yönetici
Admin
Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,764
Puanları
113
Konum
Elazığ
Elektrikli araç alanında en hızlı gelişen pazar olan Çin, bu alanda yeni bir adım daha attı ve dünyanın en büyük şarj ağını kurdu. Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Gelişim ve Planlama Ofisi Başkanı Li Fulong, Çin’de haziran ayı sonu itibarıyla 1 milyon elektrikli araç şarj cihazına ulaşıldığını açıkladı.

Dünya otomotiv devlerinin art arda elektrikli araç ve yan sanayi için yatırım yaptığı Çin, yeni bir rekora imza attı. Ulusal Enerji İdaresi Başkanı Gelişim ve Planlama Ofisi Başkanı Li Fulong, dün yaptığı açıklamada Çin’in haziran ayı sonunda 1 milyon şarj cihazını hizmet verir hale getirdiğini, bu rakamın da elektrikli araçlar için dünyanın en büyük şarj ağı olduğunu söyledi.

Li Fulong, düzenlediği basın toplantısında, ülke olarak temiz ve düşük karbonlu enerjiyi teşvik ettiklerini ve elektrik üretiminde fosil olmayan kaynak oranını artmaya devam ettiklerini belirtti.

Li, fosil olmayan enerjinin, ülkenin 6 bin kilowatt ve üzerindeki üretim birimlerinin yüzde 37.2’sini oluşturduğunu açıkladı. Yenilenebilir kaynaklardan sağlanan enerjinin de toplam içindeki payının yüzde 27,3’e ulaştığını ifade eden Li, geçen yıla göre yüzde 2.1’lik artış olduğuna dikkat çekti.

Çin, temiz enerji sektörünü optimize etmek için aylık ve üç aylık periyotlarda üretim ve tüketimi izlemek ve yıllık sonuçları açıklamak üzere ulusal bir izleme ve uyarı platformu da kurdu.
Çin Uluslararası Radyosu
 

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
17 May 2018
Mesajlar
5,238
Puanları
113
20190726_203527.jpg

Ülkemde de yaklaşık 700 tane var. :/
Ama altyapı git gide oluşuyor.
Screenshot_20190726-203825_Samsung Internet.jpg

Devlet de teşvik ederse yakındır sokaklarda fazlaca elektrikli otomobil görmemiz.
 
Üst
stat counter