Çirkin olmakla nasıl barışık olunur?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ladder

Asistan
15 milyon Dollar serveti olan adı bile çirkin adam ile cevap vermek istiyorum.
benedict cumberbatch
Güzellik hikaye kardeşim aklını kullan ve şu konuya bakmanı öneririm: sapyoseksüel
72885

mertince

Asistan
Çok çirkin olduğum için buraya fotomu asla atmayacağım çünkü başkaları tarafından kullanılıp dalga geçebilirler benle. Güzellik değişken değildir. Güzellik nesnel bir kavramdır. Mesela örneğin bir erkeği yakışıklı yapan nedir?

*belirgin elmacık kemikleri
*güçlü çene yapısı
*kısa yüz
*düzgün burun

Şimdi şu iki fotoğrafı karşılaştır

Hangisi daha yakışıklı? Elbette 2.fotoğraf. 100 kadına hangisinin yakışıklı olduğunu sor hepsi de 2.adamın yakışıklı olduğunu söyleyecektir. Ki kötü olan durum şu ki ben 1.fotoğraftaki kişiden daha çirkinim.
Kız olmayınca geberiyonuz mu ?

Narrator

Asistan

kmurat

Dekan
Hep ağlayan sızlayan biriyle kim ne yapsın?

Narrator

Asistan
Hep ağlayan sızlayan biriyle kim ne yapsın?
Arkadaş edinememin sebebi %100 çirkin olmam. İstediğin argümanı sun, çirkin insanla kimse arkadaş olmak istemiyor. İnsanlar iç güzelliğine değil dış güzelliğine göre yargılıyor seni. Empati yapabilsen durumun tam olarak bu olduğunu anlardın. Ayrıca kimse seni konuya yazmaya zorlamıyor, beni sevmiyorsan yazma yani.

kmurat

Dekan
Kaç kişi aramızda kendini güzel görüyor sence? Kimse Brad Pitt değil aramızda. Beni de Ebru Şallı sokata görse selam bile vermez.

mertince

Asistan
"Arkadaşların" senin çirkin olduğunu söylemiş normal bir şey kendilerini çok beğeniyorlardır. Ama sende bu çirkin olma durumunu kabullenmişsin o yüzden sızlanıp duruyorsun.

UgurBR

Asistan
İnsanların seni dışlamasının sebebi sana saygı duyulmaması, çirkin olmanda saygını düşüren bir şey fakat en büyük sebebi hayatında henüz bir şey başarmamış olman. Yinede saygıdeğer bir insan olabilirsin. Mesela derslerinde başarılı olmak, yeteneğini insanlara göstermek, bunlar hep saygınlığını arttıracak şeyler, çirkin olmanında önüne geçebilirsin bunun içinse vücüt çalışman gerekiyor. Bir de karakter kısmı var, öncelikle kimseye muhtaç olma, gerekmediği sürece kimseden yardım isteme, insanların takipçileri olma, onlar seni takip etsin. Toplum önünde insanlardan özür dileme, kişişel olarak özür dile, toplum içinde özür dilersen ''geri vites yaptı'' olur. İnsanlarla konuşurken göz teması kur, insanların sözlerini kesme. Bu dediklerimi yap herkes sana saygı duyacaktır. Sırf çirkinsin diye hayatta kaybedecek değilsin.

stat counter