Crack' li program kullanmak suç mu veya suç işlemiş mi oluyoruz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

MasterFather

Profesör
peki programları bu kadar fahiş fiyata satmak suç değilmi.eğer kullandığım bütün programların orjinalı almaya kaksam.herhalde 1 milyon dolar filan eder.

NEFER

Asistan
Bireysel kullanırsan sorun yok
Kurumsal kullanırsan banned :D

administrator

Asistan
peki programları bu kadar fahiş fiyata satmak suç değilmi.eğer kullandığım bütün programların orjinalı almaya kaksam.herhalde 1 milyon dolar filan eder.
cevabından anlaşıldığı üzere bilgisayarın hiç temiz değil :biggrin: o zaman olası bir durumda sen programları silmeye vaktin yetmez artık komle hdd'yi yakarsın cayır cayır :biggrin:

-Hewal-

Dekan
Benim anlamadigim dijital kopya ile satılıyor çoğu program neden böyle fahiş fiyat biçiyorlar misal photoshop u 1500 2000 lira yerine 250 gibi bir fiyat biçilse daha iyi olmazmı mantık en bakarsak yüksek fiyata ürünü sunarak zaten şirketlerin kendisi korsana davetiye çıkarıyor lar .Dediğim sistem şu an mobil uygulamalar da yapılıyor adam çok Süper bir oyun yapıyor üç lira dört lira ya satıyor millet de korsan yükleyip riske gireceğime veririm üç beş lira garanti olur rahat ederim diyor yani istenir ise pek ala diğer yazılım firmaları da yapabilir ler .

emrcnd

Asistan
Suç fakat bilgisayarınızı crackli yazılımı tespit etmek amaçlı incelemedikce bir şey olmaz.
Örneğin bilişim suçları başka bir nedenden dolayı bilgisayarınıza el koysa lisanslı yazılımların hiç birine karışmazlar.

ck-xe

Dekan
Bu arakar ticari amaç güderek korsan yazılım kullananların peşindeler. Kâr amacı gütmeyen, kişisel amaçlar için kullanan sıradan ev kullanıcılarının tutuklandığını duymadım.

sadoece.

Asistan
Ya ne Suçu Beni Alsınlar Sıkıysa Ben Teknik serviste Çalışıyorum Tüm Emniyetin ve Valiliğin Bilgisayarlarını Yapıyorum HEPSİNE AMA HEPSİNE Kaçak Program Kuruyorum Recovery'si Olmayan Pc'lere Hariç Diğerine Crackli İşletim Sistemi Kuruyorum... Valilin Öz Bilgisayarı Dahil =)

Onları Almadan Beni Alamazlar..!

HRNKC

Profesör
Herhangi bir yazılımın "Crack" lenerek kullanılması elbette suçtur... İşin bir diğer boyutuna da boyut değiştirdiğimiz zaman şahit olacağız ki bu da tam olarak "Kul hakkı" na tekabül etmektedir... Fakat onun kaçarı yoktur ;)

leroy

Asistan
ben bir ara kullanayım dedim sonra vicdan azabı çektim sildim birşey yaptığımız yok birde durduk yere günah kazanmayalım...

mila12

Dekan
Onursal Üye
Ya ne Suçu Beni Alsınlar Sıkıysa Ben Teknik serviste Çalışıyorum Tüm Emniyetin ve Valiliğin Bilgisayarlarını Yapıyorum HEPSİNE AMA HEPSİNE Kaçak Program Kuruyorum Recovery'si Olmayan Pc'lere Hariç Diğerine Crackli İşletim Sistemi Kuruyorum... Valilin Öz Bilgisayarı Dahil =)

Onları Almadan Beni Alamazlar..!
içişleri bakanlığının open lisansı var boş yere crackli yazılım kuruyorsunuz :)

Bilgi işleminden talep edebiliyorlar.

sadoece.

Asistan
AVG int. sec. 2012 lisansı verirler mi :D yada ne bileyim Adobe Master C. S. 6nın ? :D Hepsini verdiklerini sanmıyorum

Kenpachi

Profesör
crack suç ama neguvon'un da dediği gibi 100 TL bir oyuna kim para verirki.Şuanlık en ucuz orjinal oyun Steam'dan alınır.

administrator

Asistan
Herhangi bir yazılımın "Crack" lenerek kullanılması elbette suçtur... İşin bir diğer boyutuna da boyut değiştirdiğimiz zaman şahit olacağız ki bu da tam olarak "Kul hakkı" na tekabül etmektedir... Fakat onun kaçarı yoktur ;)
ne kul hakkı ya iyi o zaman siz crack'siz kullanın para ile satın alın o verdiğiniz paralarda Filistin'deki müslüman kardeşlerimize mermi, bomba olarak geri dönsün

poyrazl

Asistan
Suç Suç Suç napalım yani? Enayi gibi yahudi veya kafir köpeklerine paramızı mı kaptıralım? Git bi ADOBE CS6 nın orjinelini al bakalım. Tam tamına 634,58 TL.Bu ne demek biliyor musunuz?Bir asgari maaş demek yahu.Türkiye gibi geri kalmış ülkede mâlesef herşeyin nerdeyse 2 KATI kadar kazık yiyoruz.Bana kul hakkı demeyin bunun hakkı olmaz.Yapcaklarsa da ucuza satsınlar adam kazıklamakla olmaz bu işler..
hem Enayi gibi yahudi veya kafir köpeklerine paramızı mı kaptıralım? dyorsunuz, hemde yahudi kafirlerin üretimi olan ürünleri kullanıyorsunuz. kullanmayın o zaman...

administrator

Asistan
hem Enayi gibi yahudi veya kafir köpeklerine paramızı mı kaptıralım? dyorsunuz, hemde yahudi kafirlerin üretimi olan ürünleri kullanıyorsunuz. kullanmayın o zaman...
tamam kardeşim paramızı kaptırmayalım ama onların ürünlerini de kullanmadan olmuyor. mesela sen şu anda eminim bu mesajı ya windows 7 yada windows xp ürnünü kullandığın bir pc'den yazmışsındır.(yani kullanmadan olmuyor) sakın bana PARDUS kullanıyorum deme inanmam:)

BthnYlmz09

Profesör
Ben pardus kurdum bi ara bu kadar kotu bi isletim sistemi yapilamaz heralde. Hic bise anlamamistim. Kurduktan sonra gordugumde direk win7ye dondum.. :)

Ben Kenobi

Dekan
Microsoft açıklama yapmıştı; Windows 7'yi Orjinal kullanan kişi sayısı, korsan kullanan kişi sayısından daha az.
o iş yalan
microsoft korsan sektöründen en az etkilenen firma
nedeni de yeni bilgisayar aldığında(kendin toplama yaptıysan bu hariç) masaüstü ya da dizüstü markaları starter dahi olsa Windows sürümü koymak zorunda

stat counter