Dövme yaşı 30 olmalı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Dövme yaptırmak istiyor musunuz?

• Evet

Kullanılan: 19 38.0%
  • Hayır

Kullanılan: 31 62.0%
  • Dövme Yaptırmıştım

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    50

karacaerc

Profesör
Aynı yaştayız ama söylediğin şey biraz bizim yaş grubumuzun zor dönemini çağıştırıyor bana.

Farklılık çabası, benlik oluşturma vs. ergenlik sorunları

Yani dövme yaptırarak kendin olacaksan işin zor kolay gelsin
Orda 3 tane farklı konu varken antitez oluşturabileceğin bir tanesine yorum yapıyorsun. Böyle muhabbetler saygı çerçevesinde tartışma olarak kaldığında lezzetli, ancak herkes aynı olgunlukta olmayabiliyor. Yaşım gençlik çağında olabilir ancak tavırlarım ve kararlarım herkes tarafından takdirle karşılanır. Buna güvenerek dövme konusunda da pişman olmayacağım kararlar vereceğime inanıyorum örneğin... Dini olan laik olamaz demiş arkadaş, dövme yapmam yaptırtmam diyenler, dövme yapan aptaldır diyenler ne kadar laik, özgürlükçü, geniş bir perspektiften hayata bakan kişiler olabilir ki?

- - - Mesaj Güncellendi - - -
memogoren yağlı boya tablo gibi, inanılmaz bir işçilik var o kolda! Bayıldım gerçekten ;)

kehfest

Doçent
Yaptırmayı düşünmüyorum, çok da gereksiz bir şey bence.

Bugün Bmw 5 serisi bir arabaya mükemmel derken 10 yıl sonra aa buna ne bir çirkinmiş diyebiliyoruz. Dövme içinde aynı şey geçerli, insan zevkleri değişiyor. Bu yüzden insanın vücuduna kalıcı bir şey yaptırması bence yanlış. Ancak insan özgürlüğü denen bir şey var, isteyen yaptırır istemeyen yaptırmaz kimse de buna karışamaz. Diğer türlü diktatörlük olur.
Akıllı mantıklı adam yorumu bu işte

Bunun haricinde nerene ne yaparsan yap bizi ilgilendirmez zaten

-Hewal-

Dekan
Geçici dövme yada kına ile derinin üstüne uygulanan var

Aretios

Profesör
Ben dövmeyi pek sevmem ama seven kişi yaptırır. Kimse de karışamaz biri bana sorsa yaptıayım mı diye yaptırma derim ayrı konu ama yaptırana da bu ney la demem :D :D

El Padrino

Dekan
Onursal Üye
18 yaş global bir sınırdır.30 yaşındaki insana kim karışabilir.Yapmayın artık.

Dozunda olduğu sürece güzel şekilli dövmeleri severim.Yaptırmak isteyenede karışmam.Ama ben yaptırmam.Hiç öyle bir merakımda olmadı.İnancım gereğide emanet olan bu bedenime yaradılışa aykırı bir biçimde acı çekerek şekiller yazılar yazdırmak bana ters.Ama kim isterse yaptırsın.

ck-xe

Dekan
Kafası hariç geri kalan kısımları dövmeli insanlar var.

MerveOzgur

Doçent
18 yaşını dolduran biri, hayatına yön verecek kararları seçer ve iyi kötü bedellerini yaşar, 30 yaş diye bir saçmalıkmı olur.
Ayrıca dövmeyi doğru yaptırırsan mesleki engel taşımaz ben 5 dövmeye sahibim, önemli olan akıllıca düşünerek hareket etmek, elin üstüne, boynuna vs. Yaptırırsan elbetteki iş ve evlilik aşamasında sıkıntılar doğurur.
Gerçi benim dövmeme karışcak kaynana oğlu istiyosa gider dövmesiz bulur, pekte umrumda olmazdı :D

hasansengun

Asistan
Hiç yaptırmadım. Kesinlikle de yaptırmayı düşünmüyorum. Bunu yasaklamak da bana acayip itici geliyor.

Yok kim ne karışır 25 - 26 yaşında birisinin vücuduna dövme yaptırmasına size ne kardeşim siz kimsiniz insanların özgürlüklerini kısıtlıyorsunuz kendinizi ne sanıyorsunuz.

Şimdi bu öneri uzman doktordan geldiği için çok önemsenmez ama ya RTE deseydi ertesi gün kanun olurdu mazallah konuyu uzatmayıp RTE'nin duymamasını sağlamalıyız.

mendocino

Rektör
Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden birisiyiz diye gazlayıp duruyorlar ama uğraştığımız konulara bak.
Kızlı erkekli evler, en az üç çoçuk, ayran alkol sigara, şimdıde sırada dövme.
Gelde şimdı ınan ekonomiye bılmem neye.
Yarın bigün mıtıng konuşmasında pilardo oynayiler dense yasaklansa hiç şaşırmam.

Ali TEMEL

Profesör
Bunun RTE tarafından söylendiğini algılayanlar var sanırım. Haberi mi tam okumuyorlar yoksa Başbakana acaba nereden laf soksam çabalarına girmiş insanlar bahane mi arıyorlar?

İsteyen istediği dövmeyi yaptırsın. Allah önce bizlere, sonra da o dövme yaptıranlara akıl fikir versin.

Dövme yaptıranlara "aptal" felan demiyorum, yanlış anlaşılmasın, hoş görüneceğim diye vücutlarına eziyet ediyorlar.

Darkaura

Asistan
18 yasina gelmis birey suc islediginde cezalandirilabiliyorsa, hapse atiliyorsa, buyuk borclarin altina imza atma yetkinligine sahipse, ayni birey dovme yapmaya yetkin degildir dediginde sadece gulerim, arkasinda baska artniyetler ararim.

Munitionis

Profesör
O halde yorumunu o şekilde yapman gerekirdi yukarıda ;) Ayrıca bu bağlamda estetik yaptırmaman, ameliyat olmaman ve sigara dahi içmemen gerekir. Çünkü kutsal kitaplarda, insan mükemmel tasarlanmış bir organizmadır. Sen bunu öldüremezsin sigara içerek, ameliyatlarla değiştiremezsin. Apandistin patlayacak dahi olsa sağlığın için aldıramazsın. Çünkü bu organ hatalı deyip onu çöpe atıyorsun. Bu da sığ bir bakış açısıyla allaha eş olmak demek, ben senin yarattığından iyisini yaparım demek vs. Kısacası bu yoruma bakarak dini algıların nereye çekilebilceğine kanaat getirmişsindir. Haliyle bu konuda dinin yeri olmamalı diye düşünüyorum ;)
Of of öncelikle dinin bu konu hakkında söylediklerini bilmeden çok yanlış yorumlar yapmışsın konuyu açıklamak isterdim ama seninde dediğin gibi bu konumuzla dinin alakası yok ve blackdown abiye neden kizdiğini anladım benim için aptaldır gibi bir ifade kullandığı için alınmışssın.Ama senin düşündüğün kadar üstünde durularak yazılmış bir yazi değil bence keşke kullandığımız sözcükleri dikkatli seçsek.Gelelim asıl konuya tabiiki herkez özgür ve herkez istediğini yapabilir ama burda 30 yaşı sınırı muhabbeti bu yanlışları düzeltmek üzere.Her geçen gün sayinin artmasi yapılan yanlışlara önlem amaçlı söylenmiş bir sınır.Bana kalırsa konu zaten gri bir durum siz illaki bir renke boyamaya çalışıyorsunuz.Keşke herkez bu konuda düzgün kararlar versede 18 yaşında olsa ama malasef bazi sorunlarda var. Bence sonuç mu dediğim gibi konu gri iki mantığında kendilerine göre doğruları var..

mendocino

Rektör
Bunun RTE tarafından söylendiğini algılayanlar var sanırım. Haberi mi tam okumuyorlar yoksa Başbakana acaba nereden laf soksam çabalarına girmiş insanlar bahane mi arıyorlar?
Bence yorumu tam okumayan ve bedava yorum yapan sensin, yoksa kendi tabirinle bahane mi arıyorsun.

adam gayet açık yapmış yorumunu halbuki

Şimdi bu öneri uzman doktordan geldiği için çok önemsenmez ama ya RTE deseydi ertesi gün kanun olurdu mazallah konuyu uzatmayıp RTE'nin duymamasını sağlamalıyız.

Cahiliye dönemlerinin ilkel bir süsü olan döğmenin günümüzde gayet modern bir estetik aracı olması ne kadar enteresan .

stat counter