Dünyanın en çok kelimeye sahip dilleri belli oldu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Duyduğuma göre diller arasında en az kelime dağarcığına sahip olan Türkçe diliymiş. Mesela ingilizce de arapça da vs diğer dillerde sen hitabı için kız ya da erkek oluşuna göre Kelimeler değişiyor. Türkçe de sen dedin mi her ikisini de kapsıyor. Ayrı bir terim yok. O şu bu hepsi öyle.

Türkçede mesela yüz Kelimesi sesteş Kelimeler çok. Bu yüzden mesela yüzünde bişey var deyince karşıdaki o kimse yüz sayısını anlayabilir.
Türkçe de diğer dillere kıyasla Kelimeler az olduğundan tamam belki ezberi kolay olabilir ama telaffuz ve kullanımda zor bir dil olyor
Tabi ki duyduğum bişey. Her duyulan doğru olacak diye Bişey doğru da olabilir yanlış da. Ama bana mantıklı gelmedi de deil. 😆

ÆSir

Wake me up when september ends
Yönetici
Moderatör
Sen dedin mi? Şşş desen hitap etmiş oluyorsun, şey var desen aklına gelen her şeyi dile getirmiş oluyorsun.

Ne türk ne Kürt vs. Diye değil ama ortak olarak Türkçeyi bildiğimiz için şanslıyız bu konuda.
. 😉😛🤓😇
Not: Tamam Şanlıyız dedim de Tabi diğer dilleri de öğrenmek öğrenebilmek ayrı bir yetenek 👉🏻TakdireŞayan 👈🏻

Bilimsel bir sebeple girip Kürtçe propagandasıyla karşılanmak xd

Fazla kelimenin bulunması bence iyi bir şey. Ancak benim farkında olup da özendiğim bir konu, İngilizce'de fiiller en sona konmuyor. Türkçe bir cümleyi anlamak için fiilden önce gelen bütün tamlamaları, özneyi akılda tutmak lazım.

The Bisküvi

Asistan
Yasaklı
Bilimsel bir sebeple girip Kürtçe propagandasıyla karşılanmak xd

Fazla kelimenin bulunması bence iyi bir şey. Ancak benim farkında olup da özendiğim bir konu, İngilizce'de fiiller en sona konmuyor. Türkçe bir cümleyi anlamak için fiilden önce gelen bütün tamlamaları, özneyi akılda tutmak lazım.
Kürtçe ile ilgli iyi konuşmak propoganda, terörizm, ırkçılık ve etnik çatışma çağrısı olarak görülüyor
türkçe ile ilgili iyi konuşmak vatanseverlik ha!

Not: Türkçe'de genelde bir kelime birden fazla kelimeyi nitelerken, Kürtçe'de genellikle birden fazla kelime tek bir kelimeyi niteler ve bunlar ayrı hoşluklar
not: eski barbar kavimlerde kadın erkek ayrımı yapılmazdı o yüzden türkçe'de konuşmada cinsiyet ayrımı yok

ÆSir

Yönetici
Moderatör
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Birinci Kısım-I;
MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
T.C. ANAYASASI

Kürtçe ile ilgli iyi konuşmak propoganda, terörizm, ırkçılık ve etnik çatışma çağrısı olarak görülüyor
türkçe ile ilgili iyi konuşmak vatanseverlik ha!

Not: Türkçe'de genelde bir kelime birden fazla kelimeyi nitelerken, Kürtçe'de genellikle birden fazla kelime tek bir kelimeyi niteler ve bunlar ayrı hoşluklar
not: eski barbar kavimlerde kadın erkek ayrımı yapılmazdı o yüzden türkçe'de konuşmada cinsiyet ayrımı yok
Senin Kürtçe'yi övdüğün yok, diller arasında **** yarıştırıyorsun sadece.

Bu arkadaş niye hala uyarı almadı anlamıyorum. Malum forumda olsa, yarım saate kalmadan 2023'e kadar ban yemişti.

Son düzenleyen moderatör:

The Bisküvi

Asistan
Yasaklı
Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Birinci Kısım-I;
MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
T.C. ANAYASASI
!!Siz asıl bölücüğü bilmiyorsunuz!!
+ Kürd'e Türk demek asıl bölücülüktür
+ Kürd'e Kürd demekse asıl birleştiriciliktir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu hamster şeyi bildiğin küfür ediyor ama kimse banlamıyor ha?
forum yönetiminin taraflı davranmasından kaynaklanıyor

ÆSir

Yönetici
Moderatör
Laza Türk demek, övgüdür.
Çerkese Türk demek, övgüdür.
Kırgıza Türk demek, övgüdür.
Azeriye Türk demek, övgüdür.
Bulgaristanlıya Türk demek, övgüdür.

Sana dilim varmıyor. Bilmeni isterim Elazığlı kürt kökeninden olmama rağmen TÜRK olmaktan gurur duyuyorum.

9- Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter