Ekran Kartı Tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

NousrAX

Asistan
Ryzen 5 2600 - B450M serisi bir anakart , 16 GB RAM, 480 GB SSD gibi bir sisteme ekran kartı arıyorum. Şu anlık bulduğum ZOTAC GTX 1660 6 GB, Inventus'da 1600 TL. Fiyatı çok uygun geldi bana sizin düşünceniz nedir? 1600 TL'yi çok aşmadan önerebileceğiniz ekran kartları varsa söyler misiniz? Genel bütçem ise 4600 TL.

ForeverPower41

Profesör
Sistemim henüz yok. Toplama pcde kullanıcağım parçalar belirli ben sadece ekran kartında takıldım biraz.
Eğer hemen alma imkanınız varsa DADG 2 öneririm içerisinde GTX 1660 ti var.
Ayrıca depolama olarak 240 GB SSD+1TB HDD var çok uygun bir sistem.
Tek eksisi anakart olarak biraz düşük bir sistem fakat bütçenizden düşük bir sistem olduğu için anakartı biraz yükseltebilirseniz bu fiyata bu sistemden iyi sistem yok.Anakartı MSI B450M Mortar yapın,eğer o kadar yapamam derseniz ASUS PRIME B450M-A alın fakat en azından B450 M mortarı almaya bakın derim.
Ayrıca eğer 30 hazirana kadar sistemi almazsanız GTX 1660 ti lı alamıyorsunuz,RX 590 lı bir sistem olacak.Yani acele edin.
DADG2/R5 2600/ASUS Geforce TUF GTX1660 Ti GAMING OC 6GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA

NousrAX

Asistan
Eğer hemen alma imkanınız varsa DADG 2 öneririm içerisinde GTX 1660 ti var.
Ayrıca depolama olarak 240 GB SSD+1TB HDD var çok uygun bir sistem.
Tek eksisi anakart olarak biraz düşük bir sistem fakat bütçenizden düşük bir sistem olduğu için anakartı biraz yükseltebilirseniz bu fiyata bu sistemden iyi sistem yok.Anakartı MSI B450M Mortar yapın,eğer o kadar yapamam derseniz ASUS PRIME B450M-A alın fakat en azından B450 M mortarı almaya bakın derim.
Ayrıca eğer 30 hazirana kadar sistemi almazsanız GTX 1660 ti lı alamıyorsunuz,RX 590 lı bir sistem olacak.Yani acele edin.
DADG2/R5 2600/ASUS Geforce TUF GTX1660 Ti GAMING OC 6GB/16GB DDR4/240GB SSD/1TB Disk/Gaming Bilgisayar | ITOPYA
Ben normalde DADG2'yi alıyordum ancak sonra gördüğüm şikayetler, yaşanan sıkıntılar beni itopyadan soğuttu. O yüzden farklı sistemlere yöneldim.

ForeverPower41

Profesör
Şuan stokta yok. Adamlar son zamanlarda çok yoğun o yüzden çok sıkıntı yaşayan olmuş.
Evet zaten sipariş ettikten 2-3 gün sonra getirmiyorlar stokta yok.10 Temmuzda kargoya verilir maksimum 13 temmuzda da elinizde olur,çünkü stokta yok sistem,çok sipariş eden varmış,youtuber tarafından yapıldığı için çok talep görüyor.

NousrAX

Asistan
Evet zaten sipariş ettikten 2-3 gün sonra getirmiyorlar stokta yok.10 Temmuzda kargoya verilir maksimum 13 temmuzda da elinizde olur,çünkü stokta yok sistem,çok sipariş eden varmış,youtuber tarafından yapıldığı için çok talep görüyor.
Sıkıntı geç getirmeleri değil sıkıntılı ürün getirmeleri ve ilgilenmemeleri. Sizce riske atmaya değer mi ? Ben aynı fiyata 1660'lı sistem topluyorum tek eksiği TI olmaması ama sonuçta itopya'nın dırdırını çekmiyorum. Birde Vatan'ın pcsi var.

ForeverPower41

Profesör
Sıkıntı geç getirmeleri değil sıkıntılı ürün getirmeleri ve ilgilenmemeleri. Sizce riske atmaya değer mi ? Ben aynı fiyata 1660'lı sistem topluyorum tek eksiği TI olmaması ama sonuçta itopya'nın dırdırını çekmiyorum. Birde Vatan'ın pcsi var.
Sen bilirsin,para senin karar senin :D
O zaman asıl konuya dönecek olursak,GTX 1660 iyi bir tercih olur alabilirsin.

NousrAX

Asistan
Sen bilirsin,para senin karar senin :D
O zaman asıl konuya dönecek olursak,GTX 1660 iyi bir tercih olur alabilirsin.
Peki ZOTAC marka nasıl ? Birde Vatan'ın pcsi var. Gaming Studio. 8 GB RAM takviyesi ile 4400 TL yapıyor. En azından hazır oluyor boşuna uğraşmıyorum. İki ihtimalim var ya toplama ya da Vatan'ın pcsi. Vatanın pcsinde Asus TUF var.

ForeverPower41

Profesör
Toplama yap vatandaki anakart leş.2 ram slotu çok az,2x8 yaptıkran sonra geliştirme imkanın olmaz,ayrıca overclock konusunda da verimsiz olur.
Toplama al,Zotac kaliteli bir marka o konuda bir sıkıntın olmasın.

NousrAX

Asistan
stat counter