Ekran Kartı Tavsiyesi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ForeverPower41

Profesör
Böylesine güzel bir sistem için minumum 4 ram slotlu bir anakart öneririm daha güncel olur.Bütçeyi artırabilirseniz MSI B450 A-Pro öneririm.
Bütçeyi artırmanız mümkün mü ?

NousrAX

Asistan
Böylesine güzel bir sistem için minumum 4 ram slotlu bir anakart öneririm daha güncel olur.Bütçeyi artırabilirseniz MSI B450 A-Pro öneririm.
Bütçeyi artırmanız mümkün mü ?
Yani arttırabilirim ama 600-650 falan olur max çünkü 4700'e ulaşıyor. Biraz aşıyor ama iyi olucaksa neden olmasın.

NousrAX

Asistan
Amazon.tr den anakart alınır mı? Amazonun hiç TR'sinden alışveriş yapmadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve bu gösterdiğiniz anakart ramlerle uyum sağlar mı ?

NousrAX

Asistan
Amazon hakkında bir bilgim yok.
Anakartın ramlerle ilgili bir sorunu yok,uyum sağlar.
Başka bir şey kaldı mı ? Daha iyisini toplanmaz herhalde bu fiyata. Araştırdım baya. Birde webtekno sistemi var 1660TI'li ama onunda kasa ve psusuna laf ediyorlar. Herhalde başka seçenek kalmadı.

NousrAX

Asistan
Bir sıkıntı olmaz DDR 4 ramler B450 anakartlarla uyumlu çalışır.(mhz uyumluysa)
A-XMP OC MODE'da 2667 MHZ ve üstünü destekliyor. Bunun içinde 3000 MHZ dahil. Yani uyumluluk sıkıntısı yok diyorsunuz. SSD'ye de baktım yine uyan seri numaralar yok. Ama anladığım kadarıyla kağıt üstünde yazan bilgilere göre uyumlu hepsi. Değil mi ?

ForeverPower41

Profesör
A-XMP OC MODE'da 2667 MHZ ve üstünü destekliyor. Bunun içinde 3000 MHZ dahil. Yani uyumluluk sıkıntısı yok diyorsunuz. SSD'ye de baktım yine uyan seri numaralar yok. Ama anladığım kadarıyla kağıt üstünde yazan bilgilere göre uyumlu hepsi. Değil mi ?
O ramleri XMP modunu açarak (ramlere overclock) 3000mhz yapacağın için anakart üreticileri bunu yazmıyor bu yüzden listede bulamazsın,oc istemiyorum deme çünkü bu şart diyebilirim herkes bu xmp yi kullanıyor zaten zor bir şey değil tek tıkla yapılıyor hiçbir şey yapmıyorsun diyebilirim.

SSD de de bir sıkıntı olmaz.

NousrAX

Asistan
O ramleri XMP modunu açarak (ramlere overclock) 3000mhz yapacağın için anakart üreticileri bunu yazmıyor bu yüzden listede bulamazsın,oc istemiyorum deme çünkü bu şart diyebilirim herkes bu xmp yi kullanıyor zaten zor bir şey değil tek tıkla yapılıyor hiçbir şey yapmıyorsun diyebilirim.

SSD de de bir sıkıntı olmaz.
Anladım yani bu sistemde şuanlık uyumsuzluk yok. Önerebilceğin bir parça var mı ? Bunların yerine.

NousrAX

Asistan
Hayır sistem gayet iyi bir sorun yok.Sadece SSD den biraz şikayetçi olan var fakat kendim denemedim kesin bir sorunu var mı bilmiyorum.
Evet, SU650'ler de varmış ama 630'lar da pek bir sıkıntı yok gibi ancak ben yine Cruical, Gigabyte gibi markalari tercih edeceğim.

ForeverPower41

Profesör
Evet, SU650'ler de varmış ama 630'lar da pek bir sıkıntı yok gibi ancak ben yine Cruical, Gigabyte gibi markalari tercih edeceğim.
Tamamdır,Samsung çok kalitelidir,mümkünse alın fakat bütçeyi çok aştım diyorsanız corsair,crucial,apacer vs gigabyte marka SSD leri alabilirsin.
(Kingston,Toshiba vs James Donkey den uzak durmaya çalış)

MrKadir

Profesör
Dadg2 almayın tuf 1660ti'da soğutucu bloğu yok dual modeli gibi oyunlarda 85 derecelere çıkıyor.Arka plakası ise plastik.Ssd kronik sorunlu.Anakart çok düşük yükseltme seçenekleri iğrenç bu nedenle anakart 4 ram slotlu yapılsın yeter bence.

NousrAX

Asistan
aliexpressten topla aşırı ucuzluyor fakat 2 aya elinde :&
Hocam şimdi ne olduğu belirsiz yerlerden alışveriş yapmam. Onun garantisi falan sıkıntı. Ucuz bir şey alsam belki ama pc toplama konusunda Aliexpress beni korkutuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dadg2 almayın tuf 1660ti'da soğutucu bloğu yok dual modeli gibi oyunlarda 85 derecelere çıkıyor.Arka plakası ise plastik.Ssd kronik sorunlu.Anakart çok düşük yükseltme seçenekleri iğrenç bu nedenle anakart 4 ram slotlu yapılsın yeter bence.
Benim alacağım model ZOTAC o nasıldır? Birde SSD zaten Cruical alacağım. Anakart olarak B450-A PRO civarı bir şey düşünüyorum.

stat counter