Ekran Sorunu!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

crackerteam

Üyecik
Merhaba arkadaşlar;Hp PAvilion dvd6 1144 et serisi bir laptop kullanıyorum ve 4 yaşında,son 1 aydır büyük bir sorun var, küçüklüğümden beri bilgisayar kullandığım için tüm yazılımsal sorunlar benim çözülebilir ama şu an donanımsal bir sorun var.

SORUN:Bilgisayarımı açıyorum ve kullanmaya başlıyorum.(mesela internette video izleme,browserda birden fazla sekme açma,mühendislik analizi yapma vs...)bunları yaparken veya internette gezinirken bilgisayar birr anda donuyor,ekran da kesikli çizgiler oluşuyor ,her yerinde turuncu renkle ve ekran kararıyor ve 10 sanaiye sonrada standart mavi ekran hatası alıyorum ve kapanıyor ve bilgisayarımı açmak için 10 15 kez aç kapaya basıyorum ,ne zaman denk gelirse!

Niye donanımsal sorun?
1-Bios açılırken de çizgiler çıkıyor ondan dolayı donanımsal diye düşünüyorum
2-Çünkü iki işletim sistemim var ,diğerindede aynısını yapıyor,ekran kartı sürücüsünü tekrar kurdum olmadı

Sorun nerede olabilir ve nasıl çözülebilir?
1-Sizin cevaplarınızı bekliyorum
2-bana göre işlemci -ekran kartında sıcaklıktan dolayı oluşan bir problem ama oyun bile oynamıyorum,ciddi bir sorun!

Sizlerden cevap bekliyorum
resimler ekte

erenberk

Reis
Onursal Üye
Birebir aynı sorun diğer masaüstü bilgisayarımda var. Ekran kartı pert olmuş diye düşünmüştüm eğer çözülebilecek bir şeyse konuyu takipteyim :)

crackerteam

Üyecik
bende öyle düşünüyorum arkadaşlar,çünkü donanımsal bir sorun hem bios ekranında görünüyor,hem bilgisayar açılırken görünüyor bu çizgiler ,bazen normale dönüyor ,bilgisayarımı düzgün bir biçimde açıyorum ama bir iş yaprken belki 1 saat sonra belki 5 dakika sonra (yani ekran kartını,işlemci,rame göre) dayanamıyor ve çizigli noktalı turuncu çizgilerle donuyor ve mavi ekranla kapanıyor,sanırım sorun büyük,umarım çözülür en kısa zamanda servise vereceğim... :(

FeryBoot

Asistan
Bende de aynı marka pavlion serisinden laptop var aynı sorunu bende yaşadım servise gönderdiğimde dedilerki bios güncellenmemiş güncelleyip yolladılar hesapta sonra yine aynı hatayı alınca tekrar yolladım servise bu seferde ekran kartında sorun var dediler ve bi ücret karşılığında sıfır parça ile değişiyorlar ücretini unuttum ama kendi ekran kartın neyse onun sıfır parasını alıyolar işte... Ve sorunum çözüldü...

[video=youtube;DWTcsEWSp6I]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DWTcsEWSp6I[/video]
dikkat! olası zararlardan mesuliyet kabul etmem ...
[video=youtube;toLqd6GCqIY]http://www.youtube.com/watch?v=toLqd6GCqIY[/video]
doğrusu bu.

Hanifi CrK

Üyecik
Merhaba Kardeşim

1-Ekran Kartın bozulmuş olabilir

2-Ram larin arızalanmış olabilir

3-Ekran kartının driverini güncelle

4-Format at

Bunlardan Biri kesin çözüm olur sana ilk en kolay olan formatı dene 2. ekran kartını güncelle 3.ramleri değiştir 4.ekran kartını değiştir onlarda olmassa anakartta arıza olabilir. Kolay gelsin

Hardiskindede arıza olabilir!

TIGUAIN

Asistan
Servise gitmeli onun dışında sen tek başına çözemezsin zaten en fazla 100 tl tutar öyle bir ekrana :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hanifi CrK
Merhaba Kardeşim

1-Ekran Kartın bozulmuş olabilir

2-Ram larin arızalanmış olabilir

3-Ekran kartının driverini güncelle

4-Format at

Bunlardan Biri kesin çözüm olur sana ilk en kolay olan formatı dene 2. ekran kartını güncelle 3.ramleri değiştir 4.ekran kartını değiştir onlarda olmassa anakartta arıza olabilir. Kolay gelsin

Hardiskindede arıza olabilir!

Bunları yapana kadar

FeryBoot

Asistan
Beyler arkadaşın paylaştığı mavi ekrana bakmıyomusunuz siz hiç ram ile ilgili hiç bir sıkıntı olmadığı malum %90 ekran kartı ile ilgili geriye kalan %10 luk dilimide bios güncellemesi veya ekran kartı güncellemesi olrak düşünüyorum ram ile ilgili hiç bir sıkıntı yok !!!!

Birde hata kodunu technical information başlığının altında bir kağıda yazıp micrsoft supporta gönder isteren servisle uğraşmayayım diyorsan belki yazılımsal bir hatada olabilir ama sanmıyorum sen bilirsin...

co-pilot55

Üyecik
bende öyle düşünüyorum arkadaşlar,çünkü donanımsal bir sorun hem bios ekranında görünüyor,hem bilgisayar açılırken görünüyor bu çizgiler ,bazen normale dönüyor ,bilgisayarımı düzgün bir biçimde açıyorum ama bir iş yaprken belki 1 saat sonra belki 5 dakika sonra (yani ekran kartını,işlemci,rame göre) dayanamıyor ve çizigli noktalı turuncu çizgilerle donuyor ve mavi ekranla kapanıyor,sanırım sorun büyük,umarım çözülür en kısa zamanda servise vereceğim... :(
Hocam muhtemelen Ekran Kartı...

karacaerc

Profesör
Çözümü hatırlamıyorum ama forumda birebir benzer hata olmuştu birinde ve çözmüştü. Araştırman lazım... Anakart sigortasından ekran kartına kadar her şeyde olabilir ama ekonomik ömrünü tamamladığını da unutma ;)

giskur11

Profesör
İnternet cafede böyle bir sorunlu masaüstü vardı ekran kartını söktüm onboardın driverini yükledim şimdi sorunsuz çalışıyor.
Bir tane laptop geldi böyle açılırken çizgiler falan aynı mesela chromeyi aç 16 bit görüntü kalitesine düşüyordu ona format atmaya çalıştım hata verdi xp bende windows 7 yükledim sonra bir daha xp kurmayı denedim bu sefer oldu driver pack solisions ile driverleri kurdum şimdi başlagıçtaki çizgilerde gitti ekran kartı da sorunsuz şuan çalışıyor ama baya eski.
bende donanımsal birşey sandım ama üstteki şeyleri yapınca çözüme kavuştum.

crackerteam

Üyecik
evet ,dediğim gibi BIOS güncelleme yazılımsal bir olaydır,BIOS unu 1.5 sene önce güncellemiştim,BIOS uyumsuzlugu durup dururken çıkmaz, bende servise verdiğimde bana da büyük ihtimalle ekran kartınızı değiştirelim diyecekler,ekran kartıda çokkkk para ya..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İnternet cafede böyle bir sorunlu masaüstü vardı ekran kartını söktüm onboardın driverini yükledim şimdi sorunsuz çalışıyor.
Bir tane laptop geldi böyle açılırken çizgiler falan aynı mesela chromeyi aç 16 bit görüntü kalitesine düşüyordu ona format atmaya çalıştım hata verdi xp bende windows 7 yükledim sonra bir daha xp kurmayı denedim bu sefer oldu driver pack solisions ile driverleri kurdum şimdi başlagıçtaki çizgilerde gitti ekran kartı da sorunsuz şuan çalışıyor ama baya eski.
bende donanımsal birşey sandım ama üstteki şeyleri yapınca çözüme kavuştum.
teşekkrüler deneyeceğim:)

erenberk

Reis
Onursal Üye
Bugün fırça ile temizledikten sonra yaklaşık 5-6 dakika boyunca en yüksek sıcaklıkta saç kurutma makinesini tuttum. Saç kurutma makinesini kapattıktan sonra kart el sürülmeyecek kadar çok ısınmıştı. 10 dakika soğumasını bekledim ve sonrasında geri kasaya yerleştirdim.

Sonuç: Beklenmedik bir biçimde başarılı, hiçbir sorun kalmadı :)

kunyeci

Üyecik
Arkadaşlar merhaba.Lenovo Z560 Marka laptopum var pc yi kapatiyorum ve ekran karariyor tam kapanmadan enlemesine cizgiler cikiyor ve biraz durup tamamen kapaniyor.bu cizgiler neden olur bilen varsa yardimci olsun lutfen

stat counter