En son okuduğunuz kitap

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

#ExYoung

Asistan
En son Toprak Anayı okumuştum harika bi kitap tavsiye ederim :)

beretta74

Üyecik
en son ne okuduğumu hatırlamıyorum da genelde ,anı,araştırma ve tarih okurum.tavsiye edeceğim kitap;Beyoğlu bir zaman tüneli,feriha büyükünal yazarı :)

ZEUS124

Asistan
Şuan okuduğum kitap dahil ise “ Muhteşem Gatsby-F.Scott Fitzgerald” değil ise “Paris ve Londra’da beş parasız-George Orwell”

Ufuk

Creative Mod
Yönetici
Super Moderator
İlber Ortaylı - Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Söz konusu kitap Hürriyet gazetesi yazarlarından Yenal Bilgici ile İlber Ortaylı tarafından gerçekleşen bir söyleşiye ait bir sohbet manasında geçen bir kitaptır. İlber hocamızın daha anlamlı bir yaşam için neler yapabilmemiz adına geçen rehber niteliği taşıyan bir kitap.

Açıkçası bunu ileride bir harita yada bir rehber olarak kullanabilirim düşüncesi ile almıştım sonrasında bu inanca sahip olduğu gördüm. Dediğim gibi ileride bir rehber olarak kullanabileceğiniz ve size hayata dair neler yapmanızı öğütleyen bir söyleşi sonrasında ders çıkarabileceğiniz noktalar mevcut. Bir seyahatname haritası olarak da kullanabilirsiniz.

Noktalandım

Üyecik
Yitik Cennet - Sezai Karakoç

Sezai Bey'in diriliş düşüncesinin vücut bulduğu kitap olarak tanımlayabiliriz kısaca. Hz. Adem'in cennetten dünyaya inişiyle başlayan insanlık serüvenini ve Peygamber Efendimiz (s.a.v) in "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim" hadis-i şerifinde geçen güzel ahlakın oluşuşunu ve her peygamberlerin bu ahlaka kattıklarını belirli metaforlar üzerinden anlatmıştır. Şiir okumayı seven arkadaşlara da tavsiye edilir çnkü kitap düzyazı olmasına rağmen dili şiir dili gibidir.

mertince

Asistan
Bayan Peregrine'ın tuhaf çocukları serisi özellikle fantastik türünü seviyorsan kesinlikle okumalısın. Birinci kitap olay örgüsü kurulmaya başladığı için sıkıcı gelebilir ama sonraki iki kitapta aksiyon artıyor. Filmide var 2016 yapımı sanırsam.

stat counter