Eski overclock seçenekleri çıkmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Bugkul

Üyecik
Bundan bir yıl önce pc yi aldığımda biostaki overclock menüsü farklıydı fakat 1 ay önce format atana kadar overclock menüsü değişti bu arada işlemcim intel e8400
anakart p5g41t-m lx üstelik ayarlari degistirmeme ragmen hiz değişmiyor

Son düzenleme:

met 35

Profesör
Format,biosu değiştiremez. Anakrtınzın hangi biosu yüklü.Yani, son bios mu. Değilse,biosu upgrade yapın. Bazen bazı menülerde değişebiliyor. Şimdiki mevcut menüde overclock seçenekleri kısıtlandıysa tabi ki.

Bugkul

Üyecik
Format,biosu değiştiremez. Anakrtınzın hangi biosu yüklü.Yani, son bios mu. Değilse,biosu upgrade yapın. Bazen bazı menülerde değişebiliyor. Şimdiki mevcut menüde overclock seçenekleri kısıtlandıysa tabi ki.
Son biosu yukledim ve hic birşey degismedi bir ara ankarti iumpfree ydi galiba onu kullanarak sifirladim oyuzden olabilir eski menümü nasıl bulucam

met 35

Profesör
Tamam,gerekenler çıkmış. Eksik dediğin ,hangi seçenekler . Olmayanlar dediklerin ,yani.

met 35

Profesör
Anladım ,bios güncellemeleri ile tanımlamaları yani isimlendirmeleri değiştirmİşler. Her hangi bi sorun yok şu anda ve mevcut seçenekler overclock içn yeterli. fsb frequency falan dediği de,cpu frequency olmuş.

met 35

Profesör
Değişiklileri kayıt etmek için hangi tuşu kullanıyorsun.

met 35

Profesör
Doğru tuş. Peki ,CPu configuration içindeki voltaj ve hız düşürme seçeneklerini disabled ediyormusun. Etmezsen,hızın düşer.

stat counter