General Mobile Discovery Kutudan Çıkıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

mendocino

Rektör
twitterda konuştuğumda videoları hd çektiklerini sunucunun kaliteyi düşürdüğünü söylemişti tolga, şuan yapacak pek bişi yokmuş yani. Herşey bi kenara cihazda ölü piksel olması cihazın şuan f/p kıralı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Tabiki öyle, ama almadan önce insanlar korkacak acaba ölü piksel çıkar mı diye, bende çıkmadı çıksa aynen geri verecektim.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
hakkında fikriniz yoksa yada çok fazla zenginseniz çöp deyip geçmek kadar kolay birşey yoktur ama unutmamak lazım ki herkes çöp yazmak için girmiyor alacak olanların da aklını karıştırıyorsunuz...
akil varsa kimse kariştiramaz ben sadece çöp derim:laugh: alan adam alir zaten

Fearlees

Doçent
Gerçekten şu videoları 720p ye yükseltin bu nedir yahu,eğer 'yeterli depolama alanımız yok' diyosanız en azından yine SDN ye 360p de yükleyin ama youtube kanalınıza 720p de yükleyin,bu da bi öneri.

St. Benoit

Profesör
Çift simliymiş bide. Keşke pedere bunu aldırsaydık yav, adam boşuna galaxy grand a o kadar para verdi.

DumDumaq

Dekan
600 tl ye beleş fyatında bu telefon fiyat / performans telefonu gayet beleş yani s4 kullandıgım halde kullanmasam bunu alırdım 600 tl si olan varsa alsın yok arayuzde kasılma var filan ne beklıyosun azcık olsun o kadar

M.Şamil CAN

Dekan
Arkadaşlar bu ölü pixelleri görmezden gelip millete bu telefonu kakalamaya çalışan sdn yönetimi eleştiriyorum olmaz böyle şey.

snipeTR

Üyecik
gençler sizi ne kadar etkiler bilemeyeceğim ama, sanırım bu markada hi-tech gibi bir Türk tarafından yaratılmış fason bir marka.
bu markalar için akılda kalıcı bir isim geliştirip, bu markaya özel üzerinde etiket olan ürünler ürettirip çinde daha sonra Türkiye pazarında pazarlarlar.

mesela bu general mobile wikipedia da şöyle anlatılıyor.

inanmayan link'e tıklayarak bunu farkedebilir.

bana bir arkadaşım söylemişti inanmadım kesinlikle, ama biraz araştırınca gördüm.

mesela hi-tech diye ram markasıda öyle kadıköy de yaratılmış bir marka, çinde üzerinde hi-tech yazan ramler ürettirip Türkiyede sattılar çatır çatır.

yok bundan rahatsız değilim bilakis memnunum ancak neden böyle üçkağıda getiriyorlar çok emin değilim. yani neden "kardeşim ben gökhan ve türkiye pazarına uygun çinden telefon ürettirip satıcam adıda general mobile olacak" demiyorda general motor ve general electiric isimlerinin arkasından dolanıyorlar.

kafama takılıyor bu soru işaretleri.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

semilcancığım benim güzel zeki kardeşim. onlar ölü pixel değil hatta en üstte işaretlediğin yuvarlak şey kamera, diğerleride ne yazıkki general mobile'ın açılış animasyonunun ... amaaan kime anlatıyorum he ölü pixel bende kınıyorum SND yi :D

M.Şamil CAN

Dekan
semilcancığım benim güzel zeki kardeşim. onlar ölü pixel değil hatta en üstte işaretlediğin yuvarlak şey kamera, diğerleride ne yazıkki general mobile'ın açılış animasyonunun ... amaaan kime anlatıyorum he ölü pixel bende kınıyorum SND yi :D
Öncelikle ismim semilcan değil samilcan bu bir ikinci olarak sazanlık yapıp atlamadan önce bir kinaye sanatını araştır gel abicim.

tolgacem

Editör
Editor
twitterda konuştuğumda videoları hd çektiklerini sunucunun kaliteyi düşürdüğünü söylemişti tolga, şuan yapacak pek bişi yokmuş yani. Herşey bi kenara cihazda ölü piksel olması cihazın şuan f/p kıralı olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Bizim player'da dikkat edilen en önemli nokta, video boyutunun az olması. Maalesef kota sorunu yaşayan insanlardan da HD ya da Full HD olduğunda tepki alınabiliyor. Ama ben de sizlerle aynı düşüncedeyim. Video konusunda çalışmalar yapılıyor. Belli bir süreden sonra ya YouTube üzerinden ya da yenilenen bir playerla yüksek çözünürlüklü videoları sizlere sunacağız.

Videolar Full HD çözünürlükte ve çok ciddi kameralarla çekiliyor. Stüdyoda her türlü ışık gibi araç gereçler var. Videolar ama dediğim gibi inanılmaz seviyede düşürülüyor. Sadece 360p değil, videonun kalitesi de düşüyor :) Böylece bir video 9 10 MB yer kaplıyor.

M.Şamil CAN

Dekan
Bizim player'da dikkat edilen en önemli nokta, video boyutunun az olması. Maalesef kota sorunu yaşayan insanlardan da HD ya da Full HD olduğunda tepki alınabiliyor. Ama ben de sizlerle aynı düşüncedeyim. Video konusunda çalışmalar yapılıyor. Belli bir süreden sonra ya YouTube üzerinden ya da yenilenen bir playerla yüksek çözünürlüklü videoları sizlere sunacağız.

Videolar Full HD çözünürlükte ve çok ciddi kameralarla çekiliyor. Stüdyoda her türlü ışık gibi araç gereçler var. Videolar ama dediğim gibi inanılmaz seviyede düşürülüyor. Sadece 360p değil, videonun kalitesi de düşüyor :) Böylece bir video 9 10 MB yer kaplıyor.
Saygı değer editörüm sayın yurttaşlar sevgili arkadaşlar bence player sorununa en güzel çözüm youtube channel ı ile olur böylelikle daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Biz zaten web sitesini takip ediyoruz buradan videolara ulaşıyoruz youtube dan bir kullanıcı general mobile discovery inceleme yazınca neden shiftdelete in videosu çıkmasın ayrıca kota olayına gelince 144p ye kadar destek veren youtube bence bunada çok güzel bir çözüm.

ck-xe

Dekan
Sonuç olarak tavsiye edeniniz var mı? Belki tanıdığım birilerine önerebilirim diye soruyorum. Bu arada Youtube gibi video çözünürlüğünü seçmemizi sağlayacak bir şeyler eklerseniz kota veya hız sorunu olanlar düşük çözünürlüğü seçebilir. Diğerleri de yüksek çözünürlüğü seçer ve mutlu mesut izlemeye devam ederiz.

BrknEs

Dekan
bende tam bu telefonu inceliyordum foruma bakıp konu falan açmayı planlıyordum kullanan varsa bana biraz deneyimlerinden söz edebilir mi kız arkadaşıma almayı planlıyoruz da hem ucuz hem iş görür diye düşünüyorum tolgacem özellikle abi senin fikirlerini merak ediyorum

stat counter