Gıgabyte gtx1660 ve Ryzeni5 2600 Pubg sıcaklıkları normalmi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Cemil Erdem

Üyecik
PUBG optimizesi kötü olduğu için bu normal diğer oyunlarda sorun olmaz sanırım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

neyse işlemcide bir şey yok sadece PUBG'ta böyle 1660 ti kullanabilirsiniz.

anladım çok teşekkür ediyorum öbür oyunlarıda denediğimde bu işi çok daha iyi anlarım diye düşünüyorum

anladım çok teşekkür ediyorum öbür oyunlarıda denediğimde bu işi çok daha iyi anlarım diye düşünüyorum
Bu arada başka yorum yapacakları beklerim herkesin fikri benim için önemli

VECTORRR

Profesör
oda sıcaklığı max 30 derece filandır diye düşünüyorum o da sorun değil kasanın yeri de normal sorun yok fakat duvara yapışmasa daha iyi neyse termal macun yenilemesi yapmalısınız.

tamam teşekkür ederim fakat 8 dakika bekledim
oyunda zaten en ağır yükte 1 saat bile kalabilirsin ve en ağır yük olduğuna emin misin kaç fps veriyor üstte.

P/F konusunda iyi olan şöyle bir macun önerebilirim 60 dereceye filan düşürür 70tl lik alarak 80 derece 40-45 filan da olabilir ama bu macun daha iyi.

Cemil Erdem

Üyecik
Koyabiliyor isen masanın üstüne koy kasayı sıkıntı olur aşağıda.
Monitörün 75 hz ise fpsini 75e sabitle çok büyük bir düşüş olacak.
monitörüm 60hz ama ben bu bilgisayarı zaten bol fps oynamak için aldım vsync açsam ne anlamı kalırki :D birde sizce değerler nasıl pubg de en yüksek kaç olmalı ekran kartı

[ROOKİE]

Doçent
O kasaya göre değerler iyi bile. Tek bi tane arkada egzost fanı koymuşlar. Önde 3 adet fan yeri var ama ,fanların hiçbiri takılı değil. Ucuz yollu 2 adet 120 mm fan alıp,kasanın içine dışardan taze hava emecek şekilde fan takın.Ki kasa içinde hava sirkülasyonu oluşsun. Şimdikinden daha da aşağıya değerler düşecektir.
O verdiğiniz ryzen master, AMD nin işlemci overclock vb. ayarlar için. Kullanmayın zaten. Diğer programda gigabytenin ,e.kartı overclock ve fan devir ayarları için ,yazılımı. Sizin bunlarla pek işiniz olmasın. Sadece ,işlemciye biraz overclock yapabilirsiniz. Onun içinde ,önce bi soğutucu almanız ,lazım zaten.
Hocam bende halen kasada kararsızım böyle sorunlar çekmek istemiyorum. Bana güzel bir kasa söyleseniz. PSU içinde de olsa olur. 900 1000'e kadar yolu var.

Cemil Erdem

Üyecik
Hocam bende halen kasada kararsızım böyle sorunlar çekmek istemiyorum. Bana güzel bir kasa söyleseniz. PSU içinde de olsa olur. 900 1000'e kadar yolu var.
kardeşim kasanın şekli falan güzelde işte 3 tane ben fan taktım 30 tl lik 90 tl yaptı tek başına çalışmasının mümkünatı yok ben fazla anlamasam da oyunlara girdiğimde ekran kartının olduğu bölümü ellediğimde çekecek kadar yanmıyor ama sıcaklığı çok net hissediyorsun bilmiyorum plastik olduğundan bilmiyorum havadan ama kasanın arkasına kafamı koyduğumda kablo takarken üşüdüm yani

met 35

Profesör
Kasadan öte işlemci soğutucu çok daha önemli Stok soğutucular ,intel ,AMD olsun, yaz aylarında bizim ülkemiz gibi sıcak ülkelerde yetiştiremiyor. İstersen kasaya ,10 tane fan koy.
E.kartı kalıyor geriye. Artık ,ekran kartları 80 derece üzerine zor çıkıyor. O da ancak yine bu yaz aylarında. Bi de esas atlanan konu anakart. Anakartın VRM,mosfetlerini soğutamazsan ,ne işlemciden hayır bekle doğru dürüst ne de makinanın stabilitesinden. Bu konu ,genelde atlanıyor.

[ROOKİE]

Doçent
Kasadan öte işlemci soğutucu çok daha önemli Stok soğutucular ,intel ,AMD olsun, yaz aylarında bizim ülkemiz gibi sıcak ülkelerde yetiştiremiyor. İstersen kasaya ,10 tane fan koy.
E.kartı kalıyor geriye. Artık ,ekran kartları 80 derece üzerine zor çıkıyor. O da ancak yine bu yaz aylarında. Bi de esas atlanan konu anakart. Anakartın VRM,mosfetlerini soğutamazsan ,ne işlemciden hayır bekle doğru dürüst ne de makinanın stabilitesinden. Bu konu ,genelde atlanıyor.
Benim aklımdaki sistemde;
B450 Gaming Plus
R5 3600 Stok fan
1660Ti (5700'lerin yeni modelleri çıkarsa)
Kasa olarakta sinerji'de 600W'lı 501L vardı onu düşünüyorum.
Bu sistemde alacağım değerler nasıl olur? Bana zararı olur mu?
Yazın 7/24 klima açık ev 23 derecenin üstüne çıkmıyor.

met 35

Profesör
23 derece ortam sıcaklığında makinanın bileşenlerini fazla ısıtamazsın.Bizim evler şu an 30 derecenin üzerinde.Haliyle bu sıcaklık farkı otomatik olarak ,aynen bileşenlere de aktarılıyor,fizik kanunlarına göre. Gaming plusun soğutucuları,epeyce kaliteli ve alanı geniş.
3600 ün bu ani sıcaklık artmalarına zaten çare buldu bulacaklar gibi görünüyor.
1660 ti zaten ısınmıyor. 5700 ün referans olamayan modellerinden alırsan o da başını ağrıtmaz.

Cemil Erdem

Üyecik
Benim oturduğum yer soğuk bir memleket şuan 32 ama kışın çok soğuk oluyor bize göre 32 derece anormal normalde 20 25 falan oluyordu sizce ekran kartı veya işlemcinin sıcaklığı en fazla ne kadar olmalı benim değerlerim zararlımı ? dışarısı 32 olmasına rağmen ev soğuk 20 falandır

[ROOKİE]

Doçent
23 derece ortam sıcaklığında makinanın bileşenlerini fazla ısıtamazsın.Bizim evler şu an 30 derecenin üzerinde.Haliyle bu sıcaklık farkı otomatik olarak ,aynen bileşenlere de aktarılıyor,fizik kanunlarına göre. Gaming plusun soğutucuları,epeyce kaliteli ve alanı geniş.
1660 ti zaten ısınmıyor. 5700 ün referans olamayan modellerinden alırsan o da başını ağrıtmaz.
İçim rahatladı...

Cemil Erdem

Üyecik
açıklama yaparmısın kardeşim rica etsem sorduğum soruya

stat counter