Gıgabyte gtx1660 ve Ryzeni5 2600 Pubg sıcaklıkları normalmi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

VECTORRR

Profesör
Benim oturduğum yer soğuk bir memleket şuan 32 ama kışın çok soğuk oluyor bize göre 32 derece anormal normalde 20 25 falan oluyordu sizce ekran kartı veya işlemcinin sıcaklığı en fazla ne kadar olmalı benim değerlerim zararlımı ? dışarısı 32 olmasına rağmen ev soğuk 20 falandır
Yaz olsa da kış olsa da hava sıcaklığı -10 derece ya da 55-60 derece filan olsa da evde daima ılık yani 30-35. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

monitörüm 60hz ama ben bu bilgisayarı zaten bol fps oynamak için aldım vsync açsam ne anlamı kalırki :D birde sizce değerler nasıl pubg de en yüksek kaç olmalı ekran kartı
Vsync ile daha akıcı oluyor ama.

VECTORRR

Profesör
Şu videoyu izleyerek detaylı bilgi edinebilirsin.
içinde 7 tane fan + 2 tane ekran kartı fanı olan ve sözde ısınmayan bir ekran kartının 0 pc de 80 derece normal midir, sence?

dostum teşekkür ederim şuan ekran kartı boşta 48 derece bu sakıncalımı ve pubg de 78 derece bunlar nasıl değerler zarar verirmi birde siz söyleseniz
Yeni alınmış bir PC'ye göre 2 fan + kasada 7 fan olan bir kasaya göre normal değil termal macun yeilemesi yapın zaten macunsuz pc kullanılmaz kasasız pc kullanmak gibi.

ForeverPower41

Profesör
dostum teşekkür ederim şuan ekran kartı boşta 48 derece bu sakıncalımı ve pubg de 78 derece bunlar nasıl değerler zarar verirmi birde siz söyleseniz
Boştaki sıcaklığı daha düşük olsa güzel olurdu ama böyle de bir zararı yok.
Boşta 30-50 arası normal,yük altında 80 dereceye kadar ısınabilir.

VECTORRR

Profesör
teşekkür ederim yani 80 e kadar zararı yok diyorsunuz saolun
Zaten öyle ahım şahım bir sorun yok fakat termal macun yenilemesi yaparsanız daha uzun ömürlü çalışacaktır ve fanları filan yormamış olursunuz ve sırf bunun için anakartlara verilen paradan bahsetmeye gerek yok :D sıvı soğutma vb şeyler süs için alınmıyor.

Cemil Erdem

Üyecik
s
Onlar otomatik ayarlanır fakat şuan sizin ekran kartı fanlarının tam güçte çalışıyor olmalı ve o kasa ve o ekran kartında 80 derece anormal bir sıcaklık.
servise yollasammı sizce bilgisayarı sizde bir normal bir anormal diyiyorsunuz moralimi bozuyorsunuz anlamadım ben sizi

Cemil Erdem

Üyecik
servise yollamayın dediğim gibi termal macun şart zaten termal macunsuz pc kasasız pc gibidir dedim ya.

termal macun sürecek misiniz?
[/QUOTE termal macun sürmesini bilmiyorum ve buradaki kişilere pek güvenemiyorum küçük bi yerde yaşıyorum zaten benim anlamadığım bir iyi diyorsunuz bir kötü dediğim gibi zaten moralim bozuk dahada bozuyorsunuz

VECTORRR

Profesör
İyi de sorun macun ile alakalı kasa ile değil.

Yani böyle normal kullanmayın diyorum sıcaklık tek noktada yoğunlaştığı için sorunlara 1 adım daha yakınsınız diyorum dediğim gibi uzun ömürlü bir termal macun alın zaten pc'yi macunsuz kullanamazsınız macun sonuna kadar şart.

Cemil Erdem

Üyecik
İyi de sorun macun ile alakalı kasa ile değil.

Yani böyle normal kullanmayın diyorum sıcaklık tek noktada yoğunlaştığı için sorunlara 1 adım daha yakınsınız diyorum dediğim gibi uzun ömürlü bir termal macun alın zaten pc'yi macunsuz kullanamazsınız macun sonuna kadar şart.
tamamdır ben sizi anladım önerdiğiniz kaliteli macun varmı

VECTORRR

Profesör
tamamdır ben sizi anladım önerdiğiniz kaliteli macun varmı
İnternetten termal macunlara bakabilirsiniz en kötü macun bile işinizi görür.

Bu arada macunu fazla sürerseniz performansı düşer ve ısı iletkenliği azalır 1 damlacık sürseniz yeter.

Son düzenleme:

Alperus

Asistan
monitörüm 60hz ama ben bu bilgisayarı zaten bol fps oynamak için aldım vsync açsam ne anlamı kalırki :D birde sizce değerler nasıl pubg de en yüksek kaç olmalı ekran kartı
:D Eskiden bende öyle sanıyordum ama monitör 75 ise 75 üstüne çıksanda sadece görüntü değer değişiyor fps 75 hala sen aç 60a sabitle.

s

servise yollasammı sizce bilgisayarı sizde bir normal bir anormal diyiyorsunuz moralimi bozuyorsunuz anlamadım ben sizi
Üzülüyorsan sabitle 60a bak bakayım 75 e bile çıkıyormu aga

stat counter