GTX 970 İçin PSU Önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ForeverPower41

Profesör
pek para vermedim :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeterli olur mu diyosunuz
Bir sorun olmayacaktır,ben 190W lık ekran kartını 420W lık eski bir psu ile kullanıyordum,üstüne gidip bir de işlemcime 0.20 lik küçük bir overclock yapmıştım ve bir sorun olmamıştı,sende de bir sorun olacağını sanmam.

met 35

Profesör
ya bazı arkadaşlarım güvenmediğin markaya sakın para verme psu bilgisayar demektir zalman ve cooler masterdan cayma dediler de o yüzden size sorayım dedim
O markalar ,powerlerini kendisi üretmez. Aerocool,zalman ,coolermaster ,başka firmalara ürettirir. Çalıştıkları firmalar da , ,Great wall, FSP, Enhance electronics, CWT, HEC,Sirtec gibi ,dünyanın büyük power üreticileridir.Yani ,bu üç firmanın powerleri de ,kalitesiz olmaz.

VECTORRR

Profesör
Bir sorun olmayacaktır,ben 190W lık ekran kartını 420W lık eski bir psu ile kullanıyordum,üstüne gidip bir de işlemcime 0.20 lik küçük bir overclock yapmıştım ve bir sorun olmamıştı,sende de bir sorun olacağını sanmam.
Ben de 500W+80 black PSU ile e2180 işlemciye 0.3v lik oc yapmıştım ekran kartsız fakat 2gb ram ekleyince 0.3 yerine 0.2 yapmak zorunda kaldım.

IDisaster

Asistan
Yasaklı
Ben de 500W+80 black PSU ile e2180 işlemciye 0.3v lik oc yapmıştım ekran kartsız fakat 2gb ram ekleyince 0.3 yerine 0.2 yapmak zorunda kaldım.
O markalar ,powerlerini kendisi üretmez. Aerocool,zalman ,coolermaster ,başka firmalara ürettirir. Çalıştıkları firmalar da , ,Great wall, FSP, Enhance electronics, CWT, HEC,Sirtec gibi ,dünyanın büyük power üreticileridir.Yani ,bu üç firmanın powerleri de ,kalitesiz olmaz.
Bişey soracağım arkadaşlar şimdi gerçekten kararsız kaldım benim gtx 970 8+6 pin istiyor ekstra bir kablo kullanmadan sadece powerin kablosuyla beslemek istiyorum benim eski 450w psu ya ekstra kabloyla takmaya çalıştığımda kablo yandı ayrıca power markamda o dünya markası olan FSP idi
psu konusunda hiç güvenemiyorum bi güven sağlarmısınız bana ya bi tane linkte kesinleşelim onu alayım ?

VECTORRR

Profesör
Bunu daha önce de konuşmuştuk,ramler buna etki etmez durum senlik maalesef.
RAM olmayınca 0.3 oluyor ama.

Bişey soracağım arkadaşlar şimdi gerçekten kararsız kaldım benim gtx 970 8+6 pin istiyor ekstra bir kablo kullanmadan sadece powerin kablosuyla beslemek istiyorum benim eski 450w psu ya ekstra kabloyla takmaya çalıştığımda kablo yandı ayrıca power markamda o dünya markası olan FSP idi
psu konusunda hiç güvenemiyorum bi güven sağlarmısınız bana ya bi tane linkte kesinleşelim onu alayım ?
PSU kolay kolay zarar görmez 12 yıl filan 350 w bir PSU kullandım yıldırım düşmeden sorun çıkarmadı yani şuan çalışıyor fakat 500w farken onu kullanmıyorum mesela eğer ani elektrik gitmesi filan olmazsa PSU'ya zarar gelmez ki sizinki nasıl yandı? durup dururken yanacak değil ya.

IDisaster

Asistan
Yasaklı
RAM olmayınca 0.3 oluyor ama.

PSU kolay kolay zarar görmez 12 yıl filan 350 w bir PSU kullandım yıldırım düşmeden sorun çıkarmadı yani şuan çalışıyor fakat 500w farken onu kullanmıyorum mesela eğer ani elektrik gitmesi filan olmazsa PSU'ya zarar gelmez ki sizinki nasıl yandı? durup dururken yanacak değil ya.
Psu yanmadı ekran kartını beslemek için kullandığım kablo yandı

ForeverPower41

Profesör
Aldığınız kablo kalitesiz olabilir.

IDisaster

Asistan
Yasaklı

VECTORRR

Profesör
Metak ettim de sen hangi psu yu kullanıyorsun ?
bunun aynısını kullanıyorum sıfır aldım kutusundan çıkartıp taktım hiçbir sorun filan yok fakat yetmiyor işte zaten 2. nesil pentium işlemcilerin normalden fazla güç harcadığını biliyorum ama harici ekran kartsız sistemde yetmiyor.

IDisaster

Asistan
Yasaklı
Bu zorunluluk değil ki,zorlasak sana 450 W bile yeter fakat madem oc yapacaksın biraz daha yükseğini al diye önerdim.
550W ama kaliteli al,600W ama kalitesiz alacağına.
500w olanı seçtim gtx 970 besler değilmi sipariş verdim gelince size özel mesajdan memnuniyetimi belirtirim ilginiz için çok teşekkür ederim
ayrıca bu psu 8+6 giriş takabilirm değilmi ?

stat counter