Hardisk Tüm bölümleri sildim acil yardım

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Meksen

Üyecik
Arkadaşlar format atmaya çalışırken yanlışlıkla tüm disk bölümlerini sildim. Şimdi format ekranında hiç bir şey gözükmüyor. Komut ekranından C diskini ekleyemiyorum. Yardım eder misiniz ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardım edebilecek kimse yok mu :(

Son düzenleme:

samet fidan

Asistan
ham ayrılmış bölüm yok mu? örneğin 500 GB ise ayrılmamış olarak gözükmüyor mu?

samet fidan

Asistan
böyle bir şey olma olasılığı da yok tekrar format işlemini başlatmayı deneyin

kmurat

Dekan
Youtube da bir sürü video var, oradan bakarak formatla. (Önce yeni disk bölümü oluşturmalısın.)

kmurat

Dekan
Orada görünenler disk üzerinde bölümler. Disk tamamen (bölümsüz) boş ise, disk bir boş alan olarak görünür. C, D, F gibi isimlendirmeler görünmez. O boş alanı seçip, bir bölüm oluşturmayı seçmeli.

samet fidan

Asistan
Orada görünenler disk üzerinde bölümler. Disk tamamen (bölümsüz) boş ise, disk bir boş alan olarak görünür. C, D, F gibi isimlendirmeler görünmez. O boş alanı seçip, bir bölüm oluşturmayı seçmeli.
Galiba anlatamadım format bölümüne gelince ayrılmamış bölüm gözükmüyor yani ham olarak 500 GB

kmurat

Dekan
Galiba anlatamadım format bölümüne gelince ayrılmamış bölüm gözükmüyor yani ham olarak 500 GB
O ham olarak 500 GB'lık bölümü biçimlendireceksin işte. Anlatamıyor değil, anlayamıyorsun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilen birine götür ve yaptır. En sağlamı öyle olur.

Szayel

Asistan
Resim eklesen çok hoş olur :)

İhtimaller çok. Örneğin; format belleği usb 3.0 üzerinden takılı ise göremeyebilirsiniz.

stat counter