İleri görüşlü olduğum için vatan haini ilan edildim

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

imhotep

Profesör
Yasaklı
Çok üzülmüşe! benziyorsun kahretme kendini bu kadar, sizler bu şekilde davranarak piyasanın daha da ateşlenmesini isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz, belki bilerek belki de bilmeyerek ama durum bu.
tabi tabi $ ve € toplayıp piyasada değerini arttıranlar ucuza $ ve € alabilmek için millete nasıl elden çıkartın diye talimat verdiğinide biliyoruz...

Fragger

Dekan
Arkadaşlar kimse kimseyi galyana getirmeye çalışmasın. Herşey gözlerin önünde olmaktadır. Görenlerin gözleri sağlam, görmeyenler ise kördür. Bu kadar açık ve net. Olanlara göz yumulduğunu sanmayın, elbet bir gün hesabı sorulur.

Keser döner sap döner gün gelir hesap döner " diye. Bu aklınızda kalsın, bunu da buraya bırakayım.

ÆSir

"Raporla" Kullanalım, Kullandırtalım.
Yönetici
Moderatör
1 Mayıs'da dolara gelen zamlar sebebiyle satışını yaptığım Türkiye'de üretilen ürünlerimize üretici firma tarafından %5 zam gelmişti. Satılan ürün meblağları yüksek olduğu için bu ay satışlarımız %70'e yakın oranla durmuş halde derken bugün gelen bir mail ile ikinci şok yaşadık. 1 Haziran'da %5 zam daha geliyor. Bunun neresinden tutsak elimizde kalmasa bilemedim. Zam+zam oylar kime?

Fragger

Dekan
1 Mayıs'da dolara gelen zamlar sebebiyle satışını yaptığım Türkiye'de üretilen ürünlerimize üretici firma tarafından %5 zam gelmişti. Satılan ürün meblağları yüksek olduğu için bu ay satışlarımız %70'e yakın oranla durmuş halde derken bugün gelen bir mail ile ikinci şok yaşadık. 1 Haziran'da %5 zam daha geliyor. Bunun neresinden tutsak elimizde kalmasa bilemedim. Zam+zam oylar kime?
Oylar bana forum admini olacağım :D @by efsane biliyorsun dostum yerinde gözüm var hahahahhahahahha :D :D

Ahmetcan26

Asistan
Yasaklı
Bundan 3 4 yıl önce 17 18 yaşlarındaydım.

Deli gibi borsa araştırıyordum. Rakamlar bana çok cazip geliyordu. Sonra ekonomiye merak saldım ve haliyle şimdide Ekonomi okuyorum. Gelelim 17 yaşındayken babamı ikna etmeme.

İstanbulda Dedemden kalan 2 3 ev birde arsa vardı. Kardeşler arasında anlaştı satıldı. Tabi ben asla satılması taraftarı değildim aynı şekilde babamda orası ayrı.

Babam bana inanılmaz güvenir. Allaha şükür yanıltmadım onuda. Yıllar önce bu satıştan bir miktar maddi gelirimiz oldu. Ve babamada ''Bütün parayı dolara çevirip bankada beklet. Zaten şuan maddi durumumuz iyi yatırıp bekleriz '' dedim. Babam önce pek ikna olmamış gibiydi. Sonradan ikna oldu ve yaklaşık 230 bin dolar yatırdı bankaya.

Ve hiç bankadaki paraya dokunmadı. Ama gel gelelim akrabalarım beni bu aklı babama verdiği için vatan haini ilan etti :D

Vay efendim neymiş Reisin sözünü dinlememişim, o dolarınızı tlye çevirin demiş biz çevirmemişiz. Daha geçen gün 400 ıq lu eniştem gelip biz ne varsa bozdurduk ama şimdi zarar ettik diyor. Keşke dinlemeseydik bozdurmsaydık doları diye ağlıyor. Diğer akrabalarda aynı şekilde :D

Yahu ben bu insanları anlamıyorum. Niye kendi çizdikleri yoldan gitmezler ki ? Niye kendi aklı yerine başkasının aklını kullanır ki ?

Bakın iyi izleyin bu ülkede daha çok insanın canı yanacak. Aklını kullanmadıkları için pişman olucaklar. Çünkü bu halkın Dinini prim yapıp kullanarak onları aldatırsın bir yere kadar. Ama elin cebine inerse ancak o zaman akıllanır.

Her şey bir yana. Ben saf vatandaşa üzülüyorum. Garibim ekonomi çok iyi sanıyor alışveriş merkezleri full çekiyor diye. Herkesde araba, son model telefon var diye ekonominin iyi gittiğini sananlar var. Ama ekonomi alım gücüyle ölçülmez. Sen 100 üretip 200 gene alırsın krediyle onla bunla şunla. Ama bir yerden sonra krediyi kredi ile ödersin.

Şuan dış borç politikamız gibi. Resmen tefecilerden borç alır gibi borç alıyoruz dışarıdan. Ama halbuki Imf ye borcumuz bitti. Eee tamam bitti.

Aliye borcun bitti. Tüm mahalleye borcun var. Ne anlamı kaldı ?

Bilmeyen adam için çok anlamı var. Çünkü onların bakış açıları o kadar dardır ki sadece dış borç ımf den alınır onlar için.

Neyse şu hayatta sadece aklınızı çalıştırın ve tembel olmayın. Gerisi mutlaka ama mutlaka gelir. Yaşım küçük, şu olmaz bu olmaz deme. Dene ya kazanırsın ya kaybedersin.

Ama denemezsen kesin kaybedersin :D
çok mantıklı!!!bencede öyle!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter