İnternet Aşırı Yavaş

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

RealityHunter

Üyecik
Merhaba arkadaşlar, internetle ilgili büyük bir sorunum var. Ben de alt-orta arası bilgisayar bilgimle işin içinden çıkamadım. Hem İngilizce kaynaklardan hem Türkçe kaynaklardan araştırmama rağmen sorunu çözemedim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

İlk önce benim sormak istediğim Windows arayüzünde Wi-Fi durumundaki hız ile internet yaptığım hız testi değerleri çok farklı. Ve konu açmamdan da anlayacağınız üzere hızım internetteki gibi. Wi-Fi durumundaki hız: 21-50 MB/sn arası değişiyor ama genellikle 43 MB/sn değerini gösteriyor. İnternet testindeki hız: 0-2 MB/sn arası değişiyor genellikle 1,3 MB/sn.

Dediğim gibi çok fazla bilgim olmadığımdan dolayı takılı kaldım bir şey yapamadım. Herhangi bir fikriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

RealityHunter

Üyecik
Şimdi yaptım hocam.
Download:1.13
Upload:0.95
Ping:110
Speedtest ten bi hız testi yap at.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bahsettiğim değerler arasında normalde bu kadar fark oluyor mu?Mesela sizde hız testi sonucu ile wi-fi durumundaki hız arasında böyle bir fark mevcut mu?

Son düzenleme:

RealityHunter

Üyecik
Ne zamandır böyle alalı
Bilgisayarı bu salı aldım.Ama 2 yıldır telefon tablette hız hep düşük ne kadar konuşsam da müşteri hizmetleriyle çözemediler ağustos başında sözleşme bitiyor zaten değiştireceğim.Tablet ve telefondaki hız testlerinde 5-10 mb/sn arası çıkıyor bilgisayarda 2 mb/sn yi geçmiyor ama.

Bir de hocam sizde bu wi-fi durumundaki hız ile hız testinde çıkan hız arasında fark var mı?Sebebi ne olabilir acaba?

Bilgisayarı bu salı aldım.Ama 2 yıldır telefon tablette hız hep düşük ne kadar konuşsam da müşteri hizmetleriyle çözemediler ağustos başında sözleşme bitiyor zaten değiştireceğim.Tablet ve telefondaki hız testlerinde 5-10 mb/sn arası çıkıyor bilgisayarda 2 mb/sn yi geçmiyor ama.

Bir de hocam sizde bu wi-fi durumundaki hız ile hız testinde çıkan hız arasında fark var mı?Sebebi ne olabilir acaba?
İdare edin derim 2 ay kalmış ondan sonra alırsın iyi internet umarım

stat counter