iPhone 3G'ler İçin Kritik FirmWare (2.1) Bugün Çıkıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


maxxdump

Dekan
Katılım
2 Nis 2008
Mesajlar
6,570
Puanları
38
Konum
Kıbrıs
TGDaily iPhone telefonlar için çıkacak 2.1 FirmWare güncellemesinin şu ana kadar iPhone'lar için çıkan gelmiş geçmiş en kapsamlı güncelleme olabileceğini yazmış. Ayrıca bu yazılım yeni iPhone'un en büyük satın alınma nedenlerinden biri olan 3G özelliğindeki bağlantı problemlerini ortadan kaldıracak. Bununla beraber Apple başkanı Steve Jobs'a göre birçok hata ve performans problemlerinin de üstesinden gelecek.

2.1 aygıt yazılımı (firmware) bu sabah iPod Touch için yayınlandı. 2.x sürümüne sahip kullanıcılar bu güncellemeye bedavaya indirebilirler ancak 1.x yazılımı yüklü olanlar 10 USD'yi gözden çıkarmak zorundalar. Bununla beraber güncellemeyle beraber bir yığın özellik ve program iPod Touch'a yüklenmiş oluyor. Aynı şeyler ilgili aygıt yazılımı cuma günü çıkacak olan iPhone için de geçerli.

Yeni aygıt yazılımı arayüzün cevap verme süresini de iyiden iyiye kısaltacak ve böylece menüler arasında daha pürüzsüz geçişler yapılabilecekmiş. Ayrıca uygulamaların daha hızlı yüklenmesi ve sanal klavye kapatıldıktan sonra oluşan kısa süreli donmaların önüne geçileceğinden bahsediliyor.

iPhone 3G'lerde ortaya çıkan bağlantı sorunu neydi? 3G bağlantısında arasıra ortaya çıkan kopukluklar. Steve Jobs 2.1 güncellemesiyle bağlantı hızının daha sabit ve kesintisiz olacağını vaat ediyor.

Ha unutmadan, Jobs yeni güncellemenin "pil ömrünü önemli ölçüde" arttıracağını da ileri sürdü. Bütün bunların doğruluğunu cuma gününden sonra öğrenebileceğiz.kaynak:iPhone 3G'ler İçin Kritik FirmWare (2.1) Cuma Günü Çıkıyor Cep Lab
 

cathlack

Profesör
Katılım
3 May 2007
Mesajlar
2,236
Puanları
0
Iphone 3G ler yurt disindan alindiginda Turkiye de kirdirmak gerekiyor kullanabilmek icin...
Bunu nasil ve kimlere yaptirtabiliriz? Ve bunu garantisi var mi?
Bu konuda bilgisi olan var mi acaba?
 

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
Katılım
7 Eyl 2006
Mesajlar
12,590
Puanları
83
Konum
Istanbul
Iphone 3G ler yurt disindan alindiginda Turkiye de kirdirmak gerekiyor kullanabilmek icin...
Bunu nasil ve kimlere yaptirtabiliriz? Ve bunu garantisi var mi?
Bu konuda bilgisi olan var mi acaba?
Ek yazılımla veya sim kart chipleri ile unlock yapılıyor, sanırım garantiden çıkıyor. Ayrıca Türkiye'de kullanabilmek için pasaportunla IMEI kayıt ettirmen gerekiyor.
Resmi olmayan bu sitede iPhone Türkiye Teknik Servis - Ana Sayfa faydalı bilgiler bulabilirsin.
 
Üst
stat counter