İthalat yoluyla kaydedilen imei

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Berkay Güven

Üyecik
İthalat yoluyla kaydedilen imei ne demek e devletten sorgulattim Hepsiburada dan Xiaomi Türkiye Garantili redmi note 7 aldım ithalat yoluyla kaydedilen imei yazıyor bu ithalatci garantili mi olmuş oluyor?

Jon Snow

Doçent
Hepsiburada kurumsal bir firma ve aldığın telefonu yurt dışından ithal ettiği için telefonun ülkemizde rahatça kullanılabilmesi açısından imei kaydını hepsiburada yapıyor. Başka bir telefonun imei ni atmayıp direkt ithal ettiği telefonun imei kaydını yaptığı için de ithalat yoluyla kaydedilen imei oluyor. Bu arada dediğiniz gibi ithalatçı garantili. Telefonun kutusunun içinde veya üstünde hangi garanti şirketi ile anlaşmalı olduğunu anlaman için bir kartvizit olması lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada telefonu alırken internet sitesinde parantez içinde (İthalatçı Garantili) ya da (Xiaomi Türkiye Garantili) diye belirtilir.

Aa pardon bunu yanlış okumuşum.

Xiaomi Türkiye Garantili redmi note 7

Türkiye garantili aldığına eminsen bir görüş hepsiburada ile çünkü imei kaydında ithalat yoluyla kaydedilen imei yazmaması gerekir diye biliyorum.

Berkay Güven

Üyecik
Hepsiburada kurumsal bir firma ve aldığın telefonu yurt dışından ithal ettiği için telefonun ülkemizde rahatça kullanılabilmesi açısından imei kaydını hepsiburada yapıyor. Başka bir telefonun imei ni atmayıp direkt ithal ettiği telefonun imei kaydını yaptığı için de ithalat yoluyla kaydedilen imei oluyor. Bu arada dediğiniz gibi ithalatçı garantili. Telefonun kutusunun içinde veya üstünde hangi garanti şirketi ile anlaşmalı olduğunu anlaman için bir kartvizit olması lazım.

Bu arada telefonu alırken internet sitesinde parantez içinde (İthalatçı Garantili) ya da (Xiaomi Türkiye Garantili) diye belirtilir.

Aa pardon bunu yanlış okumuşum.

Türkiye garantili aldığına eminsen bir görüş hepsiburada ile çünkü imei kaydında ithalat yoluyla kaydedilen imei

Evet telefonu sipariş ederken yanında Xiaomi Türkiye garantili yazıyordu

stat counter