Kablo ile internete bağlanma

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

merterenfs05

Üyecik
Merhaba size bir sorum olacaktı şimdi bizim evde tivibu olduğundan modemin salonda bulunması gerekiyor benim pc ise odamda. Evde sanırım adsl değil vdsl2 bağlantısı var. Ben modem kullanmadan doğrudan telefon hattından kablo çeksem olur mu? Yoksa salondan odama kablo mu çekmem lazım (odalar yan yana ama hız düşer diye korkuyorum) Yardım ederseniz sevinirim.

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
Merhaba size bir sorum olacaktı şimdi bizim evde tivibu olduğundan modemin salonda bulunması gerekiyor benim pc ise odamda. Evde sanırım adsl değil vdsl2 bağlantısı var. Ben modem kullanmadan doğrudan telefon hattından kablo çeksem olur mu? Yoksa salondan odama kablo mu çekmem lazım (odalar yan yana ama hız düşer diye korkuyorum) Yardım ederseniz sevinirim.
Modeminizin kablosuz özelliği (wifi) varsa gidip usb wifi satın alın.
Kabloyla uğraşmayın.

Yok kablosuz istemiyorum diyorsan cat 6 ethernet kablosu çekmen gerek.

mevcut hızlarda cat5 ile cat6 arasında farkı göremezsin yani forbest'teki 10 metre cat5e kablo uzunluğu yeterse al kullan ama üzerine basılmasın.

_X_

Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir!
mevcut hızlarda cat5 ile cat6 arasında farkı göremezsin yani forbest'teki 10 metre cat5e kablo uzunluğu yeterse al kullan ama üzerine basılmasın.

Bi noktada haklısın gözle farkedilmez ama farkları bariz ortadadır.
Cat 6 nın diğer frekanslardan etkilenme oranı 5 e göre daha yüksek ve aynı zamanda veri geçişi 5 e gmre %60 ın üstünde
Cat 5 100 mhz e kadar performans sağlarken 6 250 mhz e ulaşıyor.

stat counter