Kaspersky free yeterli bir antivirüs müdür?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Ahmet 08

Üyecik
Bilgisayarlarım için kaspersky antivirüs almayı düşünüyorum 1 aylık deneme sürümünden çok memnun kalmıştım.Ama şimdi o deneme sürümü bitti ve kaspersky free ye dönüştü full versiyon almalı mıyım yoksa free yeterli olur mu?(Sadece indirdiğim seylerdeki virüsleri bulup silsin,flaslarımı tarasın,tüm pc taraması yapabilsin,her virüsü görsün bana yeter ben sadece bu özellikler free'de de var mı onu merak ediyorum benim hacker korumasına,şifre korumasına falan ihtiyacım yok).

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux
Yönetici
Moderatör
İyi akşamlar,

Kaspersky Free sürümünde sadece temel korumayı alıyorsunuz. Internet Security ve Total Security sürümlerinde gelişmiş korumaya da sahip olabiliyorsunuz. Ekstraları işin içine katmak istemediğinizi varsayarak, Internet Security'nin size yetebileceğini düşünüyorum.

Usain

Profesör
Yasaklı
360'ı öneririm.
Tam koruma veee beleş. :p

GatsuX

Asistan
avast öneririm 1 ay denemesi var para öderseniz bile paranıza değer tüm alanda koruyor avast öneririm

Furkan0223

Asistan
Ben kaspersky öneririm. Ben çok memnunum tam koruma ve depolama sunuyor

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Kaspersky'nin web sitesinde Kaspersky Free, Çekirdek koruma (Yaygın virüslere, şüpheli web sitelerine ve diğerlerine karşı koruma) sunar, yazıyor. Antivirüs veri tabanı güncelleştirmesi ve tarama da yapabilirsiniz. Bu açıdan işinizi görür gibi. Ancak, Free sürüm, Host tabanlı Saldırı Önleme Sistemi (HIPS) sunmuyor. Gelişmiş koruma (Kötü amaçlı saldırıları önlesin, tehlikeli uygulamaları ve kötü amaçlı yazılım davranışlarını kontrol etsin) ve Dosya koruması (PC'deki değerli fotoğraflarınızı, müzik ve dosyalarınızı korumaya yardımcı olsun) istiyorsanız, Kaspersky Internet security kullanın diyor. Bkz. Yani bir başka ifadeyle, Free sürümde bir güvenlik duvarı yok, işletim sistemi çalışan işlemleri, dosyaları ve kayıt defteri anahtarları izlenmiyor, bunların davranışsal analizi yapılmıyor. Bu açıdan bakıldığında, tam bir koruma söz konusu değil, bu da olumsuz tabii ki.

Furkan0223

Asistan
Kaspersky'nin web sitesinde Kaspersky Free, Çekirdek koruma (Yaygın virüslere, şüpheli web sitelerine ve diğerlerine karşı koruma) sunar, yazıyor. Antivirüs veri tabanı güncelleştirmesi ve tarama da yapabilirsiniz. Bu açıdan işinizi görür gibi. Ancak, Free sürüm, Host tabanlı Saldırı Önleme Sistemi (HIPS) sunmuyor. Gelişmiş koruma (Kötü amaçlı saldırıları önlesin, tehlikeli uygulamaları ve kötü amaçlı yazılım davranışlarını kontrol etsin) ve Dosya koruması (PC'deki değerli fotoğraflarınızı, müzik ve dosyalarınızı korumaya yardımcı olsun) istiyorsanız, Kaspersky Internet security kullanın diyor. Bkz. Yani bir başka ifadeyle, Free sürümde bir güvenlik duvarı yok, işletim sistemi çalışan işlemleri, dosyaları ve kayıt defteri anahtarları izlenmiyor, bunların davranışsal analizi yapılmıyor. Bu açıdan bakıldığında, tam bir koruma söz konusu değil, bu da olumsuz tabii ki.
Sözün bittiği yer. bunun üstüne söz söylenmez

stat counter