Laptop ekran görüntü kayması nasıl düzeltilir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mkm

Üyecik
Evet arkadaşlar bilgisayarımın görüntüsü bu hale geldi nasıl düzeltilir sizce sorun nedir ?

BLacK+

Profesör
Onursal Üye
hiçbirşey yapmadım kapattığımda normaldi açtım bu şekilde geldi ekran.
Çözünürlük değiştirdiğinizde yine aynımı kalıyor? Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ctrl+ alt gr + ok işaretlerınden ayarlıyabilirsiniz.

mkm

Üyecik
hala aynı çözüm bulunamadı bir türlü.

maotheniger

Üyecik
hala aynı çözüm bulunamadı bir türlü.
VGA ile farklı bir monitöre bağlayıp görüntünün nasıl olacağını kontrol edebilirsiniz. Sağlıklı görüntü alıyor iseniz cihazınızın LCD inventörü arızalıdır. LCD panel değişimi veya temin edilebilirse invertör değişimi çözüme kavuşturur. Eğer oradada sağlıklı görüntü alınamıyor ise hata Ekran kartınıza dolaylı olarak anakartınıza kalır. Ekran kartı çipini değiştirtmek de probleminizi çözebilecektir. Windows üzerinde ve Dos üzerinde ki görüntüleri de önemlidir. Farklı varyasyonlarda denenip kesin sonuca ulaşabilecektir.

mkm

Üyecik
VGA ile farklı bir monitöre bağlayıp görüntünün nasıl olacağını kontrol edebilirsiniz. Sağlıklı görüntü alıyor iseniz cihazınızın LCD inventörü arızalıdır. LCD panel değişimi veya temin edilebilirse invertör değişimi çözüme kavuşturur. Eğer oradada sağlıklı görüntü alınamıyor ise hata Ekran kartınıza dolaylı olarak anakartınıza kalır. Ekran kartı çipini değiştirtmek de probleminizi çözebilecektir. Windows üzerinde ve Dos üzerinde ki görüntüleri de önemlidir. Farklı varyasyonlarda denenip kesin sonuca ulaşabilecektir.
Selam monitöre bağlandında hiç bir sıkıntı yok. Açılışta bios kısmında da aynen bu şekilde çalışıyor ekran. Inverter arızasi mi oluyor bu durum yani şimdi?

maotheniger

Üyecik
Selam monitöre bağlandında hiç bir sıkıntı yok. Açılışta bios kısmında da aynen bu şekilde çalışıyor ekran. Inverter arızasi mi oluyor bu durum yani şimdi?
Evet bu durumda LCD panelinizde haliyle panel invertöründe sıkıntı görülüyor. Veyahutta anakarttan LCD panel e görüntü taşıyan CBF harnesde sıkıntı olabilirki bu düşük bir ihtimal. LCD değiştirmeniz veya temin edilebilirse ve cihaz invertör değiştirmeye uygun bir cihaz ise invertör değişimi ile bu işi çözebilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim birgisayarın görüntüsü giti nasıl yapa bilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim kullandığım bilgisayar windows 8 ekranın az birazı sol a kaydı düzeltmek için çözünürlükten deiştirdim de az bulanıklık var bunu nasıl düzeltebilirim

ercars

Üyecik
Arkadaşlar merhaba;
Ekranımda alttan 4 parmak yukarıya doğru bir renk değişimi ve ekranın üst tarafındaki yazı resim vb görsellerin ekranın altında gölgesi çıkması gibi bir sorunun var yardımcı olabilecek arkadasım varmı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben monitörün yanında elektro şok cihazı çalıştırdım, sonra ekran kayması oldu. Başka monitör bağlayınca problem olmuyor. Nasıl çözebilirim?

stat counter