Laptop harici ekran karti

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ForeverPower41

Profesör
Son olarak şunu söylemek istiyorum o işlemciye maksimum GTS 250 almalısın.Çözünürlük 1080P olsaydı daha yükske bir ekran kartı tercih edilebilirdi fakat o laptopun çözünürlüğü,720P dir büyük ihtimalle,GTS 250 ancak kurtarır.

VECTORRR

Profesör
Bu videodan bahsediyosun :D
Videoyu dikkatli izle,CPU-ID programından işlemciyi 3.2 Ghz ye overclockladığını gösteriyor.Ayrıca açıklamaya bakarsan oraya da eklemiş.
Ekran kartı G440,gta 5 açabilecek bir kart diyebilirim.
Ayrıca 3GB ram var,bu biraz sıkıntı fakat yine de oynatır.
Benim bulduğum viedoyu nasıl tek seferde buldun? :D

VECTORRR

Profesör
Bu arada senin yazdığın cümleyi yanlış okudum nerdeyse kalbim durcaktı :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dalga mı geçiyorsun? Adam aldiktan sonra daha çok üzülür. Nası darboğaz olduğunu görünce tüm parası çöpe gider.
çok iyi ekran kartı = gtx 750, iyi ekran kartı = ( aklıma birşey gelmedi ama vardır işte sen anladın :D )

yasin2434

Üyecik
Beyler konu cok uzamis ama son birsey diyicem
Bunu laptopa takacagim icin eGpu mini pci expres kart alacagim bu karti tanirmi laptop.
Birde arkadasin dedigi gibi gts250 olur gibi duruyor.

Deffall

Doçent
Beyler konu cok uzamis ama son birsey diyicem
Bunu laptopa takacagim icin eGpu mini pci expres kart alacagim bu karti tanirmi laptop.
Birde arkadasin dedigi gibi gts250 olur gibi duruyor.
Dostum açıkcası çok ıvır zıvır gerektiren bir durum. Bir ay önceye kadar bende baya bir araştırdım bu durumu. Hatta Mini Pcı-e Ekspress Egpu Beas Hdmı V8.0 Exp Gdc Laptop Harici Ekran Kartı Takma Aparatı ( Egpu ) - GittiGidiyor şu aparatı da aldım. Aldım ama hiç kullanmadım. Çünkü Laptop modellerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
Nedir bu değişiklik dersen kısaca anlatmaya çalışıyım sana.
Öncelikle harici ekran kartını apart ile laptopuna takacağın yer laptopuna wifi özelliği kazandıran wifi slotu. Yani m2 slotu. Bazı laptoplarda bu slotlardan 2 tane oluyor. Ama çoğunda tek var ve bunda wifi adaptörü bulunuyor. Bu da demek oluyor ki harici ekran kartı takacaksan wifi devre dışı bırakmalısın.

Hadi onu yaptın diyelim önünde 2. bir sorun şu. Laptoplar genel olarak bu wifi adaptörünün bulunduğu slot u sadece wifi adaptörünün çalışacağı şekilde yazılımsal olarak sınırlandırmış. Genel olarak dedim çünkü yapmayan da var. Eğer senin laptopunda böyle bir sınırlama yoksa taktığında rahatça çalışacaktır.

Hadi diyelim sınırlandırmışlar. Moralini bozma onunda çözümü var. Bir yazılım sayesinde bios dan bunu yapabiliyorsun ancak o program da ücretli bir program. Ben eski sürümüne ücretsiz denk gelmiştim. Belki o bile işini görebilir.

Sonuç olarak sonunda başarırsan bilmeni isterim ki hiç bir zaman tam bir masa üstünde aynı performansı alamazsın. illaki darboğaz yapacaktır ama niyetlendiğin oyunları da sana oynatacaktır. Belki 10-15 fps daha düşük halinde.

Ben ne yaptım diye sorarsan o kadar çok araştıracak vaktim olmadığı için masa üstü topladım :)

Yani aparatı hiç kullanmadım. Öyle elimde duruyor. Laptop u da satışa çıkardım ama alan olmadı :)

yasin2434

Üyecik
Dostum açıkcası çok ıvır zıvır gerektiren bir durum. Bir ay önceye kadar bende baya bir araştırdım bu durumu. Hatta Mini Pcı-e Ekspress Egpu Beas Hdmı V8.0 Exp Gdc Laptop Harici Ekran Kartı Takma Aparatı ( Egpu ) - GittiGidiyor şu aparatı da aldım. Aldım ama hiç kullanmadım. Çünkü Laptop modellerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.
Nedir bu değişiklik dersen kısaca anlatmaya çalışıyım sana.
Öncelikle harici ekran kartını apart ile laptopuna takacağın yer laptopuna wifi özelliği kazandıran wifi slotu. Yani m2 slotu. Bazı laptoplarda bu slotlardan 2 tane oluyor. Ama çoğunda tek var ve bunda wifi adaptörü bulunuyor. Bu da demek oluyor ki harici ekran kartı takacaksan wifi devre dışı bırakmalısın.

Hadi onu yaptın diyelim önünde 2. bir sorun şu. Laptoplar genel olarak bu wifi adaptörünün bulunduğu slot u sadece wifi adaptörünün çalışacağı şekilde yazılımsal olarak sınırlandırmış. Genel olarak dedim çünkü yapmayan da var. Eğer senin laptopunda böyle bir sınırlama yoksa taktığında rahatça çalışacaktır.

Hadi diyelim sınırlandırmışlar. Moralini bozma onunda çözümü var. Bir yazılım sayesinde bios dan bunu yapabiliyorsun ancak o program da ücretli bir program. Ben eski sürümüne ücretsiz denk gelmiştim. Belki o bile işini görebilir.

Sonuç olarak sonunda başarırsan bilmeni isterim ki hiç bir zaman tam bir masa üstünde aynı performansı alamazsın. illaki darboğaz yapacaktır ama niyetlendiğin oyunları da sana oynatacaktır. Belki 10-15 fps daha düşük halinde.

Ben ne yaptım diye sorarsan o kadar çok araştıracak vaktim olmadığı için masa üstü topladım :)

Yani aparatı hiç kullanmadım. Öyle elimde duruyor. Laptop u da satışa çıkardım ama alan olmadı :)
Haklisin bence aksiyon yasamaya gerek yok
Pc toplamak en iyisi 😌✋

NousrAX

Asistan
Evet hocam konuyu çok uzattılar. Dediğim gibi çok sağlıklı bir şey değil. Ve verim alman zor gerçekten. Eğer pc toplarsan sıfır için min 1500 TL civarı bütçen olması lazım. İkinci el dersen bu paraya rahat toplarsın. Monitörsuz fiyatı. Tavsiyem 3000 civarına çıkman, 1080P HIGH ayarlarda oynatacak sistem alabilirsin.

stat counter