League of Legends: Dünyanın En Çok Oynanan Pc Oyunu!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

SDN Oyun

Üyecik
Dünya'nın en çok oynanan PC oyunu Türkiye'de

Daha Türkiye'ye gelmeden 400bin'den fazla Türk oyunseverin merak edip oynamaya başladığı oyunun yapımcısı Riot Games Türk oyun severlere daha iyi hizmet verebilmek için Türkiye ofisini açtı ve Türkiye'ye özel turnuva ve etkinliklere başladı.

League of Legends

League of Legends’a Kayıt Olan Oyuncu Sayısı 70 Milyona Ulaştı

Her ay ortalama 32 milyon oyuncu League of Legends oynuyor ve günlük aktif oyuncu sayısı 12 milyon. Dünya çapında League of Legends’ın oynanma saati ise aylık 1 milyar saatten daha fazla.

[video=youtube;adAIYdcyEE4]http://www.youtube.com/watch?v=adAIYdcyEE4[/video]

League of Legends: 60 farklı seslendirme sanatçısı ile Türkçeleştirildi

Bir sinema filmi ekibi kadar kişinin rol aldığı Türkçe seslendirilmesiyle sağlanan dil desteği sayesinde Türk oyuncular artık kendi dillerinde oyun oynayabiliyor.
Seslendirmede emeği geçen 56 ses sanatçısı arasında Cem Kurtoğlu, Fatih Özacun, Gökhan Akçakara, Gülen Karaman, Müge Oruçkaptan, Nur Subaşı, Nüvit Candaner, Payidar Tüfekçioğlu gibi isimler de yer alıyor.

Spor spikeri Murat Kosova'nın oyundaki müsabakaların anlatıcılığını üstlendiği League of Legends'da oyunun uluslararası versiyonunda “Sultan Tryndamere” karakteri, Türkiye'de “Fatih Tryndamere” olarak adlandırıldı ve tiyatro sanatçısı Cihan Ünal tarafından seslendirildi.

[video=youtube;x0UcW2XZwIA]http://www.youtube.com/watch?v=x0UcW2XZwIA&feature=plcp[/video]

Oyuncular League of Legends’a gelen Türkçe desteğiyle karakterlerin ilginç repliklerine de tanık oluyor.
Oyunda aşağıdaki gibi şaşırtıcı ve iddialı replikler de bulunuyor;

-Kalleş kelleni, ödlek bedeninden ayırmaya geldim!
-Bir ölsek de bin doğarız!

-Dünyayı ateşe vermeye hazır mısın?
-Gerçek bir yetenek gösterisinin vakti geldi.
-Adalet meydanlarına!
-Yaşam ve ölüm bir döngüden ibaret.
-Kılıçla yaşa, kılıçla öl!
-Kırmızı, beyaz et fark etmez, hepsini yerim!
-İnsanlar beni görmek için ölüyor, dedik ya!
-Ölüm sadece bir başlangıç…

League of Legends; 2020 Olimpiyat oyunları adayı

Rekabete dayalı yapısı ile e-spor (elektronik spor) sınıfına giren oyunlar arasında tüm dünyada en çok oynanan yapım olarak dikkat çeken League of Legends'ın 4-5 milyon izleyiciyi bilgisayar başına kilitleyen büyük ödüllü turnuvalarının ardından Olimpiyat oyunlarında da yer alması gündemde.

Riot Games’den Para Ödüllü Turnuvalar

Riot Games, tüm dünyada en çok oynanan PC oyunu League of Legends ile oyun tutkunları için para ödüllü resmi turnuvalar düzenliyor.
Yurtdışındaki e-spor kültürünü Türkiye'de de geliştirmeyi amaçlayan oyun firması, zaman geçirme aracı olarak görünen oyunların aslında bir spor dalı olduğunu Türkiye’de yüksek para ödüllü turnuvaları düzenleyerek destekliyor.

oslun

Dekan
Yaklaşık 1.5 yıldır oynuyorum, gerçekten harika bir oyun. Riot Games bu işi iyi yapıyor :)

forumda var ise oynayan kendi aramızda bi ranked team kurabiliriz, bakarsınız iyi götürürüz turnuvalara katılırız :D

re13el

Dekan
Bu oyun Dotaya benziyor ama türkçe desteğinin gelmesi güzel olmuş.Pek oynamam ama bu tür oyunları.

dadaist

Profesör
-Bir ölsek de bin doğarız! Ayyyyy çok klişe yaaa :))

SeveralPsycho

Asistan
Türkiye serverinde tamamen bot var resmen....West te oynayan varsa eklesin.Arkadaşın hesabı bana devretti IIUNSCARREDII

Munitionis

Profesör
[video=youtube;uyd9jIjk-OY]http://www.youtube.com/watch?v=uyd9jIjk-OY[/video]
Az kalsın cinematicler için konu başlığı açıyordum sen ilkini burdan paylaşmışsın hocam bende devamını getiriyim Trailer lar resmen göz dolduruyor belki kısa bir film görürüz yakında :)

Mr.Elm

Doçent
Bir oyun için cinematic ler çok önemli. Ne kadar cezbedici ise o kadar oyuncu toplar.

lizozom

Üyecik
bende 2yıldır oynuyorum eu westte oynayan varsa takım kurabiliriz?

seckyn

Profesör
Uzun zaman önce indirme niyetine girmiştim üye falan oldum indirmekten vazgeçtiydim.Şimdi indirmeye karar verdim şifreyi unuttum yenisini al dedim ama yeni şifre ile sitelerine giriş yapamıyorum :D Oyunu indirsem girebilir miyim acaba oyuna trnc :D

SeveralPsycho

Asistan
2 hesapta gitti.Türkiye ve Westte hesabım var aynı isimle.Nick: Psychorrible

oslun

Dekan
Uzun zaman önce indirme niyetine girmiştim üye falan oldum indirmekten vazgeçtiydim.Şimdi indirmeye karar verdim şifreyi unuttum yenisini al dedim ama yeni şifre ile sitelerine giriş yapamıyorum :D Oyunu indirsem girebilir miyim acaba oyuna @trnc :D
Sitedeki kullanıcı adınız ile oyundaki kullanıcı adınız farklı olabilir, var ise diğer kullanıcı adınızla giriş yapmaya çalışın

AlperSad

Asistan
Fioranın çizimi, hayran kaldım.[video=youtube;4OkjjBWrG50]http://www.youtube.com/watch?v=4OkjjBWrG50[/video]

Erdem-FB

Dekan
4 aydır oynuyorum oyunu sevdim vayne herosunu oynuyorum sadece. EU eastdeyim

muratwes

Üyecik
Bir Dota2 degil.Fragmanı bile yaklasamaz
[video=youtube;-cSFPIwMEq4]http://www.youtube.com/watch?v=-cSFPIwMEq4[/video]

zeuscan

Üyecik
Eu Westteyim arkadaşlar-kuzenler-kardeşim derken epey Türk olduk westte olanlar varsa nickim zeuscan87

oslun

Dekan
ayda yılda bi oyun oynayalım dedik ama server göçmüş :(

stat counter