Linux sanal makinede açılmıyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

okanozkan

Üyecik
Açılırken hep burada kalıyor dahada ilerlemiyor baya kullanmıştım bu makineyi
ama niye böyle oldu bilmiyorum açılmıyor makine

69449

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Sanal makina uygulaması hangi yazılımı kullanıyorsun ?
Ayar gerekiyorsa yaptın mı?

Örnek olarak Virtualbox için misafir eklentiler ne durumda ?

okanozkan

Üyecik
Vmware kullanıyorum. Tüm ayarları yapmıştım yaklaşık 4-5 aydır bu makinayı kullanıyorum
-o videodaki ayarların bazılarını yapmamıştım

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Karşılaştığın hatayı tekrarlamak adına, Virtualbox üzerinde denemeyi düşünebilirsin.

okanozkan

Üyecik
Vmware kullanıyorum sanal işletim sistemi. vmdk dosyası virtualbox'ta açılmıyor yani onu nasıl yapacağım hakkında bilgi verir misin? Ayrıca dual bot yapmak istiyordum usb aracılığıyla ancak graphical install dediğimde dil bölge falan seçtikten sonra Cd rom hatası veriyor bu konuda bilginiz varsa yardımcı olur musunuz?

okanozkan

Üyecik
Pc yi açık bırakıp gezdim dolaştım eve geldiğimde hala aynıydı yani ne kadar beklersem bekleyeyim aynı kalıyor. Bunun dışında WiFi adaptörü taktım birşeyler değişti ekranda burada kalmadı ama ilerlediği yerde durdu yani hiçbir şekilde açılmıyor makine.

okanozkan

Üyecik
Virtualboxta yeni sanal makine oluşturdum 2gb Ram ile kurdum sonradan rami 4 e çıkardım makinede bu hatanın aynısını aldım.. Ve bu sorunla ilk karşılaşmadan önce sanal makinenin ram miktarını yükselttim:/

okanozkan

Üyecik
Aynısı oluyor. Hatta bazı dosyaları kaldırıp denedim sonuç aynı değişen birşey olmadı

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
ISO dosyasının HASH değerleri ne durumda ?
Farklı bir ISO kalıbını yeniden indirip deneyebilirsin.

okanozkan

Üyecik
O makinayı kurtarmak istiyorum, kurtarma modunda açmayı denedim ancak sonuç aynı oldu hiçbir şekilde makine açılmadı farklı bir makine kurdum herhangi bir sorun olmadı ancak o makineninde kurduktan sonra ayarlarıyla oynayarak ram miktarını yükseltince aynı hatayı aldım. İlk sorunla karşılaşmadan öncede bunu yapmıştım sorunun ayarlarıyla oynadığım için olduğunu düşünüyorum bunun dışında ne denediysem olmadı yabancı kaynaklarda araştırma falan yaptım ama bunun çözümünü bulamadım yani sonuç olarak eğer makine ayarlarıyla oynadığım için hata veriyorsa bir çözüm yolu bilen var mı?

okanozkan

Üyecik
kaldırıp denedim aynı ekranda kaldı sadece failed 4nonimizer hatası gitti sonuç değişmiyor

stat counter