Linux'a geçiş yapmak istiyorum fakat...

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

buroLive

Üyecik
Yıllardır Windows kullanıcısıyım. Hiçbir şekilde Linux kullanmadım herhangi bir bilgimde var diyemem. Geçiş yapsam herhangi bir zorluk yaşar mıyım? Örneğin oyunlarımı rahatlık ile çalıştırabilir miyim?

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Dual boot kurmanı tavsiye ederim. Yani sisteminde windows ve linux aynı anda çalışabilir. Oyunlarını Windows üzerinden oynarsın. Kalan zamanda ise Linuxu keşfedersin.

buroLive

Üyecik
Ya konu ile alakasız ama bir sorum var fakat en başta belirtmek istiyorum kusruma bakmayın. Mac OS kurulumu yapmıştım fakat bir türlü bilgisayarımdan verim alamamıştım o zaman o yüzden pek bu tür şeyleri yapmak istemiyrum. Kurulum yaparsam tamamen çevirmek istiyorum.

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Ya konu ile alakasız ama bir sorum var fakat en başta belirtmek istiyorum kusruma bakmayın. Mac OS kurulumu yapmıştım fakat bir türlü bilgisayarımdan verim alamamıştım o zaman o yüzden pek bu tür şeyleri yapmak istemiyrum. Kurulum yaparsam tamamen çevirmek istiyorum.
Oyun oynamak istersen ikili önyükleme (dual boot) şeklinde Windows + Linux kullanmalısın.

Tavsiyelerim:
* Windows 10
* Manjaro Deepin

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Hocam macos u pc ye yedirme işi çok sancılı. 2 denememde de başarısız oldum. Windows ve Linux dual boot şeklinde rahat çalışır. Macos için yaşadığınız hadiseyi yaşamazsınız. Ancak dual boot için iyi bir araştırma yapın.

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
Hackintosh orijinal MacOS'un yerini tutamayacağı için Linux daha isabetli bir tercih olur. Linux ile yeni tanışacaksınız şayet, ben de Dual Boot öneririm. Linux kurduğunuzda oyun oynayamazsınız diye kesin bir kanı yok. Sadece yapısına uygun olanları oynayabilirsiniz ve yine sistem ekipmanlarınız önerilenin biraz üstünde olmalı ki sorun yaşamayın.

Ufuk

Creative Mod
Yönetici
Super Moderator
Manjaro üzerine Steam kolaylıkla yüklenebiliyor, ancak çalıştırabileceği oyunlar kısıtlı derecede. CS:Go oynatıyor onu biliyorum.

stat counter