Linux'ta ofis uygulaması neden değişti?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


sireno52

Asistan
Katılım
3 Eki 2007
Mesajlar
137
Puanları
28
Selam arkadaşlar belki çok geç uyandım belki de jeton dört köşe benim için ne düşündüğünüz önemli değil ben ilk linux ile tanışmamdan ofis uygulaması openoffice idi tüm linux dagitimlarinda sabit bir uygulama idi tüm dağıtımlar openoffice kullanıyordu sonra 1-1.5 sene linux kullanmadım sonra tekrar linux kullanmaya karar verdiğimde openOffice gitmiş yerine libre Office gelmiş neden linux dagitimlari sozbirligi etmiş gibi libre Office ye geçiş yaptı bilgisi olan arkadaşlar bilgisiyle beni aydınlatır sa sevinirim şimdiden tesekkurler
 

Umut YAZGAN

Güvenlik & Linux & Grafik
Yönetici
Moderatör
Katılım
9 Mar 2016
Mesajlar
1,809
Puanları
113
Konum
İstanbul / Beyoğlu
İyi akşamlar,

OpenOffice hâlâ kullanılabilir durumda. Sadece LibreOffice'in daha yenilikçi ve stabilize hali distroların dikkatini çekti ve onlar da tercihlerini bu suit paketlerden yana kullanıyorlar. Bu yüzden de varsayılan LibreOffice olarak karşımıza çıkıyor.
 

Türkçesever

GNU Kullanıcısı
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
12 Eyl 2016
Mesajlar
1,450
Puanları
113
Konum
Türkiye
Sanırım eski uygulamayı geliştiren şirket, başka bir şirkete satılınca tartışmalar oluştu. O sırada da LibreOffice geliştirilmeye başlandı. Bildiğim kadarıyla Apache OpenOffice olarak geliştirilmeye devam ediliyor.
 
Üst
stat counter