Malwarebytes Tarama

u anda konuyu okuyanlar (yeler: 1, Ziyaret癟i & Botlar: 0)

immortal54

yecik
Kat覺l覺m
19 Au 2016
Puanlar覺
8
Usta ne yapt覺n sen 不不 Ayr覺 bir iletim sistemi, ekosistem olumu senin bilgisayarda. O harddiski yedekleyip bir yerde saklamak laz覺m, silmeye k覺yamazd覺m ben ahsen. Neler vard覺r neler.

MBAM'覺n 羹cretsiz versiyonu tarama ve silme ilemlerini yap覺yor zaten Crack'e ne gerek var? Ayr覺ca Rootkitleri de tar覺yor, ayarlardan a癟mak laz覺m sadece.

Yine de silmeden 繹nce 繹nemli dosyalar覺n覺z覺 yedeklemenizi 繹neririm. Hangi t羹r vir羹slerin bulat覺覺n覺 bilmiyoruz, bir arivin i癟indeki vir羹s silinemedi diye arivin tamam覺 gitti gibi bir durum olmas覺n.

Kaspersky Rescue Disk bu durumda en iyi se癟enek olur.
Zaten C diski 890 GB kapasiteli 229 GB bo bir tek bu var. uan Eset nod32 ile tar覺yorum. durum aa覺daki gibi ne yapacam bilmiyorum

Ekli dosyalar

T羹rk癟esever

Profes繹r
Kat覺l覺m
12 Eyl 2016
Puanlar覺
113
Zaten C diski 890 GB kapasiteli 229 GB bo bir tek bu var. uan Eset nod32 ile tar覺yorum. durum aa覺daki gibi ne yapacam bilmiyorum
A癟覺k癟as覺 VirusTotal tarama sonucu olsayd覺 belki daha kesin bir ey s繹yleyebilirdim.

Zararl覺 yaz覺l覺m san覺r覺m bu veya buna benzer bir ey.

PUA:Win32/RelevantKnowledge threat description - Microsoft Security Intelligence

Ben olsam @Zay覺f Zehir Hamsteri'nin dedii gibi yedek al覺rd覺m. Baz覺 yerlerde de g繹rd羹羹m kadar覺yla casus yaz覺l覺m olarak ge癟iyor. Ek olarak san覺r覺m kopyalama 繹zellii de varm覺.

Son d羹zenleme:

immortal54

yecik
Kat覺l覺m
19 Au 2016
Puanlar覺
8
A癟覺k癟as覺 VirusTotal tarama sonucu olsayd覺 belki daha kesin bir ey s繹yleyebilirdim.

Zararl覺 yaz覺l覺m san覺r覺m bu veya buna buna benzer bir ey.

PUA:Win32/RelevantKnowledge threat description - Microsoft Security Intelligence

Ben olsam @Zay覺f Zehir Hamsteri'nin dedii gibi yedek al覺rd覺m. Baz覺 yerlerde de g繹rd羹羹m kadar覺yla casus yaz覺l覺m olarak ge癟iyor. Ek olarak san覺r覺m kopyalama 繹zellii de varm覺.
Peki yedek nas覺l al覺cam bir program覺 vs var m覺? Pek de anlam覺yorum bu ilerden veya direk yedek harddisk e mi kopyal覺cam 繹nemli dosyalar覺m覺

T羹rk癟esever

Profes繹r
Kat覺l覺m
12 Eyl 2016
Puanlar覺
113
Teekk羹r ederim. Peki bilgisayar覺 fabrika ayarlar覺na d繹nd羹rsem driverleri tekrar kurmam veya g羹ncellemem gerekir mi? veya OneKey Recovery yapt覺覺mda?
Benim 繹nerim ISO dosyas覺n覺 Microsoft'un sitesinden indirip USB bellee yazd覺rmand覺r. Dier konuda ise Microsoft Windows kullanan birisi bence daha doru bir yan覺t verecektir.

immortal54

yecik
Kat覺l覺m
19 Au 2016
Puanlar覺
8
ok teekk羹r ederim sizleri urat覺rd覺m. En mant覺kl覺 olan format gibi duruyor. Bu tarama da pek bitmicek gibi neredeyse 3 saat oldu 10 000 civar覺 vir羹s buldu, temizledi. Bitecek gibi de durmuyor.

T羹rk癟esever

Profes繹r
Kat覺l覺m
12 Eyl 2016
Puanlar覺
113
ok teekk羹r ederim sizleri urat覺rd覺m. En mant覺kl覺 olan format gibi duruyor. Bu tarama da pek bitmicek gibi neredeyse 3 saat oldu 10 000 civar覺 vir羹s buldu, temizledi. Bitecek gibi de durmuyor.
A癟覺k癟as覺 @Zay覺f Zehir Hamsteri'nin dedii gibi Kaspersky Rescue Disk gibi 癟繹z羹mler bence mant覺kl覺 癟繹z羹mlerdir. Bildiim kadar覺yla zararl覺 yaz覺l覺m tarama yaparken arka planda 癟al覺m覺yor. Belki taramadan 繹nce veri taban覺 g羹ncellemesi yapmak doru olabilir.

Temiz kurulum daha kolay bir 癟繹z羹m gibi duruyor. Bence kurduktan sonra ilk ilerinizden bir tanesi bir g羹venlik yaz覺l覺m覺 kurmak olsun.

immortal54

yecik
Kat覺l覺m
19 Au 2016
Puanlar覺
8
A癟覺k癟as覺 @Zay覺f Zehir Hamsteri'nin dedii gibi Kaspersky Rescue Disk gibi 癟繹z羹mler bence mant覺kl覺 癟繹z羹mlerdir. Bildiim kadar覺yla zararl覺 yaz覺l覺m tarama yaparken arka planda 癟al覺m覺yor. Belki taramadan 繹nce veri taban覺 g羹ncellemesi yapmak doru olabilir.

Temiz kurulum daha kolay bir 癟繹z羹m gibi duruyor. Bence kurduktan sonra ilk ilerinizden bir tanesi bir g羹venlik yaz覺l覺m覺 kurmak olsun.
Peki indirdiim win 8.1 kurduktan sonra 羹r羹n anahtar覺na ne yazacam?

Seyman

yecik
Kat覺l覺m
14 Nis 2017
Puanlar覺
3
Dostum bir ey yazman gerekmiyor. Windowsun orjinalsa gerekeni windows yap覺yor. o kadar.

kilicbaligi

Profes繹r
Onursal ye
Kat覺l覺m
3 ub 2018
Puanlar覺
113
baka bir siteden indirmitim crackli falan ama crack te olmad覺 gibi g繹z羹k羹yor
Vir羹s temizliini crack'li yaz覺l覺m ile yapmak hi癟 mant覺kl覺 deil. :)
MBAM'覺n 羹cretsiz versiyonu tarama ve silme ilemlerini yap覺yor zaten Crack'e ne gerek var? Ayr覺ca Rootkitleri de tar覺yor, ayarlardan a癟mak laz覺m sadece.

Yine de silmeden 繹nce 繹nemli dosyalar覺n覺z覺 yedeklemenizi 繹neririm. Hangi t羹r vir羹slerin bulat覺覺n覺 bilmiyoruz, bir arivin i癟indeki vir羹s silinemedi diye arivin tamam覺 gitti gibi bir durum olmas覺n.

+1
Kaspersky Rescue Disk ile sisteminizi taratabilir ve ayn覺 zamanda Windows'un y羹kl羹 olduu sabit diskten dosyalar覺n覺z覺 kurtarabilirsiniz. nceden forumumuzda a癟覺lan bir rehber konusu da bulunmaktad覺r.

Kolay gelsin.

st
stat counter