Menisküs Ameliyatı Olan Var mı? Ameliyat Olmam Gerekiyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Cometr

Asistan
Merhaba arkadaşlar sağ bacağım son zamanlarda çok ağıtıyordu bende ortapedi doktoruna gittim. Doktor bana emar çekti ve sonucunda menisküs yırtığım olduğunu söyledi bana 2 tane doktor önerdi. Daha önce bu ameliyatı olan var mı? Biraz korkuyorum çünkü internetten yorumları okudum bek olumlu değildi. Bana bi fikir verir misiniz?

Cometr

Asistan
ben de de aynı sorun var almanayadaki doktor istersen ol istersen olma dedi tavsiyem dizin üzerine çok baskı uygulama ben öyle yapıyorum şahsen (=
Bu nasıl olcak ki bütün gün ayaktayım iş yerinde sürekli ağrı yapıyor ve yanma hissi oluyor. Açıkçası bende ameliyat olma taraftarı değilim. 2 tane profesör doktor buldum randevu alabilirsem onlara çıkacam.

KamtariR

Asistan
Bu çok ciddi bir ameliyat değil korkmanıza gerek yok. Zaten 1 günde taburcu ediliyorsunuz.

Bu operasyonun zor kısmı ameliyattan sonrası, bacağınızı kırmamanız ve bir süre düz tutmanız gerekiyor. Namaz, tuvalet vs. gibi ihtiyaçlarda ufak zorlanmalar yaşıyorsunuz ama uzun sürmüyor. 1 haftada bacak büyük oranda kendini toparlamış olur, tabi fizik tedavi ve egzersizleri yapmanız durumunda.

Cometr

Asistan
Bu çok ciddi bir ameliyat değil korkmanıza gerek yok. Zaten 1 günde taburcu ediliyorsunuz.

Bu operasyonun zor kısmı ameliyattan sonrası, bacağınızı kırmamanız ve bir süre düz tutmanız gerekiyor. Namaz, tuvalet vs. gibi ihtiyaçlarda ufak zorlanmalar yaşıyorsunuz ama uzun sürmüyor. 1 haftada bacak büyük oranda kendini toparlamış olur, tabi fizik tedavi ve egzersizleri yapmanız durumunda.
Bilgi için çok teşekkür ederim. Peki ben spora başlamak isyiyorum ameliyattan sonra başlasam olur mu

Son düzenleme:

Cometr

Asistan
Ameliyatıda pek önermiyorlar. İlerde tekrar sorun yaşarsın diyorlar.

stat counter