mevcut işlemcim yerine ne tür işlemci takabilirim

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

oziman06

Üyecik
Öncelikle Selamın aleyküm arkadaşlar. Anakart Asus P8H61-M LX, i5 2300 işlemci, 1060 6 gb ekran kartı,16 gb ram, 60 gb ssd, 4 tb hdd ve 400 w psu gibi bir sistemim var her nedense bu emülatörden pubg oynama illeti ile başa çıkamadım ani droplar giriyor çatışmada kasıyor yüksek ihtimal işlemcimden kaynaklanıyor dar boğaz olmuyor kesinlikle normal pubg gta 5 yani yüksek oyunlarda hiç gram fps düşüşü yaşamıyorum normal pubg de de çok nadir yani baya nadir yüksek ayarlarda oda neyse ben bu konuyu çözemedim çözebilende olmadı şimdi temennim işlemciyi değiştirince düzelmesi bana önerebileceğiniz işlemcimi söküp yeni işlemcimi takabileceğim bir işlemci arıyorum biraz araştırdım bu anakarta i7 3770 felan oluyor sanırım yanlış biliyorsam düzeltin bana fikir verin lütfen yardımlarınızı bekliyorum..

Utkuversus

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!
Yönetici
Moderatör
Darboğaz bariz yaşanıyor.
3770 uyumlu anakarta sorun çıkartmaz. Powerin markası nedir?

oziman06

Üyecik
everest sanırım az önce psu testine soktum sistemi siteden sistemim suan 370 w gerektırıyor yeterli geldi bana

---- Mesajlar birleştirildi ----

Darboğaz bariz yaşanıyor.
3770 uyumlu anakarta sorun çıkartmaz. Powerin markası nedir?
ayrıca 3770 k ile uyum saglarmı sistemim saglam olur mu yani yine drop yaşarmıyım ve psu ile fps nin bi alakası yok diye biliyorum yanlısmı biliyorum :)

Son düzenleme:

met 35

Profesör
Everest ,ama tam modeli nedir. 12 VOLTçıkışına bakmamız lazım.

met 35

Profesör
Power ,ekran kartı ve işlemciyi besleyemezse,daha doğrusu sistemin çektiği ,watt olarak elektrik gücünü sağlayamazsa,herşey olabilir. Koruma devreleri zayıf ,bileşenleri kalitesiz bir power ise,hertürlü kötü senaryo gerçekleşebilir. Patlar,yanar,bozulur ve bu şeyler olurken yanında pc nin bi kaç bileşeninide ,beraberinde götürebilir.
400 watt bu sisteme zaten pek kafi gelmez. Hele bi de kalitesiz ise safi,risk.

oziman06

Üyecik
everest 400watt desede 400watt veremiyor...
Power ,ekran kartı ve işlemciyi besleyemezse,daha doğrusu sistemin çektiği ,watt olarak elektrik gücünü sağlayamazsa,herşey olabilir. Koruma devreleri zayıf ,bileşenleri kalitesiz bir power ise,hertürlü kötü senaryo gerçekleşebilir. Patlar,yanar,bozulur ve bu şeyler olurken yanında pc nin bi kaç bileşeninide ,beraberinde götürebilir.
400 watt bu sisteme zaten pek kafi gelmez. Hele bi de kalitesiz ise safi,risk.
Anladım arkadaşlar herkesin önerdiği bir sitede daha sabah psu yeterlimi diye ölçtüm şuan sistemim 375 w götürüyor şimdilik idare edicem önemli olan psu değil suan işlemcimin yerine koyabileceğim güzel bir işlemci 1060 6 gb ile uyumlu olabilecek ben sizden bunu istiyorum :)

oziman06

Üyecik

met 35

Profesör
K,overclock işlemcisidir.Saat hızıda 100 mhz fazladır. Overclock işlemcisi diye pahalı satarlar. Sana gerek değil,yani.

met 35

Profesör
Bütçen müsaitse ve bulabilirsen 3770 al. Yoksa,i5.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

met 35

Profesör
Kesinlikle. 3770 4 çekirdek,8 izlektir. 3570 ise sadece 4 çekirdek. Ayrı dünyaların işlemcileri yani. Sıklet farkı var. :)

stat counter