Modeli Bilinmeyen Kayıp Bir Dizüstü Bilgisayarın Özelliklerini Bulmak

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

KindElephant480

Asistan
Bundan 11 yıl önce satın alındığını tahmin ettiğim bir dizüstü bilgisayar 5-6 yıl kadar önce kaybolmuştu. Eşyaları düzenlerken dizüstü bilgisayara ait resimdeki belgeyi buldum.
74466

Bu belgeyi dikkatlice okuduğumda kayıp dizüstü bilgisayarın Megabook serisi olduğunu anladım. Bu belgenin sağ alt tarafında ürün numarası yazıyordu. Bu dizüstü bilgisayarın özellikleri nedir ve parçaları değiştirerek de olsa Windows 10 yüklenebilir mi? (En son bu dizüstü bilgisayara Windows 7 kurduklarını hatırlıyorum ve seri numarası ile model numarasını bilmiyorum.)

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Bu cihaz MSI megabooka benziyor. Bu cihazların maksimum ram kapasitesi 2gb dir. İşlemcileri günümüz teknolojisine göre düşüktür. Eğer benim bildiğim MSI megabooksa windows 10 kurmanızı tavsiye etmem. Ama yükseltme yapılıp Windows 7 çok seri kullanılabilir.

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Kayıpsa nasıl yükleyeceksiniz anlamadım ben. :D

KindElephant480

Asistan
Kaybolmasının arasından 5-6 yıl geçmiş, elbette bir gün gün yüzüne çıkacak. 🛅💻💡
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu cihaz MSI megabooka benziyor. Bu cihazların maksimum ram kapasitesi 2gb dir. İşlemcileri günümüz teknolojisine göre düşüktür. Eğer benim bildiğim MSI megabooksa windows 10 kurmanızı tavsiye etmem. Ama yükseltme yapılıp Windows 7 çok seri kullanılabilir.
Bu cihazın Megabook olduğunu zaten belirtmiştim.

Samet UCA

.Net Geliştiricisi
Tamam bende işletim sistemini yükseltilebilmesi için neler yapılabileceğine dair bilgiyi verdim. Daha fazla bir şey var mı?

detanaoq

Asistan
Yasaklı
megabook serisinden VR601 var 2GB ramle 64B 4. MİLLENİUM FACİASININ PROSUNU SORUNSUZ ÇALIŞTIRDI... yani sıknt olmaz... ama bn 4. millenium faciasını kullanmıyorum...

KindElephant480

Asistan
Desteklediği maksimum RAM miktarı ile aynı miktarda RAM bulunan başka bir dizüstü bilgisayarı 1,5-2 yıl boyunca Windows 10'un bütün sürümleri ile (1511, 1809 ve 1903 hariç) kullandım. Windows 10 kullandığım zaman sadece 1 kere format attım (Limon yeşili ile turkuaz tema renginin karışması yüzünden). Asıl muamma işlemcisinin kaç GHz olduğu (Windows 10 yüklediğim dizüstü bilgisayarın işlemcisinin 1,6 GHz olduğunu biliyorum ama Megabook'un işlemcisi kaç GHz olduğunu bilmiyorum).

KindElephant480

Asistan
Bizim ev ev değil hazine sandığı mübarek. Hazine sandığından her şey çıktı, belki dizüstü bilgisayar da çıkabilir. 🏠📦👑
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dizüstü bilgisayara Windows 7 kurdular ama ne RAM'ini değiştirdiler ne de harddiski değiştirdiler. (Hiçbir parçasını değiştirmeden 1 yıl Windows 7 kullanmıştım.)

insanimsi

Doçent
Lubuntu ile mükemmel olur herhalde hocam
Yanına da win xp eski oyunları offline oynarsınız wifi driverini silip

stat counter