MP4 Nedir ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Efe Zoroğlu

Profesör
Katılım
24 May 2007
Mesajlar
1,306
Puanları
0


Evet konumuza dönelim Mp4 nedir? Mp4 playerler? Önyazıda da görüldüğü gibi mp4 bir video formatıdır. Bildiğimiz gibi Video formatlarıda ses içerir. Sakın yanılmayalım mp4 mp3'ün bir versiyon gelişmişi değildir ve ses kaliteside mp3 den daha kaliteli değildir. Pekala biz illede mp3 ses formatında bir müziği mp4 video formatına çevirelim diyecek olursak; evet doğrudur mp3 e göre daha küçük alan kaplar. tam demiyorum yaklaşık olarak yarıya yakın boyutuna indirir. Zaten video formatınında amacı budur.
Eğer ki biz en kaliteli ses istiyorsak en orjinalini arıyorsak bu da wav dır. AaAa şu bildiğimiz saçma wav mı diyeceksiniz evet en kaliteli ses formatı wavdır. ama çok geniş yer kaplamaktadır. Sarkıcıların albümlerini aldığımızda da zaten bir cd'nin içinde yaklaşık olarak 12 - 15 arası şarkı vardır. Şarkıların en orjinali cd'yi direk açtığımız gibidir. Tabiki binlerce şarkıyıda orjinal olarak arşivlemek de imkansızdır(yani aşırı yer kaplar).


Bana göre çok ihtiyacınız yoksa almayın derim. Nedeni çok pahalı vede gereksiz. Zaten yaptığı işlevleri cep telefonu fazlalıkla yapıyor. Boyutları ise (artık siz hesaplayın) elinizin %50 si ile % 80-85 arasında değişiyor. Eğer daha büyüğünü ararsanız elbette bulabilirsiniz.

Mp4 ile ilgili favorim; Filmleri izlemesi çok zevkli olmasıdır. Denemenizi tavsiye ederim...
 

RuNaL

Dekan
Onursal Üye
Katılım
11 Mar 2006
Mesajlar
7,362
Puanları
38
evet filmler güzel oluyor daha düşük dosyada aynı film tşkler yazı için

bu arada yeni sdn reklamlarıda hoş olmuş :)
 

aydogan

Asistan
Katılım
26 Ağu 2006
Mesajlar
249
Puanları
0
Kaynak belirtilmeyen yazıların sitemizde yayınlamazsak harika olur.

k i l i t
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
stat counter