notebook upgrade

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

İbrahim ilhan

Üyecik
casper Nirvana laptopum var intel celeron n3060 işlemcisi 4 gb ram 1170 bga soket tipi var 240 gb ssd var ben işlemci yükseltmek istiyorum uygun bir işlemci olarak ne önerirsiniz ? (lol de 60 fps üstü olsun yeter ve 200 tlyi geçmesin pls)

3onur5

Üyecik
Laptopların çoğunda RAM ve HDD/SSD harici diğer parçalar değişmiyor diye biliyorum.

PARAzitCELL

Profesör
Yanlış çünkü 1 hafta önce hdd değiştirip ssd aldım
Yanlış bir şey dememiş, işlemci de değişebilir ama bazı modellerde işlemci kaynak halinde ise değişmez.

ScreenHunter 131.png

pentium n3710 bulabilirsen ucuza belki çalışır ama hiç denemedim yani çalışmasında sıkıntı olur mu bilemiyorum...

Sanırım ikinci el olarak işlemci piyasada bulunmuyor.

detanaoq

Asistan
Yasaklı
bazı anakartlarda işlemci lehimli oluyor casper o modellerden kullanmış olabilir...

PARAzitCELL

Profesör
casper Nirvana laptopum var intel celeron n3060 işlemcisi 4 gb ram 1170 bga soket tipi var 240 gb ssd var ben işlemci yükseltmek istiyorum uygun bir işlemci olarak ne önerirsiniz ? (lol de 60 fps üstü olsun yeter ve 200 tlyi geçmesin pls)
Zaten başta casper almakla paranı çöpe atmışsın bir de üstüne gidip celeron model işlemcili almışsın :D Onunla oyun filan oynanmaz, rami de değiştirsen bile... Zaten bilgisayara yeni parçalar alacağına sat gitsin, doğru düzgün bir makina topla.

stat counter