Okul için tablet önerisi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

eniskurt_

Üyecik
Bu seneden itibaren üniversite sınavına hazırlanmaya başlıyorum. Bu yüzden dersler için kullanabileceğim bir tablet arıyordum. Bir kaç tane güzel tablet buldum ancak fiyatları biraz yüksek geldi. Geçen sene olsaydı zamlardan önce iPad 2018 ve Apple Pencil almayı düşünüyordum. Bu son zamlardan sonra fiyatı 1.699 TL'den 2.500 TL'ye yükselmesi sebebiyle daha uygun bir tablet aramaya başladım. Tabletin fiyatının 800TL artması ve Apple Pencil ile fiyatın 800TL daha artacağını düşününce ortaya bana göre çok yüksek bir fiyat çıkıyor.

Seçeceğim tabletin hafızasını yüksek olması ve bu hafıza yeterli olmazsa diye bir sd card girişi olması gerekiyor. Ram tarafında kasma yapmayacak şekilde bir akıcılık gerekiyor. Günümün 8 saatini okulda geçirdiğim için şarjınında bana yetmesi gerekiyor.

Bunlar için Samsung tabletlerden bazılarına bakıyordum ama gözüme Huawei Mediapad T5 çarptı. Bende bir Huawei kullanıcısı olduğum için ne kadar yeterli bir marka olduğunu biliyorum. Ama Huawei Mediapad'in hafızası düşük olduğu için bir tık geride.

Samsung Tab A (2019) veya Huawei Mediapad T5 siz olsanız hangisini seçersiniz? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

eniskurt_

Üyecik
Alcatel onetouch pixi 3 tavsiye ederim klavyeside var kullanışlı ama oyun indirmezsen daha uygunEkli dosyayı görüntüle 74307
Tablete baktım biraz ama Ram ve rom anlamında pek yeterli gelmedi 64GB'a kadar sd card destekler bile benim indireceğim videolarla falan bir kaç ayda bir sd card değiştirmem gerekebilir. Android cihazlar Ram'in büyük bir kısmını zaten kullanıyor bu yüzden 1 GB Ram yeterli gelmedi bana. İşletim sistemi Android 5 olduğu içinde beni pek uzun süre götürmez diye düşünüyorum. Ama yine de tavsiyen için teşekkür ederim

eniskurt_

Üyecik
Samsung Tab A (2019) öneririm ama ucuza İpad 2018 veya 2017 bulursan öneririm.
Bende iPad düşünüyordum ama fiyatlar artınca biraz tereddüt ettim. Ama yinede aklımda olan bir model. Ama iPad 2018'e 2500 vermek yerine iPad Mini 5 alırım 2700'e. Daha mantıklı bir seçenek gibi geliyor.

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.
2.ellere bir önyargım var açıkçası. Bazıları çok hor kullanılmış oluyor ve her an bozulabilir gibime geliyor o yüzden düşünmüyorum 2.el almayı. Ama uygun fiyata temiz bir iPad bulursam düşünebilirim. Ayrıca tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Sağolun
Mesaj otomatik birleştirildi:

2.ellere bir önyargım var açıkçası. Bazıları çok hor kullanılmış oluyor ve her an bozulabilir gibime geliyor o yüzden düşünmüyorum 2.el almayı. Ama uygun fiyata temiz bir iPad bulursam düşünebilirim. Ayrıca tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Birşey değil 😄

DarkOnly

Üyecik
Tablete baktım biraz ama Ram ve rom anlamında pek yeterli gelmedi 64GB'a kadar sd card destekler bile benim indireceğim videolarla falan bir kaç ayda bir sd card değiştirmem gerekebilir. Android cihazlar Ram'in büyük bir kısmını zaten kullanıyor bu yüzden 1 GB Ram yeterli gelmedi bana. İşletim sistemi Android 5 olduğu içinde beni pek uzun süre götürmez diye düşünüyorum. Ama yine de tavsiyen için teşekkür ederim
ben zaten fiyatı uygun olduğundan dedim kalan paraylada sd kart alabilirsin rahatça

eniskurt_

Üyecik
ben zaten fiyatı uygun olduğundan dedim kalan paraylada sd kart alabilirsin rahatça
sd card alırım kalan parayla doğru ama ram anlamındada pek iyi bir tablet değil gibi göründü gözüme. 1GB ram günümüzde android bir cihaz için çok düşük kalıyor. Ve kasma yapabilir. Çünkü android çok ram tüketen bir işletim sistemi. O yüzden iPad tarafına daha yakınım hem Apple Pencil bir artı hemde işletim sistemi çok fazla ram kullanmıyor. Ayrıca iPad'i neredeyse üç yıl falan rahatça kullanabilirim diye düşünüyorum. Android cihazlar maalesef o kadar uzun süre gitmiyor. 1 yıl sonra falan kasmaya ve yavaşlamaya başlıyor

Yusuf Özkaya

Asistan
Konutu tablet bilgisayarlar yerine açmışsın. Ayrıca dokunmatik birşey arıyorsan en kullanışlısı tablet bilgisayarla klavye takılıp çıkarılanlardan.
Bende bir tane var :)

74325
bende bundan var tavsiye ederim..

Ekli dosyalar

eniskurt_

Üyecik
Konutu tablet bilgisayarlar yerine açmışsın. Ayrıca dokunmatik birşey arıyorsan en kullanışlısı tablet bilgisayarla klavye takılıp çıkarılanlardan.
Bende bir tane var :)

Ekli dosyayı görüntüle 74325bende bundan var tavsiye ederim..
Ben daha çok tablet tarafına bakıyorum çünkü şimdi okulda fazla sıkıntı çıkartmadan not almak için falan. Ders esnasında bilgisayarla not almak falan biraz garip olur sanırım:). iPad + Apple Pencil kombinasyonu çok mantıklı bir tercih okul için fakat fiyatı yüksek. İkisi bir arada bilgisayarın taşıması biraz sıkıntı olur diye düşünüyorum. Çantaya koyunca bir şey olur falan diye. Tabletin taşıması daha kolay gibi eline alıp gidebilirsin. iPad kısmında eğer iPad + Apple Pencil alırsam Apple Pencil için ayrı bir kılıf almam gerekecek çünkü az para değil yani 700 TL gibi bir fiyata satılıyor. Ama yine de teşekkür ederim tavsiyen için:)

Yusuf Özkaya

Asistan
Ben daha çok tablet tarafına bakıyorum çünkü şimdi okulda fazla sıkıntı çıkartmadan not almak için falan. Ders esnasında bilgisayarla not almak falan biraz garip olur sanırım:). iPad + Apple Pencil kombinasyonu çok mantıklı bir tercih okul için fakat fiyatı yüksek. İkisi bir arada bilgisayarın taşıması biraz sıkıntı olur diye düşünüyorum. Çantaya koyunca bir şey olur falan diye. Tabletin taşıması daha kolay gibi eline alıp gidebilirsin. iPad kısmında eğer iPad + Apple Pencil alırsam Apple Pencil için ayrı bir kılıf almam gerekecek çünkü az para değil yani 700 TL gibi bir fiyata satılıyor. Ama yine de teşekkür ederim tavsiyen için:)
Tablet pc'lerin özel kılıfları var diye biliyorum ama senin tercihin :) tablet modundao lacağı için ekran klavyesi ile yazabilirsin klavyeyi çıkartıp bence bir farkı olmayacak

Tablet pc'lerin özel kılıfları var diye biliyorum ama senin tercihin :) tablet modundao lacağı için ekran klavyesi ile yazabilirsin klavyeyi çıkartıp bence bir farkı olmayacak
Bu modelde klavye ile ekran ayrılmıyor ancak başka modellerde var teşekkür etmene gerek yok görevimiz

Hasankln742

Üyecik
İğrenç bir tablet kuzenimde var bozuldu 1 senede

Alcatel one touch pixi 3 iğrenç

Alcatel onetouch pixi 3 tavsiye ederim klavyeside var kullanışlı ama oyun indirmezsen daha uygunEkli dosyayı görüntüle 74307
İğrenç bir tablet 1 senede bozuluyor

Son düzenleme:

XTePrG

Üyecik
Bence Ipad alin 5 yil once ipad mini aldim ipad minin (1) daha 1 yil once yeni yavasladi cok iyi hele ipad mini 5 alirsaniz 5 yil falan hic bir sey olmadan goturur

stat counter