Optimus Black Nova Rom Yüklemesi ! (Alıntı)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Merhaba, sana yardımcı olurum.. 2.3.4 ıcın root henuz cıkmıs degıl, cıkınca zaten burada paylaşacağım ancak şuan için senin ilk haline dönmen lazım mesela v10a ya daha sonrasında onu root luyarak rom atabılırsın.

madmex

Profesör
Hocam ben geldim root işine el atıyorm :)

Dosyayı indirelim ve arşivden çıkartalım:
Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! link ölü programın adını yazabilirmisniiz.

--- Mesaj Güncellendi ---

@technomind yapamadım yaw , aşağıdaki noktalarda takıldım yarın akşam sen bir el atsan iyi olacak sanki.

1- Telefona Root Özelliği

a. GingerBreak >uygulamasını< indirin ve telefona gönderin. ( Burdaki link çalışmıyor, uygulama adı lazım)

Telefondaki yazılımınız v10c veya üstü ise: (evet 20A 'dı sanırım)

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (Bu linkte kırık SuperOnceClick 2.1.1 bunu kurdum ben ) , Exploit: Auto modundayken(zaten böyle açılıyor) ( Exploit: Auto modu ne demek ? ) Shell Root tuşuna basın (Sadece Root yazan bir yer var )
Exploit ayarını psneuter olarak değiştirip Shell Root'a basın. (Bunu nasıl yapıcaz sanırım yanlş program var bende )

Ama olmadı. SuperOnceClick 2.1.1 programını kapatmadan SRP programını çalıştırın. Komut satırı birşeyler yapıp cihazınızı resetleyecek. Şimdi Root hakları kazandınız. (Bu nasıl olacak)

2. CWM Recovery

c. CWM 3.2 Uygulamasını PC'ye >indirin< ve PC'den çalıştırın. (link kırık )

NecronomicoN

Profesör
20A ya bu şekilde root atamazsın. sistemi sıfırdan yüklemek gerekiyor bunun için. bu yöntemlerle sadece v10 sürümlerine root atabilirsin

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Hocam ben geldim root işine el atıyorm :)

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! link ölü programın adını yazabilirmisniiz.

--- Mesaj Güncellendi ---

@technomind yapamadım yaw , aşağıdaki noktalarda takıldım yarın akşam sen bir el atsan iyi olacak sanki.

1- Telefona Root Özelliği

a. GingerBreak >uygulamasını< indirin ve telefona gönderin. ( Burdaki link çalışmıyor, uygulama adı lazım)

Telefondaki yazılımınız v10c veya üstü ise: (evet 20A 'dı sanırım)

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (Bu linkte kırık SuperOnceClick 2.1.1 bunu kurdum ben ) , Exploit: Auto modundayken(zaten böyle açılıyor) ( Exploit: Auto modu ne demek ? ) Shell Root tuşuna basın (Sadece Root yazan bir yer var )
Exploit ayarını psneuter olarak değiştirip Shell Root'a basın. (Bunu nasıl yapıcaz sanırım yanlş program var bende )

Ama olmadı. SuperOnceClick 2.1.1 programını kapatmadan SRP programını çalıştırın. Komut satırı birşeyler yapıp cihazınızı resetleyecek. Şimdi Root hakları kazandınız. (Bu nasıl olacak)

2. CWM Recovery

c. CWM 3.2 Uygulamasını PC'ye >indirin< ve PC'den çalıştırın. (link kırık )

:) Süpersin yaa.. Hemen onları güncelliyeyim ancak malesef ki 20a ya root atamıyoruz o işlemlerle :))

madmex

Profesör
20A ya bu şekilde root atamazsın. sistemi sıfırdan yüklemek gerekiyor bunun için. bu yöntemlerle sadece v10 sürümlerine root atabilirsin
o Konularda biraz acemiyim , Sistemi sıfırdan nasıl yüklerim sanırım konu anlaıtmlarını technomind söylemiş zaten ama programlar lazm. Bide farklı bir forumda okudum 20b sürümünü Zeustan daha iyi diyorlar ama ne kadar doğru bilemem

NecronomicoN

Profesör
zeus 4.02 sürümü 20b tabanlı zaten. zeus 5.03'de yeniden 20N sürümüne dönüş yapıldı.

madmex

Profesör
20b ye yükselttim fazladan 100-150 Ram kalıyor , Şuan memnun gibiyim. Forumda bir arkadaş Benchmark'lardan 2408 Puan aldığını iletir Nova ile ama ne kadar doğru bilemem.

fiftycent86

Üyecik
20b ye yükselttim fazladan 100-150 Ram kalıyor , Şuan memnun gibiyim. Forumda bir arkadaş Benchmark'lardan 2408 Puan aldığını iletir Nova ile ama ne kadar doğru bilemem.
dostum nova v8 ile ben 2400 aldım cpu hızı 1500 dü,ama bu romda sonradan dokunmatiğinde geç algılanma problemi yaşamaya başladım,şarjıda pek iyi gitmiyor başka hatasını görmedim,ne gibi geç algılama dersen mesaj yazmadaki hassasiyet azaldı,menüler arası seçerken hassasiyet azaldı daha doğrusu tıkladığım gibi açılması gereken uygulama açılma süresi uzadı ondan dolayı romu değiştirdim tekrar

NecronomicoN

Profesör
Zeus Rom v6: 936676f8d9376190e3d517cbf7a65850

v6:
- Resolved SoDs issue (I hope...)
- Themed HTC IME using gIMpSTa online kitchen (thanks gabwerkz by the inspiration).
- Reloaded Diana kernel (source code soon online).
- Led dimming support, with full control through zeus script (big thanks to Sergey1369 for the initial tip)
- New g-recovery by Sergey1369 to access CWM on boot, better that previous eRecovery. Credits goes to him.
- New improved memory management values obtained with SuperCharger V6 Update 9 RC7 by zeppelinrox, but applied directly to the ROM in my own way. Thanks.
- Removed Batterycalibration and Convertor Pro apps. Added Alarmdroid, Titanium Backup and Opera Mini Next.
- Added new Google Play Store.
- Busybox updated to 1.19.4.
- Improved mounting for /cache, /data and /system but with journaling allways enabled.
- Added OVERCLOCK through Opptimizer 0.1Beta1 by FrerWEEL/tekahuna. Big thanks to you bro. By the moment only it's possible to change upper freq, but working on it. You can opperate it through zeus script.
- Resolved menu key unlocking from lockscreen.
- Improved speed in powermenu removing a blur option (thanks to gabwerkz).
- Added the option to enable/disable Scrolling Cache through zeus script (thanks to AndroidON, based on this thread).
- Added the option to enable/disable Software 3D Rendering through zeus script (thanks to Mioze7Ae's post)
- Added bootanimation from mdfaisal... thanks dude!
- Added the option to zeus script to remove/restore certain apps (Stock browser, LGEmail, Hidden Menu, Titanium Backup, Alarmdroid and Opera Mini Next).
- And a lot more... I'll be adding it as soon as I remember it...

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274

fiftycent86

Üyecik
Zeus Rom v6: 936676f8d9376190e3d517cbf7a65850

v6:
- Resolved SoDs issue (I hope...)
- Themed HTC IME using gIMpSTa online kitchen (thanks gabwerkz by the inspiration).
- Reloaded Diana kernel (source code soon online).
- Led dimming support, with full control through zeus script (big thanks to Sergey1369 for the initial tip)
- New g-recovery by Sergey1369 to access CWM on boot, better that previous eRecovery. Credits goes to him.
- New improved memory management values obtained with SuperCharger V6 Update 9 RC7 by zeppelinrox, but applied directly to the ROM in my own way. Thanks.
- Removed Batterycalibration and Convertor Pro apps. Added Alarmdroid, Titanium Backup and Opera Mini Next.
- Added new Google Play Store.
- Busybox updated to 1.19.4.
- Improved mounting for /cache, /data and /system but with journaling allways enabled.
- Added OVERCLOCK through Opptimizer 0.1Beta1 by FrerWEEL/tekahuna. Big thanks to you bro. By the moment only it's possible to change upper freq, but working on it. You can opperate it through zeus script.
- Resolved menu key unlocking from lockscreen.
- Improved speed in powermenu removing a blur option (thanks to gabwerkz).
- Added the option to enable/disable Scrolling Cache through zeus script (thanks to AndroidON, based on this thread).
- Added the option to enable/disable Software 3D Rendering through zeus script (thanks to Mioze7Ae's post)
- Added bootanimation from mdfaisal... thanks dude!
- Added the option to zeus script to remove/restore certain apps (Stock browser, LGEmail, Hidden Menu, Titanium Backup, Alarmdroid and Opera Mini Next).
- And a lot more... I'll be adding it as soon as I remember it...

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1454274
dostum çok iyi yazmışsında ingilizcemiz yokki,şimdi zeus v6 çıktımı?aynı şekilmi yüklüyoruz yardımcı olursan sevinirim dostum =)))

NecronomicoN

Profesör
evet 6 çıktı. aynı şekilde yükleniyor. yukarıdaki yazılar da bu sürümdeki değişiklikler

NecronomicoN

Profesör
üzerine yükleyince olur mu bilmiyorum fakat sürüm olarak v20N tabanından son çıkan v20o tabanına geçtiği için her şeyi silip yapmanı tavsiye ederim.

fiftycent86

Üyecik
üzerine yükleyince olur mu bilmiyorum fakat sürüm olarak v20N tabanından son çıkan v20o tabanına geçtiği için her şeyi silip yapmanı tavsiye ederim.
dostum kurdum zeus v6 yı,yenilik olarak opera eklenmiş,alarmd droid programı kurulmuş önceki sürümden hiç bi fark göremedim başka,benchmark testine soktum cpu hızı önceki v5 te 1300 iken 1400 e yükselmiş,puanı 1700 civarında yani pek bi fark göremedim,bakalım ilerde ne gibi sorunlar yaşayacağım yaşarsamda burdan paylaşırım,başka yeniliği varmıdırki?

NecronomicoN

Profesör
değişiklik demek yüklenen programlar mı denemek oluyor kardeş, zaten onların hangisini tercih ediyorsan kendin de yükleyebilirsin marketten. yukarıda en az 18 maddelik değişiklik var sen diyosun ki başka değişiklik yok. sistemsel değişiklikler pil/performans değişiklikleri gözle görülmez. tema için bir değişiklik yapmıyorlar zaten.

bu arada benchmark programlarına güvenme pek, genelde sadece oyun performanslarını göz önüne alırlar. düşük puanlı çıkanın yüksek puanlı çıkanından çok daha başarılı olduğunu daha önce çok gördüm.

aklıma ilk gelenler overclock yapabilme özelliği geldi, işlemciyi 1ghz 'den 1.3 ghz 'ye kadar çıkartabiliyorsun. sistem altyapısı v20n den v20o ya geçti, diğer gözüme çarpan edge-3g geçişleri sırasında artık ağ gidip gelmiyor iphone daki gibi şebeke varken değişiyor, froyodaki alt ışıkların uzun yanabilmesi için sistem ayarı özelliği geldi, ram yönetimi geliştiren supercharger eklendi, g-recovery eklendi artık yazılımsız cwm'ye g tuşuna basarak(telefon açılırken) girilebiliyor. 3d performans tetikleyicisini açıp kapatabilme gibi özellikler geldi. zeus script geliştirildi. bütün bunları ve daha fazlasını zeus script 'i kullanarak yapıyorsun..

terminal'e gir telefonda, su yaz. (root için izin ver) daha sonra zeus yaz. gelen script'den rakamları kullanarak ek özellikleri kullan. fakat senin ingilizce sorunun olduğu için bu konuda biraz zorlanabileceğini varsayıyorum o yüzden dokunma istersen

fiftycent86

Üyecik
değişiklik demek yüklenen programlar mı denemek oluyor kardeş, zaten onların hangisini tercih ediyorsan kendin de yükleyebilirsin marketten. yukarıda en az 18 maddelik değişiklik var sen diyosun ki başka değişiklik yok. sistemsel değişiklikler pil/performans değişiklikleri gözle görülmez. tema için bir değişiklik yapmıyorlar zaten.

bu arada benchmark programlarına güvenme pek, genelde sadece oyun performanslarını göz önüne alırlar. düşük puanlı çıkanın yüksek puanlı çıkanından çok daha başarılı olduğunu daha önce çok gördüm.

aklıma ilk gelenler overclock yapabilme özelliği geldi, işlemciyi 1ghz 'den 1.3 ghz 'ye kadar çıkartabiliyorsun. sistem altyapısı v20n den v20o ya geçti, diğer gözüme çarpan edge-3g geçişleri sırasında artık ağ gidip gelmiyor iphone daki gibi şebeke varken değişiyor, froyodaki alt ışıkların uzun yanabilmesi için sistem ayarı özelliği geldi, ram yönetimi geliştiren supercharger eklendi, g-recovery eklendi artık yazılımsız cwm'ye g tuşuna basarak(telefon açılırken) girilebiliyor. 3d performans tetikleyicisini açıp kapatabilme gibi özellikler geldi. zeus script geliştirildi. bütün bunları ve daha fazlasını zeus script 'i kullanarak yapıyorsun..

terminal'e gir telefonda, su yaz. (root için izin ver) daha sonra zeus yaz. gelen script'den rakamları kullanarak ek özellikleri kullan. fakat senin ingilizce sorunun olduğu için bu konuda biraz zorlanabileceğini varsayıyorum o yüzden dokunma istersen
haklısın ben pek fark edemiyorum anlayamadığımdan,burda üstadımız sensin,peki overclock nasıl yapılıyor?başını ağrıtıyorum ama bunuda öğretebilirmisin bana,kernel falan yüklenmesinden bahsediyorlar kernel neki?

ersin_xxx

Üyecik
!!!!!! işlemleri yapmak için es file explorere root yetkilerini ayarlar kısmından vermelisiniz...

Arkadaşlar bu nasıl olucak acil yardım...

stat counter