Oyun dışı için en uygun laptop

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

konangenc

Üyecik
Merhaba arkadaşlar,

1 aydır Laptop araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim.

4000-5000 TL arasında bir laptop arıyorum oyunla işim yok internet sayfalarında hızla dolaşabileceğim ve uzun süre işimi görecek bir laptop arıyorum.

bulduğum laptop : Asus X542UR-DM451T İntel Core İ7-8550U 16GB/1TB 2GB Nvidia GeForce 930MX 15.6"

bu paraya alınabilecek daha iyi bir laptop öneriniz var mı? İşlemci de U harfinden uzak durun deniyor kafam karıştı

Görkem Say

Arise, Arise Riders of Theoden! Ride now! Death!
Yönetici
Super Moderator
tavsiye için teşekkürler
verdiğiniz tavsiye işlemci olarak üstün fakat freedos ve 8 gb ram olması büyük eksiklik değil mi ? sonuçta aynı para her ikisi de
Freedos olması tam tersine daha iyi. Orijinal keyler 10-50 TL arası satılıyor rahatlıkla alıp kendini kurabilirsiniz. Zaten hazır W10 ile gelen sistemler biraz kasıntı oluyor. Oyun oynamayacağınız için 8 GB RAM ile problem yaşamayacağınızı düşünüyorum.

konangenc

Üyecik
10-50 TL Orjinal key diye bişey olamaz bence, aldığınız keyle windows 10 kurabilir yada format atabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda güncellemeyle ilgili sorunlar yaşayıp key'i değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

50 TL ye anca crack key bulabilirsiniz. Orjinal windows aldığınızda 10-15 sene aynı keyi kullanırsınız. Freedos alsamda yine gidip orjinal windows alırım 500-600 TL ye

Utkuversus

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!
Yönetici
Moderatör
10-50 TL Orjinal key diye bişey olamaz bence, aldığınız keyle windows 10 kurabilir yada format atabilirsiniz, ilerleyen zamanlarda güncellemeyle ilgili sorunlar yaşayıp key'i değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

50 TL ye anca crack key bulabilirsiniz. Orjinal windows aldığınızda 10-15 sene aynı keyi kullanırsınız. Freedos alsamda yine gidip orjinal windows alırım 500-600 TL ye
Crack key nedir?
50 TL'lik lisanslar da orijinal. Sadece şirketlere verilen çoklu lisanslar. Adam (Microsoft) 100 bilgisayara 4 dolardan lisans veriyor.

VECTORRR

Profesör
oyun için değil ise gpu fazla lazım değil fakat grafik vb şeyler kullanıyorsan ram gerekli olabilir en az 16 gb
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne için kullanacaksın ?

neden orjinal alıyorsunuz ki kurucuları dahi sadece kurum vb için orijinal istiyor fakat tek kişi için sıkıntı yok

konangenc

Üyecik
Daha çok web sitesi yapmak için kullanıyor olacağım Drupal, wordpress vb cms lerle

tarayıcı eklentileriyle temalar yapmak istiyorum
internette sayfalarda hızla dolaşabilmek istiyorum örneğin tarayıcıda 15-30 sayfa aynı anda açık olabilecek

sizce benim için en önemli özellik ne olmalı yada hangi laptop daha uygun olur ?

Crack key nedir?
50 TL'lik lisanslar da orijinal. Sadece şirketlere verilen çoklu lisanslar. Adam (Microsoft) 100 bilgisayara 4 dolardan lisans veriyor.
duymuştum ama güven vermiyordu biraz araştırınca bir çok kişinin satın aldığını farkettim bunuda değerlendirmek istiyorum

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator

Ben o dediğiniz keylerden aldım 2 yıldır kullanıyorum bunlar OEM key olarak geçiyor ucuz olmasının sebebi ise firmaların piyasaya sürmesi. Atıyorum HP veya Dell gibi büyük firmalar 10.000 tane key alıyor bunun 2500 tanesi elinde kalıyor firmalarda elinde kalan keyleri piyasaya satıyor olay bu. Crack key vb. bir olay yok zaten.

konangenc

Üyecik
Ben o dediğiniz keylerden aldım 2 yıldır kullanıyorum bunlar OEM key olarak geçiyor ucuz olmasının sebebi ise firmaların piyasaya sürmesi. Atıyorum HP veya Dell gibi büyük firmalar 10.000 tane key alıyor bunun 2500 tanesi elinde kalıyor firmalarda elinde kalan keyleri piyasaya satıyor olay bu. Crack key vb. bir olay yok zaten.
evyallah bilgi ve aydınlatıcı cevap için teşekkürler

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Bu forum dahil olmak üzere çevremdeki birçok insana bu tarz keylerden aldırdım farklı farklı sitelerden olmak üzere hiçbiri sorun yaşamadı o yönden kuşkunuz olmasın yani. Ayrıca keyler anakarta kayıt olur format atsanız bile kendi otomatik sisteme işler internet bağlı olduğu sürece. Tek bilgisayar-anakartta kullanabilirsiniz.

stat counter