Pardus 2008, Pardus 2007.3 ve Windows Xp 3 Ayrı Harddiske Kurulabilirmi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

doctor

SDN Okuru

Evet arkadaşlar, şu andaki sistemimde zaten Pardus 2007.3 ve Windows Xp mevcut durumda. Ama ben bir 500gb daha harddisk alıp diğer işletim sitemlerini silmeden Pardus 2008 yüklemek istyorum.

Karşılacağım sorunlar ne olur acaba? Muhtemelen boot sorunu olacaktır bence. Acaba Pardusun GRUB yöneticisi bu durumda ne yapacaktır merak ediyorum?

Fikirlerinizi bekliyorum çünkü iki sistemde de önemli veriler var kaybetmek istemiyorum.

CRY_WOLF

Üyecik
sorun yaşayacağını pek zannetmiyorum boot konusunda. Linux dağıtımlarının çoğu benzer parametrelerle açılıyor boot esnasında. Pardus 2007.3 ve xp sorunsuz açılıyorsa yanında 2008in de rahat açılacağını düşünüyorum. Geçenlerde yalan söylemiyim ama 170 tane işletim sistemini tek sisteme kuran bi adamın yazısını okumuştum. Piskopat herif denemek için bütün Linux dağıtımlarını, tüm windows sürümlerini tek tek kurmuş ve sorunsuz boot ettiğini yazıyodu.

m1903

Profesör
Farklı harddiskler kullanıyorsan sadece bilgisayarı açarken kurmak istediğin harddiski bootta birinci sıraya koy,kurulumuda o diske yap hiç sorun yaşamazsın.

stat counter