Pubg oynarsan telfonum kotüleşirmi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

bang1

Asistan
alakası olmaz sadece hafızasını kullanır

Logithx

Profesör
Bu olayı anlamıyorum kullanım esnasında da kötüleşir o zaman oyunların tek farkı biraz daha donanımı ve bataryayı sömürmesi onun dışında güzel kullanımda hiç birşey olmaz..

bang1

Asistan
hafızasından kastım 2 gb yer kullanır ram demek istemedim
Bu olayı anlamıyorum kullanım esnasında da kötüleşir o zaman oyunların tek farkı biraz daha donanımı ve bataryayı sömürmesi onun dışında güzel kullanımda hiç birşey olmaz..

TheTruthHurts

Profesör
Arkadaşlar telefonumu yeni aldım pubg oynarsan telefonum kotuleşirmi
Kullanımına bağlı bataryan kötüleşebilir.

Pubg,diğer uygulamalara göre daha fazla işlemci gücü gerektiriyor. Bu da daha fazla enerji kullanıyor demek. Yani pubg oynarken batarya,diğer uygulamaların çoğuna göre daha çabuk bitiyor.

Bu anlattıklarım tamamen normal. Asıl sorun bataryan daha çabuk bittiği için mesela günde bir kere şarj etmek yerine iki kere şarj etmek zorunda kalabilirsin. Böylece de batarya ömrünü(300-500 tam şarj bataryanın %20 ömrü gibi oluyor) daha çabuk kısaltıyorsun.

Batarya ömrü kısalınca telefonun şarjı yeni haline göre daha çabuk biter.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde aklıma bir şey daha geldi: ekran.

Cihazın oled türü ise ve pubgyi çok oynuyorsan o oyundaki düğmeler(çanta,bomba,ateş etme düğmesi vb) şeyler oled yanmasına yol açabilir. Bunu yavaşlatmak/engellemek için düğmeyi daha saydam yap ve/veya ara sıra düğmelerin yerini değiştir.

Telefonun ekranı LCD ise şu anki dediğimi boşver.

Son düzenleme:

disiteknoloji

Üyecik
Hangi modeli aldın bilmiyorum ama arkadaşım 900 tlye gm8 aldı, gece gündüz pubg oynuyo hiçbir sıkıntısı yok :)

Logithx

Profesör
Amoled yanığına neden olduğunu biliyorum oled yeni duydum..

TheTruthHurts

Profesör
Amoled demek istedim ama diğer oled türleri de etkileyebilir.

Oled yanığına birçok şey sebep olabilir ama kesinlikle kaçınılacak iki tane tehlikeli nokta var: Sabit şeyler ve yüksek parlaklık.

Sabit şeyler derken bir fotoğrafa bakmak gibi şeylerden bahsediyorum. Ekrandaki baktığın şey kıpırdamıyor yani. Uzun süre pixeller aynı renkleri gösterirse pixeldeki renkler eskimeye başlar. Pubgdeki o düğmeler hep aynı rengi gösterdiği için şeffaf yapmasını önerdim. Şeffaf olunca böylece o pixeller hep aynı rengi göstermemiş olacak.

Yüksek parlaklığı ise çok anlatmama gerek yok sanırım. Telefonun parlaklığını yeterli seviyeye ayarlamak en iyi seçenek olur diye düşünüyorum. Örneğin dışarıdayken parlaklığı yüksek yapabilirsiniz ama anca gerektiğinde maksimum yapın. İçeride ise %25 parlaklık bile yetebiliyor ama yetmezse o zaman %40 falan yapabilirsiniz. Şahsen ben içerideyken %50’nin üstünde çıkmıyorum çünkü o kadarı zaten bana yetiyor.

Hem de batarya tasarrufu yapmış oluyorum. ;)

stat counter