Renault Captur’u duyurdu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


[email protected]

Profesör
Katılım
20 Mar 2011
Mesajlar
2,742
Puanları
38Yeni küçük crossover, Renault Clio’nun tarzına ve motorlarına sahip ve Nissan Juke’a eşdeğer satış başarısını amaçlıyor.

İlk olarak 2011’de Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Captur konseptiyle ön izlemesi sunulan Captur SUV’un son hali bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.
Captur en yeni Renault Clio ve Nissan Juke’un temelini oluşturan platformu kullanıyor.
Araç 4120 mm uzunluğunda, yani 3986 mm’lik Clio’dan daha uzun, ama 4135 mm’lik Juke’a göre biraz daha kısa.

Renault’nun tasarım patronu Laurens Van den Acker liderliğinde tasarlanan Captur, Renault’nun küçük otomobil ürünleri patronu Benoit Bochard tarafından “kompakt, saldırgan olmayan, kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmış bir crossover” olarak tanımlanıyor.
Standart olarak gövdesi iki renkte olan Captur eğik ön farları, burnundaki dev Renault arması ve yontulmuş hatlara sahip yan kısımları ile yeni Clio’nun ortaya koyduğu tasarım temalarını kullanıyor.
Captur küt arka kısmı ve yukarıya kıvrık C sütunu sayesinde Juke’a göre daha dinamik görünüyor ve şişik çamurlukları da aracın sportif duruşunu vurguluyor.

Renault, Captur’un sunduğu bol kabin hacmi, yüksek sürüş pozisyonu ve büyük bagajıyla, içeriden bir MPV hissi verecek şekilde tasarlandığını söylüyor. Aracın özellikleri de iyi olacak; bütün Captur modellerinde standart olarak anahtarsız giriş, yokuş kaldırma yardımı ve park sensörleri bulunacak.
Aksesuar listesinde Renault R-Link sistemini de bulunacak. Bu sistem bilgi-eğlence fonksiyonlarını, Bluetooth’u ve altı hoparlörlü ses sistemini kontrol eden dokunmatik bir medya tableti kapsıyor.
Benzinli ve dizel motor seçenekleri Clio’dakilerle aynı olacak.

Kaynak
 

gs_kadir

Profesör
Katılım
5 Ocak 2011
Mesajlar
4,290
Puanları
38
Clio'nun crossover versiyonu,fiyatlar da şu şekilde

 
Üst
stat counter