Renault Laguna Coupe

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


wwhirlwind

Profesör
Katılım
21 Ara 2006
Mesajlar
2,314
Puanları
0
Performanslarıyla yepyeni sürüş özellikleri sunuyor. Renault Laguna’nın GT versiyonunda beğeni kazanan Active Drive şasi dışında yepyeni iki motor bu yeni imaj modelinde ilk kez kullanıldı. Performans ve keyif yönlerinden geleceğin referansı olacak V6 dCi dizel motor 235 bg (173 kW), benzinli 3.5 V6 motor ise 240 bg (175 kW) üretiyor. Önümüzdeki Ekim ayında Paris Otomobil Fuarı’nda ayrıntılarıyla tanıtılacak olan Renault Laguna Coupe, saf performans, heyecan ve keyif konsantresi.

Renault Laguna Coupe internet sitesinin hazırlanmasında Renault ile Microsoft işbirliği yaptı. “tequilarapido.” ajansının girişimiyle somutlaştırılan ve dünyada benzeri olmayan bu ortaklık ikinci nesil Silverlight teknolojisi ile « Deep Zoom » modülünün kullanımına dayanıyor.

Renault Laguna Coupe’nin kesin hatları resmen ilk kez Renault ile Cannes Film Festivali arasındaki bu özel birlikteliğin 25. yıldönümünün zarafet ve incelikle kutlanması amacıyla tanıtıldı. Renault Laguna Coupe ayrıca 66. Monako Grand Prix yarış pistinde dinamik ve sportif niteliklerini sergiledi.

Eylül 2007’de Frankfurt’ta tanıtımı yapılan konsept modelin dinamik ve asil dizaynına çok yakın tasarımı, zarafeti ve boyutları ile Renault Laguna Coupe sıra dışı safkan coupe modeller arasında yerini almaya hazırlanıyor. Özgün ön tasarımının altında, sürücüye üstün bir sürüş keyfi sunmak üzere İttifak’ın en yüksek performanslı motorlarının varlığı hissediliyor. Böylesine özelliklerle donatılan Renault Laguna Coupe, 100 km/s hıza 7 saniyenin altında ulaşacak. Bu üst düzey performans tabii ki Active Drive şasinin sağladığı sürüş keyfi ve mutlak etkinlik ile birleşiyor.

Akıllarda yer eden asil tasarım
Duru, şık ve akıcı stili ile Renault Laguna Coupe otomobil keyfinin en saf halini ve zamana meydan okuyan katıksız otomobil güzelliğini yansıtıyor. Otomobilin, ilk kez Eylül 2007’de Frankfurt’ta tanıtılan kavram modeli ve zirvesine kurulduğu Renault Laguna ailesinden geldiği apaçık belli oluyor : 4,64 metre uzunluğu ve 1,83 m genişliği ile son derece dengeli boyutları var.

Aerodinamik arayışla şekillenen karakter çizgisi ön panjurun hemen altından başlıyor ve kasa yanlarına doğru güçlü bir şekilde yükseliyor. Bir hava akımını çağrıştıran bu dalga hareketi şık biçimde çamurlukları sarıyor ve otomobilin kaslı omuzlarını vurgulayarak arkaya doğru uzanıyor. Camlı bölüm çok uyumlu kemer formuyla göze çarpıyor. 17 veya 18" tekerlekler üzerine oturan Laguna Coupe’nin dinamik ve güçlü otomobil imajı 2,69 metre dingil aralığı ve 1,40 metre yüksekliği ile artıyor. Ortası nervürlü uzun motor kaputu ve yeni ön far tasarımı bu izlenimi daha da güçlendiriyor. Arka bölüm ise çok kısa dingil mesafesi ve geniş ve ince stop lambalarıyla ön plana çıkıyor. Işık ve stil unsurlarının bu özgün tasarımı, özellikle geceleri, sinyal lambaları kırmızı LED’lerin ince çizgilerini bir hale gibi çevrelediğinde, Laguna Coupe’ye göz alıcı ve güçlü bir kişilik kazandırıyor.

Dört tekerlekten yönlendirme sistemi : Fark yaratan yenilik
Renault Mühendislik Bölümü ile Renault Sport Technologies uzmanlarının ortaklaşa geliştirdikleri ileri teknolojili bu şasi, dinamik veya sportif sürüşte üst düzey keyif garantisi veriyor. Ataklık ve denge özelliklerini bir arada sunarken, eşsiz direksiyon hassasiyeti ve yüksek sürüş güvenliği ile sınıfında yepyeni standartlar oluşturuyor. Geçtiğimiz aylarda ilk kez Renault Laguna GT versiyonunda kullanılan sistem, Laguna Coupe’nin özellikle 2 litre ve V6 motorlu versiyonlarında ikinci bir uygulama alanı buluyor. Düşük hızlarda, 4 yönlü tekerlekli Active Drive şasi daha büyük bir manevra kabiliyeti ile hoş ve rahat bir kullanım sağlıyor. Gerek şehir içinde, gerekse virajlı yollarda rahat ve hassas bir sürüş özelliği sergiliyor.

Sürüş keyfi Renault Laguna Coupe’nin direksiyonunda kendini hemen gösteriyor. Özel ayarlarla sağlanan yalpa kontrolü yolculara virajları hissettirmiyor. Aktif güvenlik alanında, 4 yönlü tekerlekli Active Drive şasi (asimetrik tutunma, dinamik yörünge kontrolü gibi) güç frenleme koşullarının yanısıra, özellikle (atılım veya makas testi) gibi kaçınma manevralarında da son derece başarılı. Araç içindeki konfor yolculara gerçek bir huzur duygusu veriyor. Her türlü durumda, yolcular bu eşsiz aktif güvenlik düzeyini hissedebiliyorlar.

Güçlü motorlar
Performans ve keyif yönlerinden geleceğin referansı olacak yepyeni V6 dCi motor Renault Laguna Coupe’de 235 bg (173 kW) güç ve 450 Nm azami tork üretiyor. 240 bg (175 kW) gücündeki benzinli 3.5 V6 motor ise dizel motorla paylaştığı 6 ileri otomatik vites kutusu ile ilk kez birleşerek 330 Nm tork üretiyor. Böylesine argümanlarla donatılan Renault Laguna Coupe 100 km/s hıza 7 saniyenin altında ulaşacak. Renault Laguna Coupe, 2 litrelik benzinli ve dizel motorların yüksek performanslı versiyonları başta olmak üzere, Laguna gamının en iyi motorlarından yararlanıyor.

Microsoft ® Deep Zoom teknolojisi ile internette tanıtım
İnternet üzerinde bir mini site Renault Laguna Coupe’ye özel olarak tasarlandı. 2007’de Renault Laguna lansmanı sırasında çok başarılı olan bu deneyim (inside new laguna), Laguna Coupe’yi daha yakından tanımak isteyen bütün müşteriler için tekrarlanıyor. Bu müşterilere yönelik olarak www.laguna-coupe.com sitesi Avrupa için Microsoft ® işbirliği ile geliştirildi.

Bir otomobil üreticisi ilk kez, bir modelinin tanıtım sitesini hazırlarken bugüne kadar eşi görülmemiş bir ayrıntı düzeyine ulaşılmasını sağlayan devrimsel nitelikteki bir teknolojiden yararlandı. Deep Zoom teknolojisi sayesinde, güncel gelişmelere bağlı olarak sürekli değişim içinde olacak.

Renault Grubu’nun Dünya Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Stephen Norman « Renault Laguna Coupe gerçek otomobil tutkunlarına hitap eden, zamandan bağımsız tasarımlı, sıra dışı bir otomobildir. Bu özel kitlenin « güzel nesne » tutkusunu tatmin etmek için Renault otomobilin en ince ayrıntılarına kadar izlenmesini sağlayan bir teknolojiyi uygulamaya koymayı tercih etti » diye açıklamada bulundu.

Renault Laguna Coupe Ekim ayında düzenlenecek olan 2008 Paris Otomobil Fuarı”nda otomobil severlere daha ayrıntılı olarak tanıtılacak. Laguna gamının vurucu gücünü oluşturan coupe sağladığı saf otomobil keyfi ile Renault markasının lüks modeller pazarında güçlenmesine katkıda bulunacak. Renault Laguna Coupe, en prestijli standartları karşılayan detay işçiliği ve genlerine işlemiş olan kalitesi ile sürüş keyfi konusunda Renault’nun tüm bilgi birikiminden yararlanıyor.


http://www.ensonhaber.com/Otomobil-/137692/Renault-Laguna-Coupe.html
 
Üst
stat counter