Renault'da atama

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yataghan

Profesör
Katılım
28 Eyl 2008
Mesajlar
1,111
Puanları
0
Renault Başkanı Carlos Ghosn, Patrick Pélata'yı 13 Ekim 2008 tarihinden itibaren Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür olarak atadı.
Renault'dan yapılan açıklamada, bu kararın, Başkan;ın uzun süreden beri tasarladığı organizasyon şemasına göre Renault yönetimini adapte etme isteği doğrultusunda alındığı kaydedildi.

Öte yandan, sahaya en yakında olmanın gerekli olduğu mevcut koşullarda, bu değişikliğin, şirketin operasyonel yönetiminin güçlendirilmesini sağlayacağı belirtildi.
Patrick Pın operasyon başkanlığını da devraldığı vurgulanan açıklamada, bu şekilde, Renault İcra Komitesi üyelerinin tamamı ve bölge liderlerinin kendisine bağlı olacakları, ancak stratejik kararlar ile finansal ve kamu işlerinin takibinin Carlos Ghosn;un yetkisi dahilinde kalacağı duyuruldu.

Carlos Ghosn, "Patrick Pkariyerine başladığı Renault hakkında derin bilgisi, aramızdaki işbirliğinin kalitesi, Renault 2009 Kontratı planına aktif katılımıyla, bu görevi başarıyla yerine getirmek için gerekli deneyime sahiptir ve kendisine tamamen güveniyorum" ifadelerini kullandı.

kaynak
 
Üst
stat counter